Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egész héten egyedül otthon...

Egész héten egyedül otthon egy kétéves kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Ne

mrég költöztünk el, barátok messzebb kerültek. Itt még nem volt időm nagyon ismerkedni. Árt egy kisgyereknek, ha egész nap az anyjával van otthon?

A téli időjárás, betegségek stb. megnehezítik, hogy elmenjünk itthonról, ráadásul 8 hónapos terhes vagyok már minden nehezebb, benzinre nincs pénzünk, pedig milyen egyszerű lenne beülni az autóba és elmenni ide-oda, vásárolni, vagy látogatóba stb.

Bár a mostani lakóhelyünkön vannak foglalkozások, de nem mindig sikerül eljutnunk oda. A tél mindenkinél hasonló vagy én látom nagyon borúsan a dolgokat? Jár más is hasonló cipőben?


2012. jan. 20. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is egy 2,5 évessel csinálom minden nap ezt így télen ha olyan az idő.Azért sétálni a boltba csak szoktatok?Próbálj eljutni a foglalkozásokra .
2012. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szintén 2,5 évessel itthon. A napi séták azért megvannak. Sarki játszótér 3 perc, nem a legszuperebb, de egy órát elvagyunk ott.

Játszóház az akciós napokon, max egyszer egy hónapban. Valamint havonta családlátogatás, vagy hozzánk ugrik át rokon (30-40 km-ről).

2012. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia én is hasonló helyzetben vagyok,csak a 2 éves mellett van egy 6 évesem aki ágyhoz van kötve,így még a séta is necces.Ha apa itthon van akkor megyünk.Egyébként nem árt neki,később majd megy oviba gondolom.Addig meg játszatok otthon,én is azt teszem,egyszerre a két és hat évessel.
2012. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is sokat vagyunk itthon, 2,5 éves, de egy héten egyzser minig elmegyünk mamához,majdnem mindennap kimegyünk sétálni, és van egy nagyon kedves szomszédasszonyom hasonló korú kisgyerekkel hozzájuk szoktunk átmenni.Én is utálom egyébként a telet, nyáron sokat vagyunk kint,gyakrabban jönnek hozzánk látogatóba is, télen valahogy mindenki nehezebben mozdul ki otthonról, én is azt érzem sokszor,hogy már sohasem lesz jobb idő.

Annak,hogy sokat vagyunk kettesben az a hátránya, hogy abszolút nem hajlandó ellenni mással, még az apjával sem, ha kimegyek a szobából azonnal sír, mamával sem hajlandó elmaradni, pedig ő szívesen vigyázna rá néha.

2012. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy 2évessel vagyok itthon egész nap, a lassan 4éves meg az oviban. Annyi a kimozdulásunk, hogy reggel el az oviba, majd haza, délután szintén. Itt nincs semmi, örülök, ha a kisboltban kenyeret, kiflit tudok venni. Hiper-supermarket, pláza, játszóház, játszótér, meg mittudomén milyen felkapott helyek vannak máshol, na azok közül itt semmi nincs! Úgyhogy mondhatom, hogy mi is be vagyunk zárva.
2012. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Idegőrlő,próbáld túlélni,nemsokára vége a télnek.
2012. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!