Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is vannak ilyen anyák?...

Máshol is vannak ilyen anyák? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok. 4 kisebb testvérem van 6,4,2,2, évesek. Otthon minden rendben szüleim nem veszekszenek. Viszont anyukámnak néha eljár a keze. Én nem kapok ki, de a tesóim igen. Fenekükre,kezükre szokott csapni. Volt már hogy hisztiztek és hideg vizet enedett rájuk. Szoktam rájuk vigyázni, amit szeretek is. Múltkor a három kisebbet fürdettem, és az egyik 2 éves öcsém feneke vörös volt. Megkérdeztem mi történt vele és azt mondta anya elfenekelte. Kérdeztem miért. Azt mondta mert hisztizett. Aztán megkérdeztem hogy lehet hogy latszik, hogy kapott ki. Azt mondta anya lehúzta a gatyályát és az alsóját és az ölébe fektette, utána a sarokba kellett ülnie.

2016. szept. 14. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Csúnya dolog a gyereket verni, de a hiszti lehet,hogy másképp nem kezelhető. Ezzel nem azt akarom mondani,hogy verni kell a gyereket de néha egy kis seggre pacsi nem árt .
2016. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Beszélj az apukáddal, hogy segítsen anyukádnak többet, mert tönkre fognak menni az idegei, valószínűleg ezért veri meg a gyerekeket.


A két kicsinek jót tenne a bölcsi, anyukád tudna pihenni egy picit.

2016. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Elítélem az olyan szülőt aki veri a gyerekét, de régen is kaptunk egy egy pofont ha megérdemeltük és még sem haltunk bele.
2016. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Téged szokott bántani?

Amit leírtál az nem verés, csak fegyelmezés. Mit gondolsz a 3 kicsi mit csinálna, ha nem lennének gatyábarázva..? 3 an 8 felé.. A felelősség anyádon van.

2016. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Apukám sokat segít anyumnak. Anyukámnak jók az idegei csak úgy gondolja( gondolom) hogy ha fenekükre ver nem lesz baj. Tesóim nem agresszívek, nincsenek lelki problémájuk, szeretik anyát. Anya otthon van a kicsikkel, nem dolgozik. Tudna dolgozni,ha akarna, de a kicsikkel akar foglalkozni, meg apa fizetéséből is bőven megélünk. Tudom semmi bajuk nem lesz ha kapnak pár fenekest. Szíj,fakanál,stb még soha nem került elő.
2016. szept. 14. 14:54
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Mit csináljál? Segíts többet anyukádnak és beszélgess vele ezekről el, hogy téged ez mennyire zavar. Öten vagytok testvérek, hét emberre kell főzni, mosni, vásárolni, takarítani, ez rohadt nagy meló és kimerítő is. 12 évesen én már simán besegítettem otthon, még főztem is. Mellesleg meg én is kaptam pár atyai pofont, amikor nem voltam telesen normális, volt, hogy elcsavarogtam, halálra rémítettem a szüleimet, viszont ezek után a pofonok után soha többet nem jutott eszembe újra megtenni.
2016. szept. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam kikapni. És igen a kicsik képesek lennének 8 felé menni. Főleg hogy az ikrek nagyon rosszcsontok. Volt hogy ő épp a fürdőszobában pakolt és megkérdezte az egyiküket, hogy ott van- e a másik. Mondta igen. Közben a másik felmászott a konyhapultra és törte a poharakat. Ez nagy mániája, ezért ők csak csőrös pohárból isznak.
2016. szept. 14. 14:59
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

Az én anyám sosem vert. Mindig büntetett. A mai napig emlékszem, mennyire rossz volt. Előfordult, hogy mondtam neki: "adj 2 pofont, és legyünk túl rajta". Nem tette meg. A kitalált büntit következetesen betartotta. Tanultam belőle.


Fiammal én is ezt teszem. Nem bántom. 3,5 éves, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kapott, de nyoma soha nem volt.

Mondd meg anyukádnak, hogy a verés nem nevelés. Valahogy más módszerekkel kellene rávenni őket, hogy ne csinálják, ami miatt kapnak.

Ha meg anyukádnak kell az ideg levezetés, járjon el bokszolni. A zsák bírja...

2016. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
A gyerek verést én is elítélem ! De azért azt mondhatjuk,hogy régen amikor még egy egy pofon elcsattant nem volt ennyi hisztis flegma gyerek. Most azt a világot éljük,hogy a gyereket nem lehet fegyelmezni még egy pofonnal sem mert mindjárt feljelentenek érte.
2016. szept. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Engem annyira nem zavar. Otthon sokat segítek mivel imádok sütni,főzni, szoktam gyakran. Kicsik körül segítek, fürdetem őket, vigyázok rájuk, sőt a ikreket én szoktattam bilire. Háziba is segíttek öcsémnek. Reggel összekészítem őket. Takarítani is szoktam. Húgom aki négy éves már tud olvasni mert megtanítottam
2016. szept. 14. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!