Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos gyermeketek miket tud?

15 hónapos gyermeketek miket tud?

Figyelt kérdés
Kicsit elmaradottnak érzem az enyémet. Nem utánoz hangokat (nincs bababa meg mamama, csak a saját halandzsa nyelve), nem mutat rá családtagokra, állatokra könyvből, nem is érdekli ha mutogatom neki. Ha nagyon sokáig kérlelem, arra képes, hogy a cumit vagy labdát idehozza. De meg kell küzedenem érte. Testrészeit nem mutatja, csak a pocakját. Konkrétan egész nap csak megy és pakol. És ordít ha valami nem úgy történik, ahogy elképzelte. Visít.
2016. szept. 26. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is. 15 hónapos, és pont ezeket nem csinálja amiket a tied sem. Szerintem nem is kell. Egyébként például te tanítod minden nap a testrészeit? Mert én nem igazán, akkor meg honnan tudná?

Ilyenkor az kell hogy szabadon játszon, pakoljon, és ha valami nem sikerül akkor persze hogy kiabál, ilyenkor próbálgatják a hangjukat.

De azért pontosan értenek ők már mindent, és nem azért nem hozza oda mert nem hallja, vagy nem érti, hanem mert nem akarja. ilyenkor bontakozik ki a saját elképzelése. Én ezen nem aggódok.


És nem kell soha máshoz hasonlítani a gyereket, nem szabad. Ha már most elkezded a hasonlítgatást egész életében rányomod erre a bélyeget. Csak próbáld ki , két napig mondogasd hogy hol a füle, a harmadik nap egész nap azt fogja mutogatni. Én nem szeretem ezt a cirkuszi mutatványos tanitgatast.


De a kérdésekre a választ, ha hívom hogy jöjjön enni, fürdeni vagy pelenkát cserélni akkor jön oda. Ha sétálni akar menni akkor hozza a cipőjét, meg is próbálja felvenni. Fürdés után hozza a fésüt, próbálja fésülni a saját haját, aztán az enyémet is.

Sokat sétál már babakocsi nélkül tegnap egy órát t sétált folyamatosan a boltig meg vissza.

Ő szereti lapozgatni, is nézegetni a mesekönyveket, de pl. ő sem tudja megmutatni hogy melyik állat hol van mert mint mondtam én nem mutatványosnak tanítom be .

2016. szept. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt jó hallani. Akkor még nem lehet vele-mellette semmit csinálni. Játékoki nem érdeklik, csakis azt csinálja amit nem szabad. Van rajta kívül még gyerekem, nem tudom száz százalékosan biztossá tenni a házat. Szamítógépes asztalt pakolja folyton, telefonokért ordít, de a régi rossz nem jó, távirányítót lát ordít. Mindent kidobál a rácvson aztán ordít. Nem akar aludni, ordít. Kezdek kibukni. Bárhova megyünk visít ha megáll a babakocsi. Ha sétálunk visít ha ott állunk meg ahol nem ő akar.
2016. szept. 26. 09:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és a konyhába se tudom kitenni, mert hetek óta csak a gázt piszkéálja, tudja, hogy nem lehet. Már csak azért is. Százszor elhozom, százszor visít és visszamegy. Hiába vanb szekrény amit pakolhat, neki a tűzhely kell. Semmit nem tudok csinélni. Fáradt, nem aslzik, akkor meg még elviselhetetlenebb. Ellépek visít.
2016. szept. 26. 09:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen ez tényleg kiakasztó lehet ez a visítás, az enyém is csinál ilyet tényleg kiborító. viszont szerencsére ha rászólok akkor abbahagyja. Szerintem szerencsém van vele :)

Mindenn pillanatban le kell kötni, tényleg fárasztó, ráadásul nekünk még más bajunk is van most hagyott el a férjem, Úgyhogy totál kivagyok én is. Nekem ami segít hogy sokat járunk gyerektársaságba játszó csoportba, játszóházba ott legalább el van, és én is tudok pihenni . nincs közel , 30 perc busszal de megéri elmenni esetleg próbáljátok meg ti is.

2016. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nálatok az is a gond, hogy a visítással eléri amit akar, ugye ? Próbáld meg Ignore állni a visítást még abba nem hagyja és ne add neki oda például azt amiért visít mert tudja hogy ezzel eléri. Én csak olyankor rászólok hogy fejezze be és nem érdekel után abba is hagyom próbáld meg Ignore állni a visítást még abba nem hagyja és ne add neki oda például azt amiért visít mert tudja hogy ezzel eléri. Én csak olyankor rászólok hogy fejezze be és nem érdekel után abba is hagyja
2016. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!