Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félek, hogy a 6 éves kisfiam...

Félek, hogy a 6 éves kisfiam el fog hízni. Mikortól kell valóban megijedni?

Figyelt kérdés
6 éves kisfiam úgy fél éve kb. havonta nő 1 centit, nem túlzok, rendesen mérjük. Most 127 cm, 29 kg. Nem dagi, magas, de a pocakja igen csak kezd látszani. Nassolni nem nassol, viszont rengeteget eszik. Gondolom, hogy a növés miatt ez normális, de tényleg irdatlan sokat eszik, és állítja, hogy mindig éhes. Az oviban is jól eszik, sőt mindenből kér repetát is. Hazajön 4-kor, előtte nem sokkal uzsonnázott, de már mondja, hogy éhes. Ezt kihúzom este 6-ig, mikor is vacsorára megeszik minimum két szendvicset, vagy 1 szendvics - 1 hot dog, vagy legalább 3 kemény tojás kenyérrel, stb. és még ezek után is kér egy almát. A sport nem a kedvence, sokkal jobban szeret órákig rajzolni, gyurmázni, 1 helyben játszani. Heti egyszer úszik, kétszer judozik, 1 ovis torna is van, és igyekszünk itthon focizni, szabadtéren mozogni, de nem n agyon szereti. A kérdésem az, hogy a folyamatos növés miatt jogos, hogy ennyit eszik, vagy változtatni kéne? Esetleg a fehér liszt okozhatja az éhség érzetet? Ilyen korban lehet váltani lassan felszívódó szénhidrátokra, lehet, hogy az állandó vércukor ingadozás okozza az éhségét?
2016. szept. 7. 11:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az teljesen normális,hogy éhes.

Én a helyedben arra figyelnék oda,hogy mit eszik.Pl fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű.

2016. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ha segítség, leírom, nagyjából miket eszik egy nap:


Reggel 8:00 : 1-2 pohár kakaó


Reggeli az oviban 9:00 : 2 szelet teljes kiőrlésű kenyér valamilyen krémmel, vagy felvágottal, zöldséggel


Tízórai: gyümölcs


Ebéd 13:00 : leves, főzelék vagy köret hússal, mindig repetázik


Uzsonna 15:30 : 2 szelet kenyér krémmel, vagy felvágottal, zöldséggel


Itthon erre éhes lesz, ha nagyon mondja, akkor almát adok, de imádja a paradicsomot, gyakran magában megeszik belőle 2 nagyot


Vacsora 18:00 - 18:30 körül: legalább 2 szendvics, vagy amiket felsoroltam


Ezek után is azt mondja, hogy éhes.

2016. szept. 7. 11:30
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es, én is arra kezdek jutni, hogy az összetevőkön kell változtatni.
2016. szept. 7. 11:31
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem is az éhség, de attól félek, hogy nem mozog hozzá eleget. Sokkal inkább ülős típus, az alkatához képest kezd elég nagy lenni a hasa.
2016. szept. 7. 11:33
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Én is azt mondanám, hogy a minőségen emelj, pláne ha szívesen eszik zöldségeket és gyümölcsöket (nagyon szerencsés vagy!), akkor adjál neki azt, és csökkentsd a kenyeret. A paraméterekből ítélve viszont nincs szükség aggodalomra, de jól teszitek, hogy odafigyeltek, főleg az egészséges étkezés miatt.
2016. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából amit én soknak tartok az étrendjében az a kenyér.

Szerintem otthon adhatnál neki főtt kaját szendvics helyett,az laktatóbb is és tartalmasabb is.

Egyébként szerintem rendben van a többi.

2016. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több főtt étel, hús sajtok zöldségek kellenének.

Próbáld csökkenteni a kenyeret és mást adni. Tartalmasat ami energiát add.

Nem eszik sokat, főleg nem igazán laktatót. Az almától nem fog jól lakni és a zöldségektől sem. Csak még éhesebb lesz.

Nagyon is sokat mozog úszás, judo sok energiát elvesz Tőle! Ha otthon is mozgattod akkor érthető ha éhes :)

Az én 6 évesem szinte pálcika de tegnap 2 adag bolognait és 2 barackot vacsizott. Ma reggelire 2 kifli, sajttal sonkával és tepertővel és oviban is éhes volt :)

2016. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
Ahogy írják az a nem mindegy hogy mit eszik. Fehér kenyeret, fehér lisztet, cukrot iktasd ki. Elég nagy a súlya, de még kontrollálható. Fiam 5 éves 126 cm és 21 kg és nem vékony. Én is most szigorítom be a kajáját. Nincs több fehérpékáru.
2016. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is hízásra hajlamos.Én úgy szoktam,hogy adok neki egy rendes gyerek adagot,nem hagyom,hogy túl egye magát vagy pl.kétszer repetázzon két óta különbséggel (mert megtenné) vacsi ha nincsen meleg,főtt kaja,akkor virsli,tojás,de nem kenyérrel hanem mellé zöldséggel,savanyúsággal,de szoktam hidegtálat is sajttal,sonkával,jól megpakolva zöldségekkel.

Nekem nagyon szereti a zabpelyhet is,ha tejben főzöd cukrozni sem kell,bele mehet szintén gyümi vagy a mi kedvencük reszelt alma,és fahéj.Így ezzel szépen karban tudjuk tartani a súlyát.Mondjuk ő mozog,imád futkorászni,bicajozni,és látod mégis vigyázni kell,de ez genetika,az apja is ilyen.

2016. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Reggel 8:00 : 1-2 pohár kakaó HELYETT 1 pohár tej, alacsony zsírtartalmú, és egy kis szelet kenyér, két szem keksz, stb.


Reggeli az oviban 9:00 : 2 szelet teljes kiőrlésű kenyér valamilyen krémmel, vagy felvágottal, zöldséggel


Tízórai: gyümölcs


Ebéd 13:00 : leves, főzelék vagy köret hússal, REPETA HELYETT zöldség, gyümölcs, amennyi jól esik


Uzsonna 15:30 : 2 szelet kenyér HELYETT 1 SZELET, krémmel, vagy felvágottal, TÖBB zöldséggel


Itthon erre éhes lesz, ha nagyon mondja, akkor almát adok, de imádja a paradicsomot, gyakran magában megeszik belőle 2 nagyot


Vacsora 18:00 - 18:30 körül: legalább 2 szendvics, vagy amiket felsoroltam



És vacsorára inkább nagy fehérjetartalmú ételt, amitől nem fog reggel éhesen kelni. A szénhidrát felnyomja a vércukrot, aztán hirtelen leesik, reggel farkasétvággyal kel, sőt lehet, hogy már este is ezért érzi magát éhesnek.

Tojás, sajt, joghurt, túró, zöldségek, levesek, stb.


Én beszéltem az óvónőkkel, mikor a kislányom elkezdett erősen gömbölyödni, hogy ne adjanak neki repetát. Megértették, mondjuk úgy, hogy többnyire nem kapott. ;)


Az is segít, ha evés után iszik egy pohár vizet, ez amúgy is segíti az emésztést, és kitölti a gyomrában a helyet. Sok esetben a gyerekek keverik is a szomjúságot és az éhséget.


Alap, hogy semmi gyümölcslé, víz helyett pohár tej, kóla, tea, stb. Aki szomjas, igyon vizet!

Tegyél ki neki otthon paradicsomot, répát, uborkát, és ha akar, nassolja azt nyugodtan. Lehet, hogy kevesebbet fog kívánni a főétkezésnél. Egy próbát megér!


Egyébként meg kicsit vele is lehet beszélgetni, hogy nem azért nem kap repetát, üdítőt, stb, mert nem szereted, hanem azért, mert nagyon is szereted, és azt szeretnéd, hogy egészséges, és erős legyen.

Bőven jó, ha a súlya egy darabig nem gyarapszik, villámgyorsan hozzánő, és eloszlik.

Ehhez már napi 200-300 kcal-val kevesebb is elég, amihez tényleg csak annyi kell, hogy kakaó helyett tejet kap, vaj helyett tejföllel kened a kenyeret, szalámi helyett sonka, és teljes kiőrlésűt kap mindenből, amiből lehet.

2016. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!