Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek a párjuk...

Anyukák, akiknek a párjuk külföldön dolgozik, hogy bírjátok 2 kisgyerekkel egyedül?

Figyelt kérdés

3.5 és 2 évesek a gyerekeink. Férjem kapott egy lehetőséget, külföldre mehetne dolgozni, dupla fizuért, heti 4 nap (hétfőtől csütörtökig). Mivel évek óta csak szinten tartunk, nem jutunk egyről a kettőre, így ez nagyon jó lehetőség lenne arra, hogy kicsit megváltozzon az életünk.

A férjem hordja a kicsit bölcsibe ami innen 15km, én a nagyot oviba ami helyben van. Helyben dolgozom 7-4-ig. 4 után a férjem sokat segít, sokat foglalkozik a gyerekekkel, addig én megfőzök, pakolok, takarítok stb... az esti fürdetés is az övé. Félek kicsit (az érzelmi részéről nem írok, természetesen arról a részről is megvisel), hogy vajon bírni fogom-e. Reggel már 6kor autóba kell ülnöm a két gyerekkel, mindenkit elviszek a helyére, majd 7re bemegyek dolgozni. 4kor hipergyorsan ovi-bölcsi, főzni, minden az én feladatom lesz. Nem vagyok egyébként egy elveszett nő, biztos meg fogom oldani, csak most pont jó minden, felesben látjuk el a gyerekeket így nincs egyikünkön sem nagy teher.

Akinek hasonló az élete (2 gyerekkel egyedül), ti hogy bírjátok? Köszönöm a válaszokat!


2016. szept. 23. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
A pénz nem ér ennyit.
2016. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem csinálnám.

Többek között emiatt sem ment multihoz a férjem dolgozni. Úgy többet keresne, lehet hogy dupla ennyit, de az napi 10-12 óra...

Ő így részt tud venni a gyereknevelésben és a háztartásban is, úgy nem tudna.

A gyerekeknek most van szükségük apára, és a mi kapcsolatunk is úgy képes jól fennmaradni, ha van közös együtt töltött értelmes időnk.

Lehet hogy szegényesebben élünk, de "tudunk egymásról", a gyerekek nagyon apásak is, minden nap elmesélik neki, hogy mi történt stb. Sose lenne ilyen intenzív, ha többet lenne távol...

2016. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Nehéz dönteni. Ha most nem vállalja akkor állandóan az fog járni a fejünkben, hogy mi lett volna ha megpróbálja. Ha kimegy, lehet hogy én is azt fogom már gondolni, hogy na ez nem kell, nem ér annyit.

2016. szept. 23. 19:37
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Üdv! Az én férjem is külföldön van február óta és hasonló kérdést írtam ide ki,mint te! Csak mi 3 gyereket nevelünk.Kaptam sok "rossz" hozzászólást,már előre látták hogy elválunk emiatt :D Megfogod oldani,nyugodj meg! Ilyen helyzetben kiderül mennyi mindenre képes a nő/férfi egyedül is! Nem mondom,hogy leányálom,de én is dolgozok 6-14ig te is dolgozol ha jól olvastam...kialakítod a napi ruint majd és könnyebb lesz! :) sok sikert nektek hozzá
2016. szept. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Ugyan nem 2 kicsi gyerekem van mert az egyik 10 a másik 2,5 éves de mi belevágtunk. 3 havonta 1 hétre jön haza, megoldottuk. Házvásárlásra kell a pénz és szeretnénk minél kevesebb hitellel megúszni a dolgot. Az eleje nehéz, de remekül belerázódtunk. A gyerekek is megszokták, igazából mi felnőttek viseljük nehezebben, de a cél lebeg a szemünk előtt.

Anno apámnak 2 munkahelye volt, alig láttam. Anyám reggel rohant velem oviba/suliba, aztán be a munkahelyére busszal, délután rohanás értem, onnan bevásárlás, otthon főzés és közben együtt tanultunk mikor már sulis voltam. Örülök neki hogy így tettek és most van egy hitelmentes, szép házuk, szép környéken, nem albérletről albérletbe költöztek.

Ha van egy célotok amit szeretnétek elérni, akkor azért áldozatot kell hozni. Gondolom úgyis átmeneti lenne a dolog, nem végleg marad így. Nekünk is mondták anno hogy biztos rámegy a kapcsolatunk a távolságra meg ilyenek.. hát épp ellenkezőleg alakult. Amelyik kapcsolat ezek megbicsaklik, az olyan is volt.

2016. szept. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Kifejezetten örülök, hogy pozitívan meséltek, főleg hogy saját tapasztalat alapján és nem csak rávágjátok, hogy ez úgy sem fog működni... Tudom, hogy nem lesz könnyű, de az én szüleim is mindig úgy jutottak előrébb, hogy a 8 órás főállásuk mellett nagyon sok plusz munkát vállaltak, én is keveset láttam apukámat, de meg is lett az eredménye.
2016. szept. 26. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!