Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez rózsahimlő vagy valami más?

Xomorqa kérdése:

Ez rózsahimlő vagy valami más?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam,egész éjjel ordít,2napja 39-40 fokos láza van,nem akar enni,és nyelésnél is nagyon sír.A szája körül nagyon csúnya,piros lencsényi nagyságú kiütések és ahogy sikerült megnéznem a szájában is vannak ilyen pattanásszerű foltok es az orrában is es piros pöttyök az egész testén.


[link]


2016. szept. 4. 01:09
 1/6 A kérdező kommentje:

itt talán jobban látni


[link]

2016. szept. 4. 01:13
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Rózsahimlő, azaz rubeola nem lehet, több mint 20 éve oltanak ellene.

Bàrányhimlő sanszosabb. Úgy ismered fel, hogy udvara van a kiütésnek, a közepe egy pici hólyag, ami eleinte víztiszta folyadékot tartalmaz. Ez rövid idő alatt zavarossá válik, végül magától kifakad és pörkösödik.

Másik ismérve, hogy bárhol kijöhet. Hajas fejbőrön, száj nyálkahártyáján, fülben, nemi szerven, torokban.

Nem egyformán jön ki minden gyereken, van aki 30 pötty van, máson 300.

Járhat lázzal, elesettséggel, a száj, torok érintettségekor fàjdalommal, étvágytalansággal.

A 2 napos magas lát má önmagában ok arra, hogy orvoshoz vidd. Bárányhimkő gyanúja esetén pedig mindig meg kell mutatni a gyereket, különben honnan tudnád, tényleg átesett-e rajta.

A viszketést csillapítani kell, habbal, mentolis hintőporral, meg persze a lázat is. De előfordul, hogy antibiotikumot írnak rá a felülfertőzés miatt, vagy vírusellenes készítnényt, ha durvák a tünetek, ill.ecsetelőt a szájüregre.

Mivel erősen fertőz, mindenképpen telefonálj oda az ügyeletre, nem lehet csak úgy besétálni mások közé.

A láz miatt ne várj hétfőig.

2016. szept. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem viszed orvoshoz????
2016. szept. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rózsahimlő nem lehet, mert az ellen kapott oltást. A képek alapján szerintem nem is bárányhimlő, mert az hólyagos kiütésekkel jár. De elég sok kiütéssel járó vírusos gyerekbetegség van, gyermekeimnek is többször volt lázzal és kiütéssel járó betegsége. Mindenképpen vidd el orvoshoz, de előtte telefonálj oda.
2016. szept. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze voltunk orvosnál,de érdekes választ kaptam.Álítólag csak sima influenza.És én voltam már bárányhimlős,az nem ilyen,de nem mondok biztosat.
2016. szept. 4. 08:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Ma elvittem egy bőrgyógyászhoz,kéz-láb-száj fertőzés.
2016. szept. 5. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!