Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy az SNI az ördögtől való?

Figyelt kérdés

Nekem sni-s az egyik gyerekem, és most próbálom elintézni, hogy a másik is megkapja. Én azt gondolom, hogy a fiamnak nagyon sokat segített, heti 4 órában kap egyéni fejlesztést, és óriási eredményeket látok.

Ugyanakkor az összes ismerősöm ferde szemmel néz rám, hogy én miért akarom megbélyegezni a gyerekeimet. Hogy fogadjam el, hogy az, hogy egy gyerek hisztizik, az normális, meg azt is, ha nem az osztály legjobb tanulója.

Viszont szerintem elég rossz a gyereknek, hogy akármennyire igyekszik, akkor is rossz jegyet kap. (Diszlexia gyanú, figyelemzavar, jelenleg semmi fejlesztést nem kap). Ez szerintem olyan, mint amikor egy rövidlátó gyereknek nem adok szemüveget, és hagyom, hadd kínlódjon, mert a szemüveg ciki.


2016. szept. 18. 21:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

Sok minden miatt lehet valaki najátos Nevelési igényű (SNI), ezek között egy ok az értelmi elmaradás. SNI a vak, siket, gyengén látó, mozgássérült, diszlexia, diszgráfia diszkalkulia bizonyos súlyos esetei, súlyos figyelemzavar és még más problémák is. Ha valaki eddig csak értelmi sérült SNI-sel találkozott, előfordulhat, hogy tévesen általánosít...

Egyébként a részképességzavarok enyhébb eseteiben beilleszkedési-tanulási-magatartási zavar diagnózis is adható, ehhez is jár fejlesztés, és járhat értékelés alóli felmentés is. Csak az egyetemi felvételi pluszpontot és a nyelvvizsga felmentést nem kapják meg (utóbbi persze az SNI-s nek se feltétlenül jár, de egy siketnek pl. igen).

2016. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
Bocs: sajátos nevelési igényű
2016. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem volt egyszerű nálunk sem, és tudom, hogy a másik gyerekkel is minimum egy év lesz, mire kapunk valakit.

Viszont szerintem jobb, ha tudják, hogy figyelemzavaros, mintha simán csak azt hinnék, hogy buta, vagy a családban van gond. Eddig ezt hallgattam. BTM-et kapott a lányom tavaly, de az a fejlesztés nem sokat ér, szóval az sni a jobb, szerintem.

2016. szept. 19. 15:30
 14/19 anonim ***** válasza:
Te atya vilag!! Lelett pontozva az a valaszom h koszonom az infot.. na ez (!) A dùrva! :). .
2016. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel hogy ki hogy gondolkodik az sni ,2 fiam sni ,figyelem zavar és megkésett beszédfejlödés ,nagyobbnak 4 éves korátol,kicsinek is 3,5 éves kortol.sni most nagyobbik 8. Osztályos még mindig sni státuszu kitünö tanulo ,egy sni suliba jár ,én mindig azt néztem mi jó nekik ,járt logopédiai csoportos oviba sulija is ilyen.járt nevtanba,
2016. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én 66 %-on vagyok, pedig soha senkinek nem adtam rosszindulatú választ. Ezzel ne foglalkozz... Vannak, akiket ez tesz boldoggá.
2016. szept. 19. 18:10
 17/19 anonim ***** válasza:
90%
Mert megbélyegző. Ugyanakkor leginkább te tudod eldönteni, hogy tényleg indokolt-e. Keccsölni nem keccsölnék érte, de ha SNI-s lenne, elfogadnám. Mindenesetre nem közölném vele az biztos. Azt mondanám, ez a foglalkozás segít majd neked, hogy könnyebben menjen a tanulás, az iskolában a figyelés, az olvasás. Ez a szemüveg hasonlat jó, ezt a gyerek is megérti de nem megbélyegző. Én is hordtam a lányomat fejlesztésre évekig, de azért örültem, hogy nem SNI-s.
2016. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%
Utolso valaszolo elo peldaja az SNI-s gyereket lenezoknek.
2016. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ezt miből szűrted le, kedves?
2016. szept. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!