Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire általános az alábbi...

Mennyire általános az alábbi jelenség anya-fiú kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A fiam 25 éves, együtt élünk, de az utóbbi években nagyon pimasszá vált, hirtelen haragú, tör zúz stb..

Olyan dolgok történnek, hogy kérem, tegye ki a szennyesét (egyébként ez 25 éve így van) és nem képes megtenni.

Odajön, hogy "vasald ki az ingemet!" mondom neki, hogy "kérem", mire a válasz: "ha könyörögnöm kell, akkor inkább nem kell".


Normálisak ezek a dolgok ilyen korban, vagy csak én rontottam el valamit?


2016. ápr. 13. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
te rontottál el valamit...
2016. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nagyon nem normális. Olyan mintha most lenne a kamasz korszakában, pedig annak kb 12 éve kellett volna kezdődnie, nem most :S
2016. ápr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Te rontottad el már bocs. Ha ilyen tiszteletlenül beszélnék valamelyik szülőmmel, az biztos lekeverne egy pofont. Ráadásul ennyi évesen is úgy bánsz vele, mint egy kisfiúval. Nem is csoda, ha úgy viselkedik. Én tizenéves fiú vagyok, mégis tudok mosni, vasalni magamra és a szobámat is kitakarítom. Fogadjunk, hogy ő szendvicset sem csinál magának.
2016. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Normálisak, részben. Hormonok csúcsra járnak, feleség kell neki már, saját élet, nem anyával való együttélés. Az mondjuk jó kérdés, hogy akkor háztartási gépnek fogja tekinteni az imádott nőt is? Jó sora lesz...(a választottjának). Az sem túl szerencsés, hogy nem objektíven nézed, hanem szubjektíven: pimasz, hát biztos lehet annak is venni, de nem jó megközelítés. Keresd az okokat, a mögötteseket, ne pedig csak a kimenetet, a következményt csócsáld és aggass rá jelzőket, azzal nem kerültök közelebb a megoldáshoz. Bizonyos súrlódások így, ebben a formában jóllehet soha nem fognak eltűnni, ezt esete válogatja. A saját élet, a különköltözés mindenképp használ az ilyen kapcsolatnak. Azt mondjuk ráhagyhatod, hogy nem megy vasalt ingben, legközelebb majd lehet, hogy rászorul szebben kérni és akkor te is örülhetsz. Hogy gondoskodhatsz róla és hogy szépen meg vagy kérve. Mert ugye erről is szó van, hogy szeretsz róla gondoskodni? Akkor meg? Ha nem engeded el, viseld a kori, korszaki sajátosságait. Ha pedig téged zavar az, hogy gyűrött ingben jár (jóllehet, ha nem kérné, te magad forszíroznád), akkor hagyd, hogy kifussa magát nála ez a korszak.

Nem kell mindenre rágörcsölni és azonnal lereagálni és mindig ugyanúgy, az csak mélyíti a tüskéket és további görcsöléseket hoz magával.

Lehet ultmátumot atni, kompromisszumokat kötni, de mindig illik rendszerben gondolkodni, már ha a megoldás is érdekel. És nem túlizgulni az egészet.

2016. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem teszi ki a szennyest, nem mosod ki. Ha pimaszkodik, hátat fordítasz, ott hagyod.Ha a mosogatnivalót nem rendezi el maga után, legközelebb abban adsz neki enni.Azonban úgy vélem, eddig is kiszolgáltad, Te is azok közé az anyák közé tartozol, akinek véleménye szerint ha megszülted, kötelességed életed végéig gondozni őt. (Remélem, a fenekét azért ki tudja törölni egyedül is.)
2016. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
#5, mondjuk az sem jobb, amikor az anya várja el életfogytig a gondoskodást, különben hálátlannak titulálja utódját.
2016. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kiegészítem annyival, hogy családban élünk, apja is van, de ő csak legyint, inkább nem vesz ezekről tudomást.

A fiam egyébként jó képességű gyerek, egyetemre jár, végzős és most sokat stresszel is. Sokmindent betudok ennek, de az, hogy sokszor ok nélkül még provokál is az már sok.

Én megadom neki amit csak tudok, de az utóbbi időben úgy fogadja, mintha ez neki egyébként köszönet nélkül járna és még válogat is hozzá. Sokszor elégedetlen stb..

2016. ápr. 13. 14:03
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Bar tipikusan kamaszkori jelensegröl irsz, de erdekes, en a 7 evesemmel vagyok igy. Ujra es ujra mondom neki, a szennyeset a mosogepre rakja, ill. egyetlen feladata (kb 1 eve) hetente egyszer porszivozni (a kisebbekkel közös) gyerekszobaban, de magatol nem kezdi, mindig en mondom es ö mindig nagyon ellenkezik. Sztem kisgyereknel az hasznalhat, ha "valtoztatunk" neha a szavakon, mert unalmassa valik nekik. Tehat meg csak nem is kamaszkor, de sztem meg oke, hat gyerekkor...


Az unokatesomnal emlekszem olyanra, h amikor a baratnöjevel szte komolyabbra fordult a dolog, akkoriban voltak hasonlo surlodasai a szüleivel, hirtelen több, mint korabban. Tenyleg mosolyogtato volt hallgatni a panaszat, viszont örültem, h megbizik bennem. A szülei viszont aggodtak es emellett gyereknek neztek, ami sztem bantotta az önerzetet.

Igy arra gondoltam, nem lehet ez nalatok is? Hogy igy akarja tudtodra adni a maga modjan, h ö mar nem gyerek?

Mindenesetre en ilyen reakciora nem ugy reagalnek, ahogy egyebkent normalis lenne, h hat ez a feladatod, meg erre sem vagy kepes...stb. Mert ö esetleg azt hallja belöle, h gyerekkent kezeled ugyanugy, mint eddig. Hanem megkerdeznem, mi törtent az utobbi idöben, ami miatt megvaltozott? Elöallnek azzal, h a bekes es kellemes együttelesünk erdekeben szeretnek vele beszelni. Ennek erdekeben ö mit nem talal rendben, majd elmondod, te miket, ill. mit szeretne valtoztatni, ill. te miket...stb. Elmondhatod, h neked nehez a sok hazimunka, miben szeretned, ha segitene.

2016. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te rontottál-e el valamit, azt nem lehet ennyiből megmondani.

De hogy ez nem normális viselkedés, az viszont 100%.

2016. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem általános, normál családban nem ilyen egy gyerek sem a szüleivel.


Nálunk hasonló indult ugyan 13-15 éves kor körül, de elég hamar leálltak vele.

Ugyanis amikor hiába szóltam, hogy a szennyest a tartóba kellene tenni, és nem voltak rá hajlandóak, akkor egyszerüen nem mostam rájuk. Aztán amikor rádöbbentek, hogy másnap iskola és nincs tiszta ruha, akkor felfogták, hogy nem a falnak beszélek.

A vasalással ugyanígy - vagy megkérték, vagy nem vasaltam.


Rövid idön belül megszokták, hogy vagy megcsinálják ök maguk, amit kérek, vagy ök járnak rosszul.

2016. ápr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!