Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szoktatok kezdeni azzal...

Mit szoktatok kezdeni azzal ha a gyereketeknek dührohama van? (olyasmi mint a hiszti csak rosszabb szerintem)

Figyelt kérdés
Az enyém 5 éves és nagyon hamar a plafonon van,és már tehetetlennek érzem magam. Jó volna erről leszoktatni
2016. szept. 14. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Én hamar leszoktattam. Ment a vízbe a kádnál. Nekem ne hisztizzen és dominánskodjon egy törpe.


37/F

2016. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Én leülök mellé, és nyugodt hangon elmondom, hogy ez nem jó - magamra vonom a figyelmét. Majd magamhoz ölelem, és kérem, hogy mondja meg, hogy miért "dühöng". Amikor lenyugodott, akkor elmagyarázom, hogy ha tombol, az nem vezet semmire. Ha egy játékot tönkretesz, mert dühöng, akkor az megy a kukába, és nem lesz másik.


A sima hisztinél beküldöm a szobájába, és rácsukom az ajtót. Amikor megnyugodott, kijön - vagy nekiáll játszani.

2016. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ez rendszeres akkor elvinnem kivizsgáltatni.
2016. szept. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Snorri ***** válasza:
Mindenkinél más válik be szerintem. Tudok olyat, akit ilyenkor leöntöttek egy pohár vízzel. Rögtön abbahagyta, megnyugodott. Kellett neki, kizökkentette. Egyszer ünneplőbe mentek valahova, rájött a hisztiroham, anyuka nyúlt a pohárért, amibe kefir volt. :)
2016. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha dührohamai lennének a gyerekemnek, akkor orvoshoz vinném.
2016. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pár havonta van olyan, hogy kikel magából a gyerek és nem tud leállni, akkor megkérdezem tőle, hogy segítsek-e egy pofonnal abbahagyni az üvöltést vagy megpróbálja egyedül abba hagyni?! Rögtön abba hagyja. Egyébként nem kapott még pofont. :D

Egyik ismerősöm a zuhany alá rakja ilyenkor a gyerekeit, mostanában már csak annyit mond: menjünk a zuhany alá?! és rögtön moderálják magukat a gyerekei, de olyan is volt hogy a kisfia kérte, hogy "anya, kell a zuhany". Nekem ez nem szimpatikus de mindenkinél más válik be.

2016. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A vizzel való leöntesen már pár éve tul vagyunk de akkor csak mégjobban orditott.

A beszélgetést is kiprobáltam.es mindig meg is igéri hogy soha többet nem viselkedik ugy.. De amikor eldurran az agya akkor erről megfelejtkezik.

Volt olyan pont amikor már én is azon gondolkodtam hogy valami dokihoz elviszem DE mivel a közösségben,oviban,stb tud viselkedni, sőt ott inkabb egy visszahuzodo gyerek.soha nincs rá panasz. Amiből arra következtetek hogy tudja magát kontrollálni- akkor nagy baj talán mégsincsen..csak itthon készit ki. Ha éppen nyugis akkor meg egy tündérke,mert amugy lány..

2016. szept. 14. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont ezért tombol otthon mert visszahúzódik az oviban és otthon jön ki rajta. Ha rendszeresen ez van én elvinném szakemberhez.
2016. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Őszintén: konkrétan kiröhögöm. Nem szándékos gonoszságból, de hát valaki hülyét csinál magából, előfordul, hogy az ember nem állja meg, hogy kiröhögje. Utána ott hagyom, nem állok szóba őrjöngőkkel, majd ha megnyugodott, elmondja, mi a problémája. Hát nehogy már, na. Még tán a végén én fogom fölhúzni magam vagy mi.
2016. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!