Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rövidebb programokra ne is...

Rövidebb programokra ne is vigyem, ha csak sírás mindig a vége, hogy vége? Vagy mi a megoldás?

Figyelt kérdés

mivel hétköznapokon alig lát világot, így leginkább hétégékre szoktam programokat szervezni, hogy együtt legyünk, új élmények, ingerek érjék ne csak a bölcsi, játszótér, otthoni gyurmázás háromszögében legyen.


de szinte úgy látom semmi nem éri meg, mert nagyobb a végén a hiszti, vagy sírás, mint amekorra élményt nyújtott az egész.

pl ma levittem a folyóra stégekre, illetve folyó menti növényzetbe, "erdőrészbe" sétálni, vizet, hajókat nézni, gesztenyét szedegetni, stb

először a stég irtó tetszett neki, hogy kicsit billegős, fodrozódik a víz, jönnek a kacsák, egy idő múlva átment hadakozásba az egész, mert folyton bele akart menni a vízbe, később meg hisztibe, hogy nem akar lejönni a stégről sétálni tovább. persze minden arra járó figyelmét is ránk hívta, mindenki nézte, ugyan mit csinálok a gyerekkel.

ezután meg gesztenyeszedés, séta közben, kiszúrt minden kukát, szedegette a kavicsokat beledobálni, illetve könyékig mászott volna az összesbe. persze nem engedtem, megint sírás.

vagy plázában ha felültetem kisvonatozni, már tudom, hogy ott minimum két körig ott kell lenni, mert nem akar kiszállni a végén.

vagy, nagyon ritkán járunk buszozni, igaz, már kezdi szokni, mert direkt a kedvéért néha felülünk, már nem mindig sír leszálláskor. de addig is néztek mindig minket minden megállóban, hogy mi történhetett, hogy sír a gyerek.


most sétahajózást tervezek, őszintén el vagyok bizonytalanodva, ha belegondolok, hogy ordítás lesz leszálláskor..

de tervben van szintén időre szabott lovaglás is, vagy sétarepülő, vagy csak nézni a repülőket, vagy pl van csillagvizsgáló is felénk, de annak még utána kell néznem, mert lehet a nagyrésze egy terembe zárt unalmas előadás, de októberben pl lesz makettvonatkiállítás is, stb.


egy-egy fesztivál még oké, mert az szinte egésznap, szóval fáradásig gyerekkoncertek, sergő, körhinta, kisvonat, lufi, kézműves progik, séta, de ilyen rövidebb eseményekről mondjak le??


2016. szept. 25. 13:22
 1/6 A kérdező kommentje:
*2 éves és szeretnék minél többször részt venni a gyerekkorában, ahogy a munkám és hétköznapok engedik. kb úgy élek, mintha mindig ez lenne az utolsó napunk, mert olyan hamar felnőnek. már 2 éves és még csak most volt baba.
2016. szept. 25. 13:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen kicsi gyereket miert vinnel setarepulni es egyeb? Marhara nem neki valo ez a sok minden, amit felsoroltal.


Menjetek biciklizni, gyonyoru az osz.

2016. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bölcsis, jó esèllyel a dackorszak környèkèn jártok, ennek is betudható a viselkedèse, de semmit nem írtál arról, hogy te hogyan reagálsz ezekre a helyzetekre, mert ezen is sok múlik.

Fesztivál, kèzműveskedès, körhinta egy bölcsisnek? Èn mèg nem erőltetnèm, de te ismered a gyerekedet. Èn mint írtam dackorszakra tippelnèk. Elmúlik, addig is vidd a szabadba, neki való programokra, ès ha sír/hisztizik ne azon kattogj, hogy mit gondolnak mások.

2016. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kicsi még ezekhez.

Igen, gyorsan felnőnek, de pont ezért nem kell siettetni.


Ezek a dolgok inkább neked fontosak még. Hidd el, neki bőven elég a gyurmázás meg a játszótér.

2016. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, ahhoz, hogy határokat tudj kialakítani, szabadjára is kell engedni a gyereket. Ezzel most szembesülsz, amikor kiruccantok. Ez nem megy konfliktus nélkül sajnos. Sokat kell neki magyarázni türelemmel és nem magadra venni a hisztijét. Nem elég a rossz dolgot tiltani, fel kell neki ajánlani alternatívát. ( pl kuka helyett egy vödörbe hordja a kavicsot)
2016. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem neki való még nagyon sok program, amit felsoroltál. Válassz az életkorának megfelelőeket! A gesztenyeszedés, kirándulás a szabadban, biciklizés, kismotorozás, őszi levelek, kavicsok szedegetése, különböző játszóterek, állatkert, vadaspark jók neki. Hagyj időt a felfedezésekre, ne siess, az sem baj, ha piszkos lesz. Dackorszakban van, a hisztik így is előjönnek, ne foglalkozz másokkal! Túl kell élni, idővel elmúlik.
2016. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!