Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell tudni a lepényleválás...

Mit kell tudni a lepényleválásról? Valóban nem kell megijedni tőle?

Figyelt kérdés

Amióta babás vagyok van barnás folyásom.Eddig a dokim azt mondta hogy el fog múlni de nem múlt.Tegnap voltam nála és megtalálta uh.-n hogy van egy kicsi rész ahol a lepény levált.Azt mondta nem kell megijedni nem lesz ebből baj mert különben is az tovább fog nőni.Igaz ez?

Megbízom a dokimban csak véleményekre,tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszönöm!!


2010. júl. 2. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyit tehetsz, hogy annyit fekszel amennyit csak tudsz. Én a terhességem elején voltam barnás folyás miatt kórházban. Bár konkrétan nem tudták megmondani, hogy mitől volt a barnázásom, de a dokim azt mondta hogy valószínűleg a lepény egy kis helyen levált. 13.hétig szigorúan feküdnöm kellett, plusz no-spa és seduxen. Szerencsének mondhatom magam, mert teljesen elmúlt a folyás és azóta semmi problémám nincs.

Ne idegeskedj! Pihenj sokat!

23h km

2010. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell panikolni, tenyleg felszivodhat, de vigyaznod kell magadra. Guggolj, ne hajolj, ne nyulj hirtelen dolgokert, ne emelj.

Nekem az elso babammal volt 12 hetesen reszleges lepenylevalas. Nem apro barnazas volt, hanem hirtelen gorcs, kb olyan erossegu, mint vajudasnal kesobb es egybol eros verzes (joval erosebb, mint a mensi). Kiderult, hogy a lepenynek kb a fele levalt. Ott elpattantak a hajszalerek, ezert volt az eros verzes (eppugy, ahogy szules utan is van a lepeny levalasa miatt). A tobbsege kiurult, egy resze bent maradt es hematoma keletkezett. Nagyon meg voltam ijedve, foleg, amikor meg a korhazba vittek be gorcsolve, verezve, biztosra vettem, hogy epp vetelek.

De hala Istennek minden rendbe jott.

Kb a 20. hetre felszivodott a hematoma, a lepeny nem valt tovabb, ahogy tovabb nott (mert a 12. heten meg nem eri el a teljes meretet), ugy visszatapadt. Es semmi gond nem volt, kozel negy kilos babat szultem a kiirt datum elott harom nappal.

Azert barnazhatsz, mert valoszinuleg a hematoma urul aprankent, az nem friss ver, hanem inkabb barna, alvadt.

Minden rendben lesz, vigyazz magatokra es elvezd a varandossagot!

2010. júl. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm lányok a válaszaitokat most még nyugodtabb lettem.

Azért tudjátok csak ott motoszkált az ördög hogy mi van ha.....

De sajnos a pihi nem nagyon megengedett mert van már egy 7 hós fiam és ő mellette nem igazán jön össze a dolog.Meghát a főzés,takarítás stb.,de ezt biztosan nem kell ecsetelnem nektek.

Mégegyszer köszi!

2010. júl. 2. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!