Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha szándékosan elhagyta, ne...

Ha szándékosan elhagyta, ne vegyek neki új majmot neveléscélzattal, vagy de, mert az egyetlen "ölelős"játéka?

Figyelt kérdés

Nem egyszer szokása kidobni valamit a babakocsiból, de mindig tanítom, ha nem kell, adja nekem ide. Ez működik is, több kevesebb sikerrel, tehát tudja jól, tekintve hogy nem egyszer mentünk már vissza valamiért az utca végéről mert nekem akkor tűnt fel, hogy kidobta.


A lényeg, úgy játékból(nem rosszindiluttal, nem rosszakarva!) mostanában azzal szórakozik, hogy akkorra időzíti, amikor pont nem figyelek vagy sietni kell(mint általában a gyerekek, hogy tudják mik azok a pillanatok amiket ki tudnak használni)pl zebrán való átkelésnél nagy forgalomban stb.


Mai nap még láttam is, hogy felveszik és elviharoznak vele, de nem is tudtam kiabáljak e, vagy egyáltalán elhallatszana e odáig a hangom.szóval viszlát majom.


A gyermek végig tisztában volt vele, hogy a majomért megyünk vissza és keressük hol van, és pá pá örökre. Látszott rajta hogy rosszul érinti, de a félsz is, hogy megint neki állok hibáztatni, így próbálta elterelni a figyelmem, mutogatta az autókat, mintha az érdekelné, de tisztán látszott hogy csendes, bánkódott, csak nem akar fejmosást.


simán kapható, és nem is egy összeg..szóval megvehetném...csak mert az egyetlen kabalája, amit sokszor nyakába akasztva motorozni is magával visz ill kedves neki, szeretet tükröződik a gyermeken amikor ő játszhat "szülőt"

De nem függő tőle, szóval nem az megy mint mással pl bölcsiben, hogy megállna a világ ha otthonmarad a kedvenc plüss.



Vagy megveszem ugyanabban a színben és ugy teszek, mintha az úton megtaláltuk volna?


Vagy "keményen" tanítsam, hogy nincs többé soha majom, mert kidobta?


Vagy más hogy nevel ilyen esetekben?


2 éves múlt


2016. aug. 25. 22:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(Megjegyzés: nem ez a legnagyobb gondom, mielőtt bárki ezt mondaná, de ez is fontos nekem.)
2016. aug. 25. 22:04
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Én középutat keresnék. Ha tényleg nem drága,megvenném. De egy jó ideig nem engedném,h a babakocsiban nála legyen.
2016. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Mivel szándékosan dobta ki, nem venném meg. És ha legközelebb megint kidob valamit a babakocsiból, amikor visszaadod neki, szólj rá, hogy ilyet ne tegyen, mert szegény majom sincs már meg többé. Vacak ügy, és a gyerek szomorúsága is marja az ember szívét, de ha most visszacsempészed a majmot, azt tanulja meg, hogy bármit is mondasz és történik, következmények nélkül megtehet bármit.


Két évesen hacsak nincs kistesó (vagy vársz éppen babát) vedd ki a babakocsiból és kezdjetek el gyalog, kézen fogva közlekedni. A közlekedési szabályokat is meg kell tanulnia (nem szaladunk el, járda szélén megállunk, az útra semmi körülmények közé nem futunk ki, stb.), két évesen már tökéletesen érti ezeket a dolgokat. Motort ilyen sétákra ne vigyetek, sétálva veszélytelenebb ezt a tudomány elsajátítani. :)

2016. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Eszter76 ***** válasza:
100%
A babakocsival csak olyan játékot viszünk, ami oda van kötve... a dobálás teljesen normális dolog. Viszont két éves múlt, lassan "tanulhat". :-) Én vennék neki másik majmot - de vele együtt. Elmagyaráznám, hogy a másik elveszett, ezt kapja helyette - de még egy másik nincs, erre már nagyon kell vigyázni. Szerintem már megérti. Ehhez viszont már tartanám magam - ha ezt is eldobálja, akkor tényleg nincs harmadik, meg százharmadik majom...
2016. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyenlőre nem vennék neki, kiváncsi lennék rá hogy ezek után meg dobálozik-e majd. Én egyszer a fiam motorját dobtam be egy útszéli kukába. Mindig ment a hiszti hogy mindenhova azzal menjünk,de persze 5perc mulva velem cipeltette. Mikor kb 123.alkalommal megígérte hogy most tényleg nem száll le róla, mikor elindultunk mondtam neki hogy rendben, de ha tényleg átver megint kidobom.Beleegyezett, persze haza felé hisztizett hogy cipeljem én meg emlékeztettem rá hogy mit beszéltünk meg. Meghúzta a vállát,én pedig kivágtam a motort.Mikor haza értünk egyböl jött hogy menjünk vissza ígéri hogy nem száll le, de nem mentünk. Pár hét múlva kapott újat, mikor megunta inkább tolta maga mellett :D
2016. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen mardosó, ha a gyereket mardossa.

Akkor megvárom, hogy ezek után dobálózik e még és csak azután megyünk boltba elbeszélgetve.


Amúgy persze, sétálunk is, csak hosszabb utakra babakocsiztatom, mert nem bírja.

Utolsó, lehet fárad, azért cipelteti magát...ugyanis nálunk is megesik hogy cipelteti, de nincs egy perc, már újra menne vagy motorozna.

Pl lépcsőházban emeletre gyaloglásnál is rájöttem, hogy nem azért áll meg, vagy menne be minden folyosóra mert gyerek, hanem nem bír annyit huztomban lépcsőzni.

Amikor már nagyobb arányban sétált, mint motorozott, akkor kapott futóbicajt

2016. aug. 25. 22:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre ne vegyél másikat, igenis tanulja meg, hogy a tetteknek következménye van. Pláne ha nem kedvenc. Esetleg pár hét múlva varázslatos mód megkerülhet, ha leszokik a dobálásról.
2016. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Én vennék új makit, de nem adnám oda, hanem elrejteném a szekrényembe. Várnék egy hetet mondjuk, vonja le a tanulságot, - Aztán odaadnám azzal a címszóval, hogy MOST szerencséje volt, mert megtaláltad a makit, de legközelebb ez minden bizonnyal nem így lenne.
2016. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ismerősnél pont ugyanez történt a cumival. Elhagyták, nem kapott másikat. Egyszer sem jutott eszébe, nem sírt utána, simán elfelejtette (az ujjszopásra sem szokott át) 2,5 éves volt.
2016. aug. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egyelőre ne vegyél neki. Ha megint dobál, akkor mondd el neki, hogy szegény majmot is így vesztettétek el.

Aztán, ha ennek van hatása, akkor pár hét múlva fölvetheted neki, hogy vesztek egy ugyanilyet. Menjetek együtt, válassza ki ő, melyiket szeretné.

Egyébként ennyi idősen minden gyerek dobál. Mi útközben a sokadik kidobás után nem adtuk neki vissza, akkor viszont kőkemény hiszti kezdődött. :DDD

Nem egyszerű a gyereknevelés, de hát ez van. :-)

2016. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!