Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kisgyerek folyton...

6 éves kisgyerek folyton lecsípkedi a sebeiről a varrtt, ezek nyári elvakart szúnyogcsípések, mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés
Már teljesen el vagyok keseredve, folyamatosan piszkálja a sebeket, azok egyre nagyobbak és egyszerűen nem fogja fel, hogy nem szabad...

2016. szept. 20. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Kremezzetek be!
2016. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam világéletemben. Sajnos csak az segít (methogy ez még 31 évesen is tart), ha nem jut el oda a szúnyogcsípés hogy hámsérülést, varasodást okozzon a kaparása. Az a durva és ez már tényleg beteges, hogy a gyerekeimről is szívesen le tudnám kaparni, nyilván már van annyi eszem meg önuralmam hogy nem teszem.


Kenjétek azonnal a csípést, hogy ne viszkessen neki és ne vakarja. Meglévő sebekre esetleg menő sebtapasz...?

2016. szept. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyári elvakart csípések, ezeket már nem azért piszkálja mert viszket, hanem mert késztetést érez rá. Ilyen vagyok a mai napig, 30 évesen is. Hagyd békén, ha szólongatod csak azért is csinálja. Nem valószínű hogy elfertőződik, majd helyrejön. Ha folyamatosan szólongatod nem fogja abbahagyni csak azért sem. Leragasztani én nem szeretem a sebet mert lassabban gyógyul és úgyis leszedi a tapaszt már csak kíváncsiságból is.
2016. szept. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dettó,29 évesen ugyanez,férjem 35 évesen szintén. Észre sem veszem és lekapartam mindent amit elértem.

Ha van gyógymód akkor szivesen veszem.

2016. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sincs tudatában, hogy vakargatja :-)

Ha észreveszem hogy szúnyogcsípés miatt vakaródzik, akkor megmosom a területet szappanos vízzel, és megszárítgatás után rázókeverékkel kenem be, hogy ne viszkessen. Ha már elvakarta, inkább leragasztom kis vízálló sebtapasszal, hogy ne férjen hozzá.

Érdekes, a bárányhimlőt megúsztuk 3 évesen elvakarás nélkül. Most meg 6 évesen hiába szólok rá, hogy ne vakarja, két perc múlva már megint látom, hogy vakargatja...

2016. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!