Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg az ilyen...

Hogy oldjátok meg az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Májusban volt 2 éves a lányom. Most csúcsosodik ki nála a dackorszak, főleg, ha a tulajdonáról van szó. Másokét aránylag tiszteletben tartja némi monológ után ("Az Mancikáé, nem szabad elvenni, nem kérted el.")


A közös udvarban van egy pár hónappal idősebb lány, imádják egymást, sokat játszanak egymással. A kinti játékkészletük nagyjából azonos, csak más színű.

Ma például hintázni akartak, két tök egyforma hinta, másfajta színnel. A másik kislány "hintájába" ültettem bele, és iszonyú krokodilkönnyes hisztit vágott le. A másik lányt nem zavarta.


Végül kénytelen voltam megcserélni őket, annyira kiborult.

Ilyen esetekben, amikor látszólag piszlicsáré dolgon akad ki, mi a helyes hozzáállás?


2016. aug. 28. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Miért ültetted a másikéba? A gyereknek van igaza, te tanítod neki, hogy van "övé" meg "másé" és utána te nem tartod magad ehhez.
2016. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért, mit javasolsz, mit mondjak neki, amikor a bölcsődéből egy másik gyerek motorjával akar hazajönni?

"Minden közös, hozzad csak",hm?

2016. aug. 28. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg érdekes. Én is megértem a gyereked. Lehet, hogy ez neked zavaros - nekem is az- de nekik teljesen egyértelmű. ÉS meg fogsz lepődni, de bölcsiben/oviban tudják, hogy közös. Ott elfogadják, hogy nem viheti haza, más is használja. Ebből nem lesz gond.


Viszont a kérdés gondolom kizárólag nem erre az egy esetre vonatkozik. Nálunk is kb ennyi idős és rengetegszer csinálja ezt. Én próbálok higgadt maradni, mert a feszültség nem segít. Elég ha az egyikőnk megőrül, az pedig a gyerek :)

2016. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, mit javasolsz, mit mondjak neki, amikor a bölcsődéből egy másik gyerek motorjával akar hazajönni?

"Minden közös, hozzad csak",hm?"


Éppen fordítva! MIVEL a gyerek felfogta, hogy az adott hinta nem az övé, EZÉRT cirkuszolt, mert TE TETTED rossz hintába.

2016. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A sajátját alarta, mer ahhoz szoktattad helyesen. A bölcsi más világ, más szabályokkal, pontosan értik, mi közös, mi nem. Ez a hintás olyan volt, mintha más ruháját akartad volna ráadni. Persze, hogy nem értette és kiborult. Nem is értem, miért nem a sajátjába ültetted.
2016. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem a hinta a lényeg, nagyon leragadt mindenki annál.
2016. aug. 28. 15:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ragadtunk le, te írtad ezt a kérdésben. Ha arra vagy kíváncsi, hogy általában hogy kezeld az indokolatlan hisztit, akkor rossz volt a példa. Azért erre reagáltunk, mert a gyerek itt jogosan reklamált.
2016. aug. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!