Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hordanád kisgyermeked a...

Hordanád kisgyermeked a helyemben az alábbi tb alapu mozgásfejlesztésre, ha megoldhatatlan panaszaid vannak a rendszerre?

Figyelt kérdés

Nagyon enyhe jàràshibàs a gyermek, törzsét nem tartja egyenesen igy van egy enyhe asszimetria a mozgàsàban, viszont nem komoly, tekintve hogy nem korlàtozott semmiben.(mindkét kezet làbát használja stb)

A panaszaim hogy a szakerto heti 2 alkalmat javasolt ennek ellenére a gyogytornasz azzal kezdte hogy osszevonva heti egy napra teszi es az 1,5 orat jelent. Vagy alvasidoben tud fogadni du 13-kor vagy egy masik, de elmaradott babàval parhuzamban

Ezt egyszer probaltuk anyukànak nem tetszett igy kulon foglalkozik velunk es közölte hogy ezert 2szer 30 percet azaz heti 1 orat szàn egy gyerekre.

Kertem masik tanart,mindenki be van tablazva senki nem vàllal...

A nagyobb problemam hogy foglalkozasok alkalmaval meghatarozott tematikaja sincs mindenféle feladatba belekap spontàn 1-2 percre, ha valami nem tetszik a gyereknek, nem motivalja,àttér màs feladatra.voltaképp nincs olyan hogy pl ebbol csinalunk 10-et aztan masik oldalra 10-et vagy hasonlo séma. A feladatokat nem hangolja ossze a mondokàk utemére sem.

Az meg hab a tortàn hogy messze is van elég korulmenyes kijutni de heti egy alkalommal ebbe belenyugodtam.

A gyerekkel jarunk fizetős tsmt tornàra is.mit ne mondjak,ég és föld a különbség a minőségben.

Viszont én csak egy laikus anya vagyok szakmailag nem tudom megitelni.

Szerintetek van ertelme a tb alapu fejlesztesnek?


2016. febr. 18. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel te csak a negatívumot látod, nincs értelme, vidd a fizetősre
2016. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A tb tamogatottat szomatikus fejlesztésnek hivjâk
2016. febr. 18. 14:42
 3/8 A kérdező kommentje:
De szoval ugy értettem van e értelme hogy a gyerekre hat e egy ilyen összevissza foglalkozàs vagy csak az idonket rabolnà
2016. febr. 18. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a tb alapú tornával megegyező a magán torna jellege, célja, típusa, akkor vidd a magánba. A lényeg, hogy a gyermek érdemi segítséget kapjon a fejlődése érdekében. De annak járj utána, hogy később bármi oknál fogva nehogy hátrányt szenvedjetek, hogy az előírt kezelést nem vettétek fel.
2016. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a magántorna ugyanezt a problémát orvosolná, ugyanerre a célra van, akkor vidd oda nyugodtan.


De nekem a kérdésből az jön le, hogy egy kicsit elbagatellizálod a dolgot, laikusként szerintem nem érdemes megállapítani olyasmit, hogy nem is komoly a dolog, nem véletlen, hogy felírták a tornát. Ugyanígy, amit te tematikátlannak, mindenbe belekapósnak látsz, annak a szakértő szemével talán nagyon is van értelme.


Szerintem nem éri meg a gyerekünk egészségét kockáztatni hozzá nem értőként.

2016. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

nem azt mondanám, hogy nincs értelme, hanem hogy így nincs értelme.

ha valamilyen kezelést kiír az orvos, akkor a gyógytornász ne bírálja felül, nem vonja össze, rövidítse le.

én inkább ezzel próbálnék valamit kezdeni.


az, hogy a gyerek nem tartja egyenesen a törzsét, nem egy elbagatellizálandó dolog! az hatalmas probléma, nagyon komoly egészségkéárosító, életminőséget befolyásoló következményei lehetnek. nem a közeljövőben, hanem 10-20-30 év múlva.


kezelni kell, de rendesen.

2016. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont én csak egy laikus anya vagyok szakmailag nem tudom megitelni."

Mégis sok szakmai kifogásod van. Ezért egyetértek az elsővel, vidd magánba. Nagyon negatívan állsz hozzá. Nem írtad, mekkora a gyerek, nem tudhatjuk, mennyi ideig foglalkoztatható egyáltalán, lehet, hogy bőven elég neki a 20 perc is egy lakalommal, stb., mi ezt így nem tudjuk megítélni. Azt sem értem, miből gondolod, hogy nincs tematikája, hiszen nem értesz hozzá, te azt látod, hogy "belekap" valamibe. Nem biztos, hogy erről van szó.

2016. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6!


A javaslat az senkit nem kötelez, az egy ajánlás, az ideális helyzetre. Ha napi 8 óra fejlesztést ajánl, de nincs rá kapacitás, akkor azzal kell megelegedni, ami van. Nehogy már a gyógytornász Legyen a hibás azért, mert túl vannak terhelve. Hogy fejlessze heti két alkalommal, ha nincs rá hely? Nem csak kérdező gyereke létezik, vannak mások is. Írta is, hogy Pl van egy náluk problemasabb gyerek, nyilván az ilyenek előnyt élveznek.

2016. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!