Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is érez így a mesekönyvekk...

Más is érez így a mesekönyvekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A gyerekeink 6 és 4 évesek, pici koruk óta elmaradhatatlan része a fektetésnek az esti mese. De nekem valahogy olyan furák ezek a mai mesekönyvek. Nem rosszak, csak hiányzik belőlük valami. Katarzis, tanulság, nem is tudom. Nem vagyok sznob, nagyon szörnyűnek kell lennie egy mesének ahhoz, hogy nálunk tiltólistára kerüljön, de mégis sajnálom, hogy a gyerekeket olyan történetek kötik le, amik szerintem nem sok értéket képviselnek.

Hogy néhány konkrétabb példát írjak: a kisebbik kedvence egy olyan könyv, ami arról szól, hogy egy kiscica mindet széttép. Meg a Trixi könyvek. A nagyobbik most egy nagyon szép kivitelezésű, ám bugyuta történeteket tartalmazó állatmese-gyűjteményért van oda. Pedig vannak Grimm-meséink, azokat nem szeretik, mert nem értik. (Ez normális?) Nem szeretik az olyan könyveket, amiben nincs rajz. Berg Juditot, Janikovszkyt, akik tényleg jók, meghallgatják egyszer, de másodszor már visszautasítják.

Hasonló korú vagy kicsit idősebb gyerekek szüleitől kérdezem, ez szerintetek rendben van? Tényleg kicsik még a normális mesékhez? Vagy nekem kéne a sarkamra állni, hogy márpedig ma népmesét hallgattok? Ti mennyire vagytok szigorúak a mesék kiválasztásakor?


2016. aug. 26. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk Verdák a sláger, azt már vagy 30szor láttuk az elmúlt fél évben, olvasni is azt szereti. Bogyó és Babócát 1-2 szer kéri, többször nem. Anyuéknál van egy állatos mesekönyve, abból is csak két mesét szeret (az egyikben a cica felfedezi a baromfiudvart, a másikban az egerek megeszik a maci kajáját, de pórul járnak). Amiket felsoroltál nem ismerem, a Grimmet persze igen, de abban nem tudom mi a pláne.

Meseolvasás/nézés csak napközben van, lefekvéshez kizárólag interaktív mese van, amit közösen alakítunk.

2016. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

A 3 éves lényom hallani sem akar mesélésről, pedig bőszen próbálkoztam: Öreg néne őzikéje és egyéb alapművekkel. Gépen szokott meséket nézni és hál Istennek ott vannak elég jók, tanulságosak, még ha nem is magyar népmesék.

Gépen korlátozva van a választék, de amit imád és támogatom is:

Peppa malac

Ben és Holly apró királysága

Kretén nyuszikák (Invasion Cretins)

Bogyó és Babócát nem nézi és mesekönyvben sem érdekli, így ez marad a választék.

Remélem később tudok neki alapmeséket olvasni, mert az valódi érték.

2016. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az Öreg néne őzikéje nálunk is az egyik, amiről hallani sem akarnak. Ha jobban belegondolok, én sem szerettem nagyon gyerekkoromban, belengi valami megfoghatatlan szomorúság.
2016. aug. 26. 11:45
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem kicsik még a nagyon tanulságos nehezen értelmezhető könyvekhez.

A Grimm nem is való kicsi gyerekeknek szerintem. (A mostoha ki akarja vágni a szívét, aztán megmérgezi, meg a mostohatesók levágják a lábujjukat, csak hogy beleférjenek egy topánkába, 100 évig alszik a királylány...stb)


3,5 éves fiamnak Boribon a kedvence. Mert az egyszerű, érthető, rövid.

A mese legyen élmény, és jó dolog. Ne valami hosszú elnyújtott "ugye megértettétek a tanulságot?" dolog.


De ha ragaszkodsz a tanulsághoz, akkor a La Fontaine meséket ajánlom inkább.

Nekünk a Tücsök és a hangya van meg diafilmen, azt szeretni a fiam.

2016. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

5,5 éves

most vágtam ki az össze bogyos annapetis könyvet


ami maradt:

Pöttyös Panni

Geromino Stilton félék

népmesék

klasszikus hercegnös királylányos mesék

állatmesék

és amit legjobban szeret az az ha fejből mesélek ....

vagyis általam kitalált mesék

2016. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Ebben szigorúak vagyunk.:)Csak olyan könyve van, aminek szerintünk vállalható a nyelvezete,normális a képi világa.Keress olyan könyveket,ami neked is tetszik.Az én 3 évesem nagyon szereti a Varró,Lackfi,Berg Judit köteteket,Szepes Mária Pöttyös Panni sorozatát,Benedek Elek meséit,bár ő nagyon "olvasós",egész pici korától igényli a sok mesélést.Engem a Bartos Erika könyvektől a hideg ráz,ezért nincs is.Elképzelhető, hogy a gyerek szerette volna,de van helyette ezer jobb könyve,így onnan választ, és én sem megyek a falnak,ha a Családi kört kell sokadjára olvasni Bogyóék helyett.
2016. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a Grimm mesék nem nekik való, én is megerősíteném.

A 6 évesem a mai napig szereti a Szutyejev meséket is, még nem írta senki- szép a kép, kedves, tanulságos történetek.

A nagyobbadat esetleg kínáld meg a klasszikus, rövid Aesopus állatmesékkel- abban is van tanulság (sokszor mondjuk erkölcsi, ami még nehéz lehet, de már ilyen korban kezdik érteni)


Nálunk egyébként a mese ugyanígy fontos, de mindig választhat- hetek óta a MI MIcsoda sorozatból a Kérdések könyvében lévő témákat kell olvasnom (ilyeneket, hogy mi a keszonos hídépítés, miért eszik követ a krokodil, ki volt Szókratész, mi az asztrológia és ilyenek-- hát most ez a menő)

A mesének ebben az életkorban is a lelki kapocs, közös időtöltés, bújás stb. funkciója is van- nem azt mondom, hogy tökmindegy mi kerül a gyerek kezébe- de látod, nálunk meg ilyen "vad" tudományos témák vannak napirenden és a kisfiam ettől boldog.

Ha holnap újra előhúz egy ikeás könyvet vagy Misimókust vagy Micimackót vagy hasonlót, akkor abból olvasok.


Egyébként még a Kussuth Kiadó Népek meséi sorozatot is szívesen ajánlom!

2016. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

ja adhatsz még neki állatos ismeretterjesztő könyveket is

meg pl most az oviban a emberi biológia a téma a gyerekek között

h milyen a csontjuk a belsejük hogyan hallanak látnak az izmaik .. stb


trixit csak utazásra veszem elő nekik mert kicsik és jól elférnek a csomagban :)


van vagy 40-50db mesekönyv itthon

ok van egy csomó amiben hasonló mesék vannak

de soroltak fel szerzőket azokat keresd

Micimackó, kis herceg, didergőkirály, hét szín virág, zelk zoltán verses meséje


de pl én ki nem állhatom a vassalbert meséket

2016. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én régi könyveket vettem. Vagyis vadiújak, csak azok a régi mesék: Frakk, TV maci, Mirr-Murr, Vackor. Imádják.

Bár még csak 4 és 2 évesek.

2016. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezt tapasztalom én is. Nálunk az awgállapodás, hogy én is választhatok mesét, meg ők is, így tudom a számomra értékesebb meséket bevinni az életükbe.

A legnagyobb már gimis, vele nem volt ilyen, mindenevő volt.

2016. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!