Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3. gyerek? Vállaljam kis...

3. gyerek? Vállaljam kis korkülönbséggel? Nagyon nehéz, vagy még 3 gyereknél is jól jön ki, ha közel vannak egymáshoz?

Figyelt kérdés

Másfél év van a két fiunk között, a pici 4 hónapos most.

Nagyon szeretnék - és szükséges is - visszamennem dolgozni minél előbb, de akkor már nem fogok eljönni évek múlva szülni. Közeledünk a 40-hez. Az elsővel nagyon nehezen estem teherbe, a második szinte azonnal összejött és hármat tervezünk régebben, de most ezt "vagy most, vagy soha" dolognak érzem.

Most van normális ciklusom 2 hónapja, korábban évente volt 2 kb. és nem tudom, hogy mit válasszunk. 3. gyerek mostanában, vagy felejtsem el és maradnak ketten.



2015. dec. 14. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt csak ti tudjátok, hogy anyagilag megteheted-e, hogy még évekig otthon maradj (bár az írásodból nekem az jött le, hogy nem igazán).
2015. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, anyagilag belefér, de olyan a munkám, hogy ha sokáig kiesek, vagy újra kiesek, akkor nagyon nehéz lesz visszatornázni magamat a jelenlegi szintre. Nem anyagilag, hanem szakmailag.

Az első egy éves korában vissza is mentem emiatt dolgozni, aztán 5 hónap múlva eljöttem szülni és megint megyek vissza egy év utn, legalábbis a terv ez, ha nem vállalunk több gyereket. De akkor már nem tudok eljönni, csak évek múlva, olyan projektek vannak előttem, és az meg a korba nem férne bele. Ezért em tudom, hogy ha 1,5-1 év lenne köztük, az esztelenség-e, vagy valakinek ilyenre is van tapasztalata.

2015. dec. 14. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Az en gyerekeim kozt is kicsi a korkulonbseg..most 10,8,5 evesek :) Nem volt konnyu a harommal..most mar azert jobb! Viszont meg most kezd alakulni a jovom haladok a celom fele es megorobalok visszaterni a munkaba de iszonyu nehez :((( Ha 3 gyereket akarsz le kell mondani egy par evre a munkarol.Persze mindenki a sajat hatarait ismeri es szakad a sziv mikor a munka miatt elofordul,hogy NEMet kell mondani a gyerekednek..hogy nem tudsz ott lenni ha szerepel vagy vizsgazik stb..nagyon nehez! Helyedben en visszamennek dolgozni par evre igy a ket gyerkocod is nagyobb eszesebb megertobb lesz :)
2015. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vagjatok bele,eleinte nagyon nehez lesz de kesobb annal konnyebb.Az 1. es 2. gyerekem kozott 11 honap van,a 2. es 3. kozott 1,5 ev.Most 2,3 es fel es 4 es fel evesek.Egyte tobbet jatszanak egyutt es nagyon jo rajuk nezni<3
2015. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor a 4. gyerekem született, a testvérei: 15hónapos, 2 év 8 hónapos és 5,5 évesek voltak. Segítségem semmi,és túléltem, megoldottam.Én belevágnék.
2015. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocsánat hogy offolok, de: anyukák, hogy oldjátok ezt meg 3 gyerekkel?? a munkát. nekem 1-gyel is nehéz néha, bár munka mellett suliba járok, de 3 pici gyerek és munka?
2015. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6# ! Segitseggel..mamak felvaltva jonnek reggel ha en nem vagyok itthon.Menni mar tudok ertuk.Vagy neha az apjuk intezi a reggeleket.Este persze elokeszulunk a masnapra! 3# voltam
2015. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

A nagyobbak mar ovisok es a kicsi is egy heten haromszor jar bolcsibe.Anyosomek a kozelunkbeen laknak es ok is besevitenek plusz 3 eve van bebiszitterunk aki max fel ora alatt ideer hozzank ha nagyon surgos dolog van,egyebkent en otthonrol dolgozom.

2015. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-nak: 4 kicsi gyerek mellett nem tudtam dolgozni, illetve egy keveset itthonról, esténként (fordítást vállaltam). Akkor tudtam visszamenni, amikor a legkisebb gyerek 3 éves lett. A kis korkülönbség arra is jó volt, hogy így a 4 gyerekkel összesen 7 évet hagytam ki, ami szerintem nem sok.
2015. dec. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3. baba mellett nem tudsz egy darabig dolgozni! Az, hogy az elsőnél vissza tudtál menni 1 év után, közel sem jelenti azt, hogy a 2.-kal is így lesz, a 3.-kal szinte garantált, hogy nem. Gondolj bele, hogy ha egy beteg lesz, akkor szép sorjában mind, tehát az alső hangon 2 hét betegség. Mindig van valami, amiért el kell kéreckedni, orvoshoz vinni, különórák, ovis műsor, ünnep... stb.

Nekem is el kellett döntenem, hogy vállalunk 3-4 babát, de akkor nem lesz fényes karrierem még jó pár évig, vagy soha, vagy pedig első sorban családanya leszek és olyan munkát nézek (ha egyáltalán nézek), ami rugalmas, keveset vesz ki belőlem, de nyílván szakmailag egy kalap...semmi. :P


Én az utóbbi mellett döntöttem! De ezt mindenki maga érzi. Szerintem már 2 gyerekkel sem lehet mindkettőt jól csinálni. Egy pár évig biztosan nem. Szóval gyakorlatilag már döntötté. ;) Három gyerekkel - bocsi, hogy ilyen nyersen fogalmazok - de amíg kicsik, addig vagy szar munkaerő leszel, vagy szar anya. Munkáltatóból meg mindig lehet másik, de az anyaságból elszalasztott pillanatokat nem tudod visszahozni.

2015. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!