Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hatással lehet pszichol...

Milyen hatással lehet pszichológiailag a gyerekre, ha a szülők folyton veszekednek?

Figyelt kérdés

2016. aug. 19. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Szorongás állandósulása, rossz minta bevésődése, felnőttkorban megismétlése.
2016. aug. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Agresszivitás, amit felnőtt korban a saját párjának adja vissza akaratlanul. Ezt látta, ezr is fogja csinálni
2016. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

A minta berögzülése. Pl dühöngő férj és meghunyászkodó feleség esetén:

lányok anyához hasonulnak(esetleg mártír szerepűek lesznek és bevonzzák az agresszor pasikat, amilyen apa volt)

A fiúk meg az arrogáns magatartást sajátítják el, mert ők apához hasonulnak.


A gyerek természetesnek veszi, amiért ebben nő fel.

Szorongást csak már nagyobb/tudatosabb gyereknél vált ki aki tudja már mi helyes, mi helytelen.



Én pl a szüleim folyamatos veszekedése miatt tökéletesen megvoltam arról győződve, hogy minden párkapcsolat ilyen, és mint idilli szerelem ,(hamupipőke meg stb mesék) csak az elején létezhet. aztán az élet megtanított hogy ha hasonló formát hozok, nem ordibálnak vissza, hanem elhagynak..

Én meg azt hitt/szem, hogy az igazi kapcsolat jóban rosszban, tűzben, vízben is tart..

És ugy vagyok vele aki problémamegoldások helyett lelép, menjen is..

2016. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
*szorongást soha nem a szülők veszekedése váltott ki, azt csak néztem értetlenül, hanem az, amikor engem terrorizáltak(folyamatos tiltások, verések)
2016. aug. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!