Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem nem bírok a kétévese...

Úgy érzem nem bírok a kétévesemmel. Mit mondanátok?

Figyelt kérdés

Van egy éppen 2 éves és egy 4 és féléves lányom.

Egyikkel sincs semmi gond, kivéve egy dolgot.

A kicsi rengeteget bántja a nagyot. Csak a testvérét, egyébként soha senkit. Se bölcsiben, se játszin. Még vele egyidőset sem. De a nővérét...

Minden módon bántja, ahogy csak tudja.


Először próbáltam leállítani és közöttük lenni. De ma már ez lehetetlen, mivel annyiszor és olyan hirtelen történik. Sokszor mellettük állok. Aztán jött az, hogy mondtam neki, hogy nem szabad, fáj neki, stb... Aztán jött az, hogy elég jó határozottan mondtam neki, de nem kiabálva. Na most kb itt vagyunk.


Mai konkrét (egyik) eset, amikor majdnem mind a hárman sírtunk. A nagynak megvan engedve, hogy fogja a telefonomat, ha otthon vagyunk. Le szoktak ülni a földre, a nagy fogja a telefonom és így néznek meséket az interneten. Ott ültem tőlük 3 méterre! Egy ideig semmi gond nem volt. Aztán a kicsinek valami nem tetszett, fogalmam sincs mi lehetett az, talán csak ilyenje volt. Elkezdett a telefonomra csapkodni. A nagy nyávogott, hogy nem látja, elmegy a mese, stb... Aztán én is mondtam, hogy fejezze be. (Kértem, majd követeltem nem üvöltve!)

Aztán a nagy felemelte úgy, hogy a kicsi nem érte el. Ekkor a kicsi BENYÚLT A NAGY PÓLÓJA ALÁ ÉS A KÖRMÉVEL BELEMART!

Odamentem a kicsihez, (a naggyal hirtelen eszembe sem jutott foglalkozni), és odavittem és megmutattam neki a marást, ami persze véres volt. Mutattam neki, hogy nézze meg, hogy mennyire sír a nővére, és hogy EZT NEM SZABAD!

Aztán ő is elkezdett sírni. Átment a szomszédos szobába és toporzékolni kezdett, földhöz vágta magát, szó szerint őrjöngött. Én meg olyan ideges voltam, hogy behajtottam rá az ajtót (persze nem kilincsre), csak hogy ne lássam.

De persze csak még jobban sírt. Kb 2 perc múlva bementem, de szándékosan nem tettem úgy, mintha minden rendben lenne.


Azt vettem észre, hogy pontosan tudja, hogy ezzel fájdalmat okoz. Tudatosan csinálja és egyre durvábban. Nem értem, hogy miért éppen a nővérével. Talán nincs is különösebb oka, csak vele meri, stb... A nagyobbnak hiába mondom, hogy ne hagyja magát, csak sír, ha megtörténik.

Kb. féléve kezdődött, persze akkor még nem ilyen módon.


Nem tudom, hogy mit tehetnék. Meg nem fogom ütni, ez biztos, mert akkor belemennék egy ördögi körbe. De ezt sem akarom.

Már nagyon belefáradtam. De most hogyan uszítsam a nagyot a kicsire, verekedést generáljak? Mivel a kicsi nem hagyná rá, ha a nagy megütné...



2016. szept. 13. 21:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Hisztis, elkényeztetett kölyök. Ilyennek nevelted. A leírásból is látszik, hogy nem fegyelmezed eléggé.
2016. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
Pedig használna neki egy alapos elfenekelés. Most tudja, hogy nincsen semmi komoly következménye annak, amit csinál. Csupán beszélsz neki, amivel nem törődik. Ezzel nem mégy bele egy ördögi körbe, ha nem rendszeres. De tudni fogja, hogy nem teheti azt, amit akar.
2016. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%

A lanyomat is bantotta az unokatestvere, a semmiböl egyszercsak mint a csephadaró ütlegelni kezdte a szelid lanyomat.

Hiaba kiabaltam / kiabaltak ra , semmi nem hatott. A legnagyobb gond az volt h kifejlesztett egy olyan taktikát h ö ütött es ö kezdett zokogni , hiszteriazni , hangosabban mint a lanyom , h öt vigasztalják . Egy ideig azt hitte mindenki , h a lanyom bantotta , mert ö volt a kisebb es uvöltött mint a sakál. Toporzekolt , örjöngött.

A lanyom sose utött meg senkit , viszont az unokatestvere folyton utötte , es mikor a lanyom kiszedtem a karmai közul , akkor hallhattam hogy " HÁT GYERMEKEK" , csak mindig a lányom kárára voltak gyerekek.

Ilyen a termeszete , mindenki egy adott természettel születik le, kesöbb majd megtanulja palástolni .

2016. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha te nem akarod megütni, akkor a nagytól miért várod ezt el? Hidd el, azzal se lesz jobb. megmarja telefonozás közben? Akkor menjen el onnan, csak a nagy nézze utána. Játék közben bántja? Hagyasd abba vele a játékot, ültesd le, és magyarázd el neki, miért is büntetted meg. Ha ez se használ,akkor meg ne engedd meg neki hogy a naggyal játsszon.
2016. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Egyetértek 2-es.

Marás után elfenekeltem volna. Ennyit a túl libsi nevelésről. Ilyen gyerek az eredménye.


37 / F

2016. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azért az elég megvalósíthatatlan, hogy ne engedjem őket játszani együtt :)

Az a dolog, hogy a nagy adja vissza, onnan jött, hogy rengetegen tanácsolták.

2016. szept. 13. 21:48
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Meg kell nevelni. Nem lesz mas valasztasod. Nagyon naiv vagy ha azt hiszed hogy ert a szep szobol... ha kell fizikailag meg kell fenyiteni. Nem azt mondom hogy verd a gyereket, de egy fenekrecsapastol vahy egy kis fulhuzastol semmi baja sem lesz. Behajtod ra az ajtot...nekem az jott le ebbol egyaltalan nem allsz a helyzet magaslatan hisz egyaltalan nem akarod "bantani", nehogy seruljon a kis lelke...de ez igy nem jo. Azt hiszi mindent megtehet. En ebben az esetben hangosan rauvoltok megmutatom a tettet, fulet huzom es berakom a szobaba gobdolkodni es racsukom az ajtot. Orjongjon csak. Finomkodhatsz, de semmi ertelme es eredmenye nem lesz.
2016. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Miért megvalósíthatatlan? Egyik gyerek egyik helyiségbe, másik a másikba. Kicsi át akar menni, megmondod hogy nem lehet, mivel bántja a testvérét, és nem ért a szóból, majd akkor játszhatnak együtt, ha viselkedik. Nálunk bevált. Tudod, nincs lehetetlen, csak tehetetlen.
2016. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nekem ez a megoldás nyilván azért volt életidegen, mivel engem pont emiatt a helyzet miatt, örömmel tölt el, ha együtt játszanak és épül a kapcsolatuk. (nyilván nem a bántalmazásra gondolok, hanem amikor tényleg önfeledten nevetnek együtt)
2016. szept. 13. 21:57
 10/20 anonim ***** válasza:
42%

A lanyomnak is mindig mondtsm h üssõn vissza de nem volt hajlandó. Lemondtam élhetetlennek mindennek , duhösen parancsoltam es akkor sem

Iszonyu tehetetlen duhöt ereztem . Szegeny lanyod kis szelid. Az ilyenek mindig megjarjak

2016. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!