Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy az SNI az ördögtől való?

Figyelt kérdés

Nekem sni-s az egyik gyerekem, és most próbálom elintézni, hogy a másik is megkapja. Én azt gondolom, hogy a fiamnak nagyon sokat segített, heti 4 órában kap egyéni fejlesztést, és óriási eredményeket látok.

Ugyanakkor az összes ismerősöm ferde szemmel néz rám, hogy én miért akarom megbélyegezni a gyerekeimet. Hogy fogadjam el, hogy az, hogy egy gyerek hisztizik, az normális, meg azt is, ha nem az osztály legjobb tanulója.

Viszont szerintem elég rossz a gyereknek, hogy akármennyire igyekszik, akkor is rossz jegyet kap. (Diszlexia gyanú, figyelemzavar, jelenleg semmi fejlesztést nem kap). Ez szerintem olyan, mint amikor egy rövidlátó gyereknek nem adok szemüveget, és hagyom, hadd kínlódjon, mert a szemüveg ciki.


2016. szept. 18. 21:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem se kellene ezt erőltetni, ha sni-s, akkor kapjon fejlesztést, de ha a másik gyerekednek nincs ilyen gondja, akkor ne erőszakoskodj, h legyen ő is sni-s, az igazat megvallva én is furán néznék rád.
2016. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Off. Miez?:)
2016. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nincs baja. Az egyiknek pervazív zavara van, a másik, ahogy írtam adhd-s. És sorra kapja az egyeseket, mert nem tud figyelni.

2-esnek: Sajátos nevelési igényű gyermek. Az iskolában egyéni fejlesztést írnak ki nekik, és a tanárok kapnak egy határozatot, hogy pl. hogy kell értékelni a gyereket. Pl. diszlexiást nem értékelik írásban, diszkalkuliás nem kap egyest matekból.

Viszont sokan azt hiszik, hogy az SNI, az fogyatékos. De miért nem néz utána, mielőtt okoskodik?

2016. szept. 18. 22:05
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Köszi a nullát. Adhd-val simán sni-s lesz.
2016. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Èrtem. Koszonom a tajekoztatast!!!
2016. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Már tavaly akartak neki sni-kódot adni, de akkor az igazgatónő lebeszélt. Na, ő az első, aki azt hiszi, hogy az sni-s, az fogyatékos.
2016. szept. 18. 22:28
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, milyenek a lehetőségek a környéketeken, az iskolában. Van olyan ismerősöm, ahol SNI-s a gyerek, ezért sima fejlesztést nem kaphat, speciális fejlesztés meg szakemberhiány miatt nincs. Így kb. két évbe telt, mire sikerült fejlesztést intézni, mert SNI-s kóddal még magánúton se nagyon tudta elintézni, hogy foglalkozzanak a gyerekkel.

Egy másik ismerősömnek meg az SNI-s gyereke nem járhatott oda oviba, ahova a két másik, csak egy távolibba.

De Nálatok, úgy látom, nem ilyen a helyzet, úgyhogy ne hagyd magad lebeszélni, ha aztán megkapja a szükséges fejlesztést.

2016. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Hát én sem örülnék az SNI kódnak, inkább keresnék magán úton fejlesztést.

Fiam tesi alól van felmentve teljesen egész évre, ez nagyon megviselte.

2016. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Sni-nel evente felulvizsgaljak ...

Szal ha mar rendben van a gyerek akkor lekerul rola

2016. szept. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Lanyom ovoda ota logopediai fejlesztesre jar, jelenleg hetedikes. O is SNI-s. Nemely ertelmes szulo ezen is fennakad, igy nem csodalkoztam, mikor a gyerekeik csufoltak ot...Sok buta ember van.

Amugy 4,4 a tanulmanyi atlaga.

2016. szept. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!