Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónaposan hogy álltok a...

22 hónaposan hogy álltok a beszéddel? Nekünk pár szavunk van csak ( aja, apa, Etter (testvere neve), inna, enne, hamma, tíz, vauvau, kutya, edz, autó, labda, baba, nem, tátá, tente, egy) ennyi! Megmondom őszintén picit kevésnek érzem.

Figyelt kérdés

Mert ugye nagylányom baromi korán beszélt, ilyenkor már rég mondóka hegyek.Persze minden gyerek más csak még mindig baba szöveg van és ez a pár szó. Icipicit már frusztrál 😯😯😯 A kicsi is kislány.

Valahogy olyan mintha nagyon szeretne, erőlködés lesz belőle de nem sikerül



2015. aug. 25. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, egy lány után furcsa lehet... Nekem a fiam után furcsa, hogy a 22 hónapos lányom dumál... A fiam 2,5 évesen még nem beszélt, mondjuk vele jártam korai fejlesztőbe emiatt. Még ne aggódj! Saját tapasztalat, hogy a fiúk mennyivel másképp fejlődnek ezen a téren...
2015. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, látom, hogy Ő is lány. Szerintem akkor se frusztráljon. Fiúknál azt mondják két és fél év a határ. Lányoknál 2 év. Ha két éves kora után sem indul be, elvinném szakemberhez megnézetni, mert a lányok tényleg előbb szoktak dumálni... Egyelőre ne aggódj!
2015. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25 hós lányom sem mond szinte semmit, talán mostanában van egy kis fejlődés. Nővére ilyenkor már egész mondatokat dobált. Pl. ettem a kertben gombát. Na, attól hanyatt vágtam magam.
2015. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Az én fiam 24 hós és 15-20 szót mond, de van amit nem tisztán, lehagyja belőle az első és utolsó betűt :) Pl. a létra az éta. És kb 3-4 2 szavas mondatot.Én is nagyon keveslem,aggódok is, de most úgy veszem észre, hogy minden nap mond valami újat,csak hibásan. Nagyon nem bánnám ha már beszélne. Azt mondják a fiúk lassabbak,de ismerek olyat aki 22 hónaposan egyik napról a másikra folyamatosan, hosszú mondatokban beszélt nagyon szépen :(
2015. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első gyerekem 2 évesen már nyomta, be nem állt a szája. Mire mindenki igazán megértette, 2,5 éves volt.

Második gyerekem 2,5 évesen kezdett szavakat mondani, mondatot csak 3 évesen. Szépen tisztán beszélt egyből.

Harmadik gyerekem 2 évesen kezdett szavakat, 2,5 évesen mondatokat, most lesz 3, beszél folyamatosan, de a felét alig érteni amúgy. Még kell pár hónap, mire ebből tiszta érthető beszéd lesz.

2015. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Hát jó lenne ha már beszélgetne😊😊 legrosszabb ilyenkor az aggódás, hogy mi van ha kellene neki szakember. Pl pici korában kellett pár Dévény torna enyhe hipotonia miatt.
2015. aug. 26. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Szüleim szerint 2 évesen folyékonyan beszéltem már, de szerintem ez embertől függ. Majd elkezd meszélni, ha itt lesz az ideje. :)
2015. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!