Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsikezdés előtt 4 nappal...

Bölcsikezdés előtt 4 nappal cicimegvonás? Többi lent

Figyelt kérdés
Még mindig cicin alszik el kisfiam és régebben próbáltam leszoktatni, de képtelenség volt. Bölcsit kezdünk pár nap múlva. Ma közölték,szoktassam le. Persze ezt jo lett volna,ha elöre közlik,mert eredetileg fél napra szerettem volna, de rábeszéltek egész naposra
2016. szept. 7. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

"Jó lett volna ha előre közlik"-mit azt hogy nem szoptathatod a bölcsibe???

Szerintem most ne vedd el tőle, 4 nap alatt úgysem tudod leszoktatni, a bölcsiben meg nem fogja kérni, mert nem leszel ott.

2016. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Snorri ***** válasza:
50%
Ne haragudj, de ezt nem értem. Azért nem szoktattad le, mert csak fél napra akartad beadni, nem aludt volna ott, ugye? De rábeszéltek arra, hogy maradjon a gyerek egész napra? Ki beszélt rá? Most gondolj bele, hogy szegény kicsikétől elveszed a cicit, és aztán beadod bölcsibe, szerinted ez így nem túl sok? Ne add már be szegényt egész napra, ha meg tudod oldani, és akkor probléma megoldva.
2016. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bithorlo ***** válasza:
73%

Szia!


Ne vedd el tőle. A bölcsiben megtanul cici nélkül elaludni. Majd ha megszokta, kialakult a napi rutin, akkor el lehet venni gond nélkül.


26 hód bölcsis anyukája

2016. szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Mekkora? Estenkent nyugodtan megszoptathatod ezentul is!
2016. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
22 hónapos. Rettentő cicifüggö. Már próbáltam leszoktatni, de ordít és inkább nem alszik. Eredetileg fél napos lenne, de a hölgy bent rábeszélt az egész napokra, hogy az mennyire jó. Én akkor mondtam az alvási gondokat, mondta,megoldják. Most pár nappal előtte, h szoktassam le. Szerintem hirtelen elég drasztikus
2016. szept. 7. 21:35
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Az esti szoptatáshoz semmi közük, ne kösd az orrukra. A bölcsiben meg úgysem szoptathatod meg. Szóval felesleges a leszoktatáson stresszelned. De ha tudod, hogy nem fog elaludni, akkor ne hagyd ott ebéd után.
2016. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

A bölcsiben nem fogja kérni, hiszen nem leszel ott. A gyerekek ott nem ugyanúgy viselkednek mint otthon.


Mondjuk azt nem értem, mi a bánatért kell egy 22 hósnak cicifüggőnek lenni, de mindegy, magánügy.

2016. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nagyjából szintén 22 hósan, de egy hónappal a bölcsikezdés előtt szoktattam le a délutáni cicizésről. Egy nap volt csak, amikor hisztizett érte (3 órán át visított), aztán csak nem aludt, vagyis kidőlt valahol, szőnyegen, babakocsiban, etetőszékben és 1 óra helyett mondjuk este 6-kor. A bölcsiben persze minden jól ment a beszoktatásnál, és nagyokat aludt napközben, általában már ebéd helyett (ha úgysem kérte...) egészen uzsonnáig. Így telt el 3 hónap, aztán jött a nyári szünet és nem bírtam a délutánokat és visszaszokott... (mentségünk, hogy bárányhimlős lett (a testvére is)) és volt egy hónap nyugi. Aztán nyár végén újra leszokott a délutániról, sőt az éjszakairól is, ezúttal tök elfogadóan és hiszti nélkül (bár azóta is ugyanúgy ébred, sokszor akár 4x is és mindig mellé kell feküdnöm, hogy "ellenőrizzen"). Szóval napközben mindenhol simán elalszik mindenkivel, csak velem nem. Már csak az esti szopit kéne valahogy elhagyni és rábeszélni, hogy ne kelljek már éjszaka "rongyinak", de még nem mertem belevágni.

(A bátyja egyébként nagyon jó alvó és anno magától leszokott még másfél évesen, csak a kicsi ilyen "addiktív" és zizi, pedig igyekeztem mindent ugyanúgy csinálni.)

2016. szept. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Már rég le kellett volna szoknia ? Ugye pelenkazni is szoktad még ? Kinézem.
2016. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Atyaisten, itt aztán vannak idióták. Azért, mert tápszerrel tömted a gyereket évekig, nem kéne leszólni, akinek cicimániás a gyereke. Miért gond, ha még pelenkás 22 hónaposan? Neked gondolom már ilyen korban egyedül elment boltba.
2016. szept. 8. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!