Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeretnék bevált módszert...

Szeretnék bevált módszert néhány gyerekkel kapcsolatos problémámra, ajánlanátok?

Figyelt kérdés

felsorolnám a legnagyobb stresszforrásaimat két gyerekemmel 3 és 5 évesek:

1.ágyon ugrálás és birkózás, a leesés, fejbeütés, ellökés sérülésveszély miatt

2.délutáni nem alvás, állandóan forgolódnak, egymást basztatják és nem alszanak, emiatti folyamatos hisztik és nyűg estig

3.mindenen összeveszés, játék, kiér előbb ajtóig stb.

4.kajaválogatás, kaja nem eés és emiatti kajapocséklás, állandó ugrálás, felszolgálás, ebéd után félórával már nyafi van hogy éhes vagy este 10kor


természetesen van napirendünk, de sose sikerül betartanunk. nyilván ha ovi van könnyebb, de most itthon voltak 5 hétig és ősszel télen is sokat vannak itthon, mert betegek. ezért kéne vm ötlet. köszi

főleg az egy és kettes pont számomra a legidegőrlőbb. sok sok próbálkozás, szólás után sokszor már csak erőszakkal próbálom megoldani, de nem szivesen és szeretnék vm más megoldást.



2016. aug. 18. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Kis kultúra nem ártana neked, s akkor a gyerekeidet is könnyebben terelgethetnéd.
2016. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Az a probléma alapvetően hogy Te felidegesited magad!


Ők ezt tudják és csinálják!


Igaz nálunk még kicsik de ők sem alszanak!

Inkább megyük velük az udvarra akkor fárasztani őket!

Ha nen alsznak akkor ha te a földre vered magad se fognak.


Nálunk ha nem alszanak el mondjuk 2-ig nagyon max 3-ig én már nem is hagyom őket!

Elviselem a hisztit estig!

Kimegyünk kutyázni cicázni stb..


Ez minden nap nálunk!

Úgy mondom!

Egy örökös harc az alvással!

A lányom is ugrál hiába rászólok annál jobban olyankor valamivel elcsábitom.

Vagy mesét kapcsolok.


Nagxon nagyon nehéz!

Tudom!

2016. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

1. A nem, az nem. Ugráljanak máshol. Ha kertesben vagytok, vegyél trambulint, mindennek legyen meg a funkciója, az ágy nem ugrálásra való. Kicsi trambulin lakásban is elfér.

Többet kell velük mozogni úgy általában, hadd ugrálják ki magukat a levegőn, játszón. Ez megoldja az alvási gondokat is általában.

2. Külön altatnám őket, más szobában. Keltsd őket hamarabb, fektesd este később.

3. Ez a legnehezebb, valamelyik generálja a rivalizálást. Azt kellene jutalmaznod, amikor szépen játszanak együtt, sokat dicsérni olyankor.

4. Olyat főzni, amit ők kérnek, megállapodás pedig, hogy meg is eszik. Nincs felugrálás, félbehagyás. Nincs fél óra múlva evés, a legközelebbi étkezésnél ehetnek újra. Ne nassoljanak, különben nem lesz étvágyuk. Kisebb mennyiséget csinálj.

Csak legyél következetes, úgy érzem, az hiányzik.

2016. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

A gyermekeim 3,5 és másfél évesek. Ugrálnak az ágyon, nem is keveset. Közben gurgulázva kacagnak. Édesek!

Miért baj, ha az ágyon ugrálnak? Ha egyszer leesnek, hidd el, legközelebb óvatosabbak lesznek. Az egyik legjobb buli az ágyon ugrálni. Szomorú, hogy a felnőttek egy része annyira elfelejti felnőtt korára, hogy bizony ő is volt gyerek. És akkor biztosan ő is ugrált az ágyon.

A többi nálunk is előfordul. De hát gyerekek! Persze, hogy rivalizálnak, a következő pillanatban pedig egymást ölelik, annyira szeretik egymást.

Nyugi! Kicsit elveszítetted a humorérzékedet!

2016. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leírta, hogy miért baj.
2016. aug. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Az ágyon ugrálás gyerek szokás de komolyan Én és a bátyám is folyton ugráltunk.

Nekik ez öröm addig még le nem esnek

Legalábbis a lányomnál igy volt.

Leesett azóta óvatosabban ugrál! De ugrál!

Testvéri szokás az "ölés" is!

Mi narancsot vágtunk egymáshoz ajtöt csuktunk egymásra!

Borzalmas rosszak voltunk ráadásul csonka családban nőttem fel gondolhatod anyámat milyen harc volt egyedül!

Inkább picit örülj testvérek a szembe szomszédnak egy fia van.

Látom szegényt hogy rendesen unatkozik egyedül!

Ha ugrálnak vagy ütik verik egymást menj ki igyál egy kávét , teát bármit vagy csak végy elő egy újságot ne vegyél róluk tudomást! Hamarabb abba hagyják vagy eséssel!

De egyszer mindenki leesik leborul elborul valahonnan!


Picit lazábban! :)

Te is jobban érzed majd magad!

Remélem segitettem!


Az én lányom pl dobálos, boritós főldhöz verős! Nyitogatja az ajtót!

2016. aug. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!


4-es vagyok. Értem, leírta, hogy miért baj. De most őszintén, a Kérdező az, aki túl komolyan veszi magát meg a szülői szerepet. Ugyan már, Kérdező! Bújj már ki egyszer a bőrödből, lazulj el, kicsit őrülj meg te is, sokkal szebb lesz az élet! És még egyszer elmondom én is: egy 3 es egy 5 éves gyermek nem úgy fog lepottyanni az ágyról, hogy a nyakát törje. Nyugi! Ha leesik, megjegyzi, hogy legközelebb óvatosan. Ráadásul szerintem két ekkora korú gyerkőc nem esik csak úgy le az ágyról. Az enyéim sem estek le együtt, pedig jóval kisebbek. Csecsemő korukban persze, egymástól függetlenül! Nyugi! Bízz már a gyermekidben egy kicsit jobban! Emberek, nem idomított kisállatok!

2016. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!