Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes márkásabb ruhát venni a kisgyerekeknek?

Figyelt kérdés
lányom 5 éves és egyre jobban érdekli a divat, nagylányos öltözködés. fekete leggingsek, szőrmés kabátok stb, amik pl. most a h and m katalógusban is vannak. alapvetően megengedhetnénk magunknak hogy 3500 ftot kiadjunk egy gatyáért, 7 ezret egy szép csizmáért, de félek, a játszámba már első nap tönkre menne, hisz mászókázik, csúszdázik az oviba. a kínai gatyák 1500 körül vannak, csizmák is 4000-5000 ft. akinek van nagyobb gyereke, mit gondol, mikortól érdemes divatolni, minőségibb anyagokat venni a gyereknek?

2016. szept. 1. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

15-16 évesen, de akkor is csak abban az esetben, ha anyagilag nem megterhelő.

De most is megveheted, ha nem sajnálod fél év múlva kidobni.

2016. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Divatolni sosem érdemes szerintem, jobban mondva teljesen értelmetlen. Minőségi cuccnak mindig van értelme, nem is megy olyan könnyen tönkre.
2016. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Én 3 évesen is veszek neki, csak nem a homokozóba adom rá.

Bár a melegítői is jó minőségűek, meg a pólók.


Amikor orvoshoz megyünk, vagy bevásárolni, vagy rendezvényre, ilyenkor "márkás" ruhát adok rá.

Mert jó a fazona, az anyaga, jó minőség.

2016. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

3-as vagyok, én nem divatból, hanem minőségből veszek "márkás" ruhákat.

Jobbak, tovább bírják.

2016. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Meg leszek kövezve. :) Szerencsére ez egy anonim oldal, szóval nem tudjátok azt mondani, hogy "nagyképűsködök"!

Sokan elég hülyének néznek emiatt, de én úgy öltöztetem a 4 évesem és a 2 évesem, mint egy mini felnőttet. (A magassarkú ki van zárva természetesen, semmilyen "magasságig" nem megyünk- ezt csak azért írom, mert már mindenfélét látni!)

Nem is veszek nekik olyat, ami nem "márkás". Persze ezt nem úgy kell érteni, hogy mindent csak direkt bababoltban veszünk. Például nagyon sok F&Fes ruhájuk van. Én is imádom a ruhákat és szeretném, ha ragadna rájuk valami hasonló :)


Hát igen, az ovi/bölcsi... Oda azért a converse cipőt nem adom rá. Ami alapvetően nagyon fontos az az, hogy kényelmes legyen. Farmer típusú nadrágot például hordanak, de oviba/bölcsibe nem adnám rájuk, mert azért elég sokáig ott vannak, nehogy szorítsa a hasukat például. Oda mindig kényelmeset adok, de igazi melegítőjük nincs is igazán. (Én sem hordok talán azért)

Játszótérre nem adok szoknyát. Ez egy másik szabály. De alapvetően egyébként a 4 éves már simán választhat magának ruhát. A boltban is és otthon is. Alkalmakkor (esküvő, keresztelő, stb) varrattatom rájuk, de ha van valami nagyon szép, akkor nem ragaszkodok hozzá.


Ami nekem sok anyukában érdekes az az, hogy mondjuk akik nem járnak el kifejezetten sokat otthonól, csak mamákhoz, sarki bolt, orvos, stb... Tudom, hogy soknak nagyon csinos babaruháik/kisgyermekruháik vannak otthon, mégsem adják rájuk játszani. Ezt őszintén nem értem. Egy ilyen pici gyerek olyan gyorsan kinövi. Inkább álljon a szekrényben, minthogy koszos legyen a játszin. Aztán meg mesélik, hogy "Hát ez borzasztó, olyan gyorsan nő, ezt még rá sem tudtam adni!". Ezt soha nem értettem. Miért nem adta rá a játszótérre? Koszos lesz? És? Inkább nője ki használatlanul... Na de mindegy :)


Szerintem a gyerek egyéniségének fejlődését akadályozzuk azzal, ha nem engedjük, hogy olyan STÍLUST válasszon amilyet akar. Én például most nagyon nem örülök, de ha mondjuk lehet választaniuk a kicsi mindig valami fiús színt választ. De mindegy, majd alakul. Szóval szerintem soha nem lehet elég korán engedni az ízlésüknek. (Egyébként rengeteg ruhát, cipőt eladok róluk így is, majdnem sokszor visszajön az eredeti ár)

2016. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

a h and mből akarok rendelni, légyszi szerintetek sok 40 ezer ft ruhákért?

van benne egy dzseki, béléses, 9000 ft, bokacipő 7000 ft,vastag legging 2000ft/db, ebből 3 db, vékony leggings, darabja 1500ft, ebből 4 db a csoportszobába, bugyik 10 db 4000 ft. polár kardigán 3000 ft és a fiamnak egy melegítőalsó 2300 ft. a végösszeg vm 40000 ft. szerintetek drága?

csak azért vacilálok mert a kínaiban 1190 egy leggings, a bugyi darabja csak 50 ftal olcsóbb.a cipő és dzseki olyan 4500, cipő 6000 dbja.

2016. szept. 1. 15:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre sok kiadni, persze.

De jobb minőség, mint a kínai. Tovább tudod (tudják a gyerekek) használni, az biztos.

És darabra nem annyira drága, ahogy leírtad.

Elég sok belefér ebbe a 40-be.


Ami drága, az a melegítő a fiadnak 2300-ért.

A Lidl-ben 2 db szokott lenni 2000 Ft, és az is nagyon jó minőségű.

2016. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Én is úgy öltöztettem a fiam mint írták, inkább márkásat veszek neki. Ma kapott két adidas melegitő szettet és egy DC utcai cipőt. Most lesz 6 éves.

Nem adok rá olyat amit én sem vennék fel, utcára farmerban, vászonnadrágban viszem ki. Melegítője egy két márkáson kívül nincs.

Sokszor adok rá inget, galléros pólót.

Van mosógép ami kimossa ha koszos lesz.

Ajánlom a C&At, ott is nagyon jó ruhák vannak :)

2016. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#5 valaszolo,nalunk ugyanez.Altalaban h&m-ben,f&f-ben,zaraban es c&a-ban vasarolok nekik.Neha betevedek egy egy hádába es nem azert mert ujonnan nem tudnank megvenni,de nagyon szupi jo minosegu dolgok vannak ott is,pl h&m-es ruhak is. 5 kicsi gyerkocom van.

Ket lany 5,5 eves es 16 honaposak.A nagyobbnak nyilvan mar vannak elkepzelesei,most a rozsaszin csillogos ruhakert van oda(vettunk is nemreg egy rozsaszin csillamos tullt a h&m-ben,azota csak azt akarja hordani)

A harom fiam 4,5 es 3 evesek(ikrek).A legnagyobb mindenfele batman,pokember,star wars rajongo.A kicsik is szeretik de ok a minionokat imadjak.Mostansag eppen ugyanolyanba kell oltoztetnem oket,mert ha masba vannak akkor vitaznak ,hogy neki jobb a poloja stb.

Szerintem egy oszi ruhatar frissites ne m art,mi is megtettuk mar.

Gondolom most jonnek a lepontozok,de ez az en velemenyem,ennyi.

2016. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy márka a h&m és nem is drága,nálunk sok kínai drágább cuccokat árul,és nagyon gagyik (mármint a kínai)

5 éves a lányom,mióta ovis odafigyelek jobban,hogy szép legyen,csinos legyen,de ez neki is fontos.Viszont csak kényelmes cuccokat vesz fel,szóval a csinoson meg divatoson nem csőgatyát meg mittudomén milyen báli ruhát értek.Szerintem egy kislányt amúgy is szépen kell öltöztetni még skkor is ha melegítő van rajta.Néha csodálkozom is,mikor látom a lerongyolódott anyukat,az egyébként teljesen helyes kislánnyal akin van egy semmilyen citromsárga felső,meg egy rózsaszín kinyúlt mackó alsó,és nem azért mert szegények...nekem kicsit ciki lenne,mikor a turik is tele vannak szebbnél szebb ruhákkal.

2016. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!