Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én vettem észre, hogy...

Csak én vettem észre, hogy mindenki leszól minden nevet?

Figyelt kérdés

Az ikreim 1hónaposak, Bence és Vivien.Sokan húzzák a szájukat,hogy nincs fantázák,túl kommersz nevek,minden 2.gyereket így hívnak.Meg túl gyerekesek felnőttnek.


Ismeretségi körben van ,Kimberli, és Gwendolin és Lorenzó.Ezeken meg szörnyülködnek, hogy úristen szegény gyerek,milyen szülő ad ilyen neveket?


Barátnőm 4évrs kislánya Erika.De ez meg öreges.(Szerintem nem).



Mondjuk engem nem érdekel más véleménye,ezeket kapták mert ezek tetszettek.Ha a Reményke és a Rikárdó tetszett volna azok lettek volna , ha a Gyula és a Teréz akkor azok,csak most komolyan!Mégis milyen nevet adjanak a szülők? Legyen mindenki Anna és Olivér?(Csak erre a két névre nem hallottam még negatívumot).



#név #névadás #névadási trend
2016. szept. 14. 17:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát olyat, ami neked tetszik:-)

A név idomul a viselőjéhez, és ha sokszor használod, megszokottá válik.

Meg az sem mindegy, hogyan mondják ki. Mert lehet valaki Mónika, de Maúnika is. Ugye érted?

Ismered habfehér Renátót, Armandót, sőt 60-as Rafaelt is. Lányban meg Emerenciát. Élőben senki sem asszociál velük kapcsolatban semmi rosszra.

Az én nevem tucatnév, 4-ünknek volt ugyanez az osztályban. A fiúk emiatt a családnevemen szólítottak. Nem szerettem. Most a férjem nevét viselem, né nélkül, és sokan a teljes nevemen szólítanak. Már megszoktam, de nálam emiatt szempont volt a ritkaság.

Mind az 5 gyerekemnek ritka neve van, csak az elsőéből akad még egy a faluban. Germán, görög, héber, latin, ősmagyar eredetūek, és majdnem mindegyik irodalmi merítés.

Ha valahová leírom, jönnek a negatív kritikák, êlőben viszont sokan dícsérik, és mindenkinek teljes természetességgel jön a szájàra.

2016. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
81%

Igen, én is észrevettem ezt a jelenséget én is.Mindjárt itt a Gyakorin, hogy minden létező nevet úgy fikáznak le a válaszolók, hogy istenuccse, nekik igazuk van, és lehetetlen elképzelni, hogy az adott név valakinek tetszhessen vagy valaki normálisan viselhesse.

Amúgy a gyerekek nevei teljesen jók, a Bence is. Általában a tucatnevek azért lesznek tucatok, mert sokaknak tetszenek :) A Vivien meg az egyik kedvenc női nevem.

Amúgy az én ikreim még a tieidnél is tucatabb és divatjamúltabb nevet kaptak, nekem eddig senki nem mert beszólni :) Vagy én idejekorán bevettem a lesz@rom tablettát, és észre se vettem a kritikákat :)

2016. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon szép neveket választottatok:-) A különlegeskedő szülők által adott nevektől a hideg futkos a hátamon, én az egyszerű, letisztult neveket szeretem. Az Erika is tetszik.
2016. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
60%
Bocs a kusza első mondat miatt, nem olvastam át.
2016. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
83%
Ja, meg azon még jókat röhögök, hogy vérremenő lepontozási ügyet csinálnak az egyes kérdéseknél az ellentáborok. Most komolyan, miért kell haszontalannak nyilvánítani egy véleményt, ami annyiból áll, hogy valakinek tetszik vagy nem tetszik egy adott név? Vicc.
2016. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nincs olyan név, ami mindenkinek tetszik és nincs olyan név, ami nem csúfolható. Nem kell foglalkozni a rossz indulatú emberekkel. Gyönyörü neveket választottatok. De a Gyula, Olivér, Anna is tetszik. Sok ősmagyar név is.
2016. szept. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki saját ízlése szerint nevezi el a gyerekeit, és ugyan ki akarna kitolni a saját gyerekével.


Természetes, hogy a számomra legszebb vagy legkedvesebb néven szeretném szólítani a gyerekeimet.

Nálunk több gyereknek van magyar eredetű, de nagyon ritka neve. Engem is támadtak, hogy miért nem magyar nevet adok a gyereknek, mint Erzsike v Ilonka. Erre azt válaszolom, hogy ezek is szép nevek, bár az egyik zsidó a másik germán eredetű, amit kritizált, no az a magyar név. Egyébként legtöbbször a tájékozatlan, túlságosan szűklátókörű emberek hajlamosak leszólni mások névadását. Én a lánykori kedvenc lánynevemet sem adtam a lányomnak, mert nagyon rosszul hangzott a férjem vezetékneve mellett.


Nehéz, de ne vedd a lelkedre ha kritizálnak, nyugodtan mondd azt, hogy nektek ezek a nevek tetszettek, és szerintetek nagyon jól állnak a gyerekeiteknek. Hidd el megszokják. Nem is értem, hogy lehet egy név gyerekes v öreges. Ismerek Bence bácsit, nem éreztem viccesnek a nevét soha. (De gondolj a "Toldi estéje" öreg Bencéjére, az a mű több mint 150 éve íródott)

Szóval csak a legilletékesebbeket (a gyerekeket) nem lehet megkérdezni, tetszik-e a nevük, de általában a legtöbb gyerek szívesen viseli a nevét. Főleg, ha tudja, hogy milyen elvek alapján választottuk a nevét v. ki után kapta a nevét, mi a neve jelentése, milyen híres ember visel még ilyen nevet stb.


Örülj a szép egészséges babáidnak és ne hallgass a károgókra, a gyerekeidet pedig ha nőnek erősítsd meg abban, hogy szép neveket választottatok nekik.

2016. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek van szempontja, ami szerint választ. Nekünk a származás volt, így lett a gyerek Helmut. Vannak akiknek fontos hogy nemzetközi legyen a név.. stb.

Ami nálunk kizárt volt az a túl felkapott nevek és a szappanoperák sztárjainak nevei.

Szerintem igen is van egy határ, amit épp eszű felnőtt nem lép át.

2016. szept. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok a határ nálam a Dzsoki, Dzsesszika és hasonlók..
2016. szept. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért kell egyáltalán névválasztásról kérdést kiírni? Hogy kinek tetszik ez, kinek tetszik az? Nem mindegy? Utána meg megy a panasz meg a sértődés, ha valaki leszólja a neveket. Nem kell kiírni és kész.


Olyan nevet adjon mindenki a gyerekének, ami a szülőknek tetszik és pont.

2016. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!