Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik gyümölcsök kerülendők,...

Melyik gyümölcsök kerülendők, ha gond van a cukrommal? Melyiket ehetem nyugodtan és melyiket csak mértékkel, kis mennyiségben?

Figyelt kérdés
Majd jövő héten megyek dietetikushoz, de addig is jó lenne már figyelni rá. Annyira örültem hogy ehetek rengeteg gyümölcsöt nyári terhesség alatt, most viszont megilyedtem, nehogy ártsak.

2014. júl. 16. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Beírod keresőbe, hogy "gyümölcs CH tartalom" és voila. Tessék, az első találat: [link]
2014. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez nagyon jó!
2014. júl. 16. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyira én sem tudom, de ami biztos, hogy banánt ne egyél, abban rengeteg szénhidrát van!

Amit ehetsz, tuti, az alma és a kivi, citrom, grapefruit, áfonya, körte, málna, eper (cukor nélkül), görögdinnye. Ezekből ehetsz többet is.

Amiből már kevesebbet ehetsz, az a cseresznye, meggy, barackok.

Ja és a banán mellett szőlőt se egyél majd.

2014. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, meg fügét se egyél, azt még alacsony cukorral sem eszek:)
2014. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szőlőt és aszalt gyümiket nem szabad.

Banánnal és a dinnyével óvatosan, ritkán keveset lehet.

Többi mehet, persze odafigyelve, számolva (biztosan elemondják majd, hogy mennyi ch-t vihetsz be egy nap)

2014. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szőlő, banán kerülendő. A többit is csak mértékkel, figyelve a CH tartalmát.
2014. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én diabéteszes voltam a terhességem alatt, és a gyümölcsök rettentően felvitték a cukromat - mértem itthon magamnak. A gyümölcslevekről nem is beszélve! Egyedül az alma volt, ami nem vitte fel. Érdemes egyébként otthon mérni,h megtudd, mi az ami nálad mehet, és mi nem. Pl. a tejet sem javasolják, de nekem az egyáltalán nem emelte meg. Lehet,h nálad beválnak bizonyos gyümölcsök is.
2014. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!