Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félek, hogy a 6 éves kisfiam...

Félek, hogy a 6 éves kisfiam el fog hízni. Mikortól kell valóban megijedni?

Figyelt kérdés
6 éves kisfiam úgy fél éve kb. havonta nő 1 centit, nem túlzok, rendesen mérjük. Most 127 cm, 29 kg. Nem dagi, magas, de a pocakja igen csak kezd látszani. Nassolni nem nassol, viszont rengeteget eszik. Gondolom, hogy a növés miatt ez normális, de tényleg irdatlan sokat eszik, és állítja, hogy mindig éhes. Az oviban is jól eszik, sőt mindenből kér repetát is. Hazajön 4-kor, előtte nem sokkal uzsonnázott, de már mondja, hogy éhes. Ezt kihúzom este 6-ig, mikor is vacsorára megeszik minimum két szendvicset, vagy 1 szendvics - 1 hot dog, vagy legalább 3 kemény tojás kenyérrel, stb. és még ezek után is kér egy almát. A sport nem a kedvence, sokkal jobban szeret órákig rajzolni, gyurmázni, 1 helyben játszani. Heti egyszer úszik, kétszer judozik, 1 ovis torna is van, és igyekszünk itthon focizni, szabadtéren mozogni, de nem n agyon szereti. A kérdésem az, hogy a folyamatos növés miatt jogos, hogy ennyit eszik, vagy változtatni kéne? Esetleg a fehér liszt okozhatja az éhség érzetet? Ilyen korban lehet váltani lassan felszívódó szénhidrátokra, lehet, hogy az állandó vércukor ingadozás okozza az éhségét?
2016. szept. 7. 11:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Előttem már mindent leírtak. Rengeteg kenyeret eszik egy nap, ami nem jó.

Reggel a kakaó helyett jobb lenne a tej, vagy legalább 1 pohár kakaónál ne igyon többet, mert reggel 2 pohár kakaót azért durván soknak tartok.

Vacsira ne szendvics legyen hanem más étel, több gyümölcs, zöldség

2016. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2016. szept. 7. 20:30
 13/16 anonim ***** válasza:
A kakaó nagyon gáz, nem is egeszseges, szerintem is iktasd ki. Nem ertem sok szülő miert erőlteti (most nem rad gondolok kérdező) de sokaktol hallom, hogy "lassan atszoktatom kakaora" meg hogy "este cumibol kakot kap" stb stb. Nem ertem! Amug. Az előttem szolokkal egyetértek.
2016. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

szerintem nem eszik sokat a gyereket, csak rosszat. te gyakorlatilag csak olyat adsz neki ami hízlal: kenyér és cukor (kakaóban az van és a gyümölcs is az ugye)


nekem a 6 évesem így eszik:

reggel tej, majd oviban detto mint a tiéd.

mi később érünk haza mert minden nap van neki sport és játszózunk is ilyen szép időben, de egy tejszeletet vagy ivó joghurtot, néha dörmit viszek neki pótuzsi gyanánt mert ő is éhes :) este pedig főzelék van nálunk vagy egytálétel. szendvics kb 2 hetente egyszer, akkor teljes kiőrlésű molnárka, bele sonka, saláta és majonéz :)

hotdog necces, én nem szeretem ezeket a mű kajákat, de 2x már volt nálunk is ( a 6 év alatt). vislit nagyon egészségtelennek tartom amúgy, pont mint a párizsi, abban van minden szemét :(


fiam 130cm és 24 kiló, nagyon mozgékony szerencsére, oviban heti 4 torna és tánc van, emellé focizik és úszik, hétvégén meg mindig aktívan együtt sportolunk, biciklizünk, úszunk, kirándulunk, mi si nagyon szeretünk mozogni :) esetleg ebben próbálkozzatok, hátha :)

étel mennyiségét mindenesetre én nem csökkenteném, amit leírtál szerintem egy átlagos 6 éves mennyisége :)

2016. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, nem tudom, ki pontozta le őket, nem én voltam:)!
2016. szept. 8. 11:21
 16/16 anonim válasza:
teljesen normalis 6 eves koromban en is mindig ehes voltam es ugyan olyan alkatom lehetett mint a fiadnak. aztan 6. 7. 8. ban megnyulik es eltunik a pocak nyugi ;)
2016. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!