Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az örömteli babavárás után...

Az örömteli babavárás után miért várja mindenki hogy végre felnőjenek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom, hogy tud-e már járni, már 2 éves? már 3? jár-e már oviba, már 5 éves, mindjárt megy suliba Szerintetek miért siettetik az időt? Vagy ez csak közhely? Így is olyan hamar vége a gyerekkornak.
2016. máj. 30. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Az örömteli babavárás után örömmel nézzük ahogy felnőnek. Szerintem pont az a beteges, aki azon nyíg, hogy maradjon picibabucika a gyereke, aztán meg felkocákázza a 30 évesnek a rántott húst az ebédnél.
2016. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből nem ezt vonom le. Egyszerűen minden korszakuk szép, az emberek meg érdeklődnek, ennyi. Én minden fejlődési szakaszt élveztem, volt amit kevésbé. Igen, volt, hogy várzam, hogy járjon, mikor a 12 kilója nehéz volt, és imádtam az első szavakat is, azokat is vártam. A kistesónál ugyanígy, és nem éreztem úgy, hogy szeretném, ha mielőbb felnőnének. Imádom a babakort, az oviskort, a kisiskolást, (a kamaszt kicsit kevésbé) de az idő múlik...:)
2016. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze hogy minden korszak szép, félreértetted első. Épp az hogy nem az adott korszakban élnek hanem már előre mondogatják az ismerősök a gyerekeknek hogy mikor mész már oviba-iskolába. Mintha nem lenne jó korban mindig. A gyerekek meg persze várják hogy felnőjenek, ahelyett hogy élveznék a gyerekkorukat.
2016. máj. 30. 22:33
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha így nézzük, akkor örömteli babavárás sincs. Akkor is már mindenki arról beszél, hogy fiú lesz-e vagy lány, mikor fog megszületni, és milyen lesz a szobája.
2016. máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondogatják, mert a gyerekek szeretnének már felnőni, tehát ennek ők örülnek. A gyerekkor csak visszagondolva vattacukros leányálom. Benne lenni sokszor szívás. :D (első voltam)
2016. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mert az az élet rendje, hogy a gyerek ügyesedik, okosodik, nő és önállóvá válik. tehát feláll, 2 és 3 éves lesz, oviba megy majd iskolába... ez nem várás hanem tény. és örülünk neki, mert a egészséges gyerekeknél ez már csak így van :)
2016. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fejlődés az egy pozitív dolog.de ez nem azt jelenti, hogy kizárja a kisebb kor örömét.agyerekeknek meg motiválo erő.olyanok akarnak lenni mint a nagyok, ez alapösztön az életbenmaradáshoz(ahogy a kisoroszlán is tanul vadászni a nagyoktol)

Igazábol a lekövetett minta es javitása az utod által, ezáltal az önállóság, a szülő sikerességét jelenti.(persze a siker nézőpont kérdése vki pl a bűnözésben sikeres, vagy a munkakerülésben..)


Ez az egészséges hogy a fejlődést tesszük lehetővé.(volt a neten egy kinai nő aki nem engedte soha ki a kisagybol a gyereket akit igy 40 évesen is etetni kellett mint egy babát. (elcseszte egy ember egész életét, de ugy rémlik, nem vonták felelősségre, talán a már felnőtt gyermek fogyatékosságának okát nem tudták rá bizonyitani nem tudom.)

2016. máj. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaaj, ne tereljétek már el a témát. Van kis különbség hogy nem engedik felnőni a gyerekeket (bár itt senki nem beszélt ilyesmiről), vagy hogy a felnőttektől folyton azt hallják hogy mikor nőnek már fel. (miközben a szülők elfelejtenek játszani is gyerekekkel, sokan nem is tudnak, van itt elég kérdés arról, hogy nem tudom lekötni, mit kezdjek vele)
2016. máj. 31. 08:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Miénk még most lesz 20 hónapos, de már mondogatják, hogy nemsoká ovi! Őrület.
2016. máj. 31. 14:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egész egyszerűen arra utalnak, milyen gyorsan szalad az idő. Ma még 2 éves sincs, holnap meg már az oviba jár. Vagy az is lehet, hogy konkrétan nem tudnak mást mondani, és ilyen blőd megjegyzést tesznek. Ez pl.tipikusan ugyanaz a szitu, mint szülést követően van- e tejcsi?
2016. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!