Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a lányom fél a...

Mit tegyek, ha a lányom fél a szomszéd "boszorkánytól"?

Figyelt kérdés

A lányom 3 éves. Az utcánkban pedig lakik egy idős hölgy. Tényleg nagyon idős. Amikor én pici voltam, én is rettegtem tőle, ahogy anyukám meséli.

A néni eléggé a létminimum határán él, inkább alatt. Narancssárgára van festve a haja, nagyon ráncos, a szemöldöke le van borotválva és szemceruzával van kihúzva. A ruházata is... Na mindegy. Egyszóval nem egy szép látvány.

Emlékszem rá, hogy én sem szimpatizáltam vele.

Nagyobb baj, hogy azóta ketten vannak, mivel a lánya is felnőtt, aki rémisztően hasonlít rá (a szó szoros értelmében)


A utcánk végén laknak szóval ezzel nincsen baj. A gond ott kezdődik, hogy egy elég kicsi városban lakunk (kb 22000 fős), szóval nem meglepő, ha valakivel napi/heti szinten találkozunk.

Na velük szoktunk is. Iszonyatos a műsorszám, amit a lányom levág. Meglátja és sírógörcs tör rá és sikítva kiabálja, hogy "Csúnya boszorkány, hagyjál!" Én még ilyet nem láttam. Először majdnem elsüllyedtem szégyenemben. Nagyon égő volt. Most már viszont egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek. Elmondtam, hogy nem boszorkány, csak egy néni, stb...


Mit tegyek? Reggel már azért kerülünk, hogy nehogy találkozzunk vele, mert akkor megvigasztalhatatlan sokáig, amire reggel nem érünk rá. Volt, hogy este találkoztunk vele, akkor meg rosszat álmodott és nálunk kötött ki, szóval tényleg fél tőle.


Mit tegyek? Már nagyon elegem van, mert ezt átélni minden alkalommal amikor meglát egy embert, elég sokkoló...



2016. szept. 26. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
szép fokozatosan bemutatnám neki
2016. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
pl a reszkessetek betörők c filmben meg a hólapátolótól félt a kisfiú, és amikor megismerte, rájött, jó ember
2016. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

"Narancssárgára van festve a haja, nagyon ráncos, a szemöldöke le van borotválva és szemceruzával van kihúzva. A ruházata is... "


speciel nálunk több anyuka így néz ki a játszón, csak úgy divatból :D


óz? abban van jó boszorkány :) és aranyos is :)

2016. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet, hogy atvette toled?
2016. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én arra tippelnék, hogy a gyerek fél, szorong valamitől (amit el se tud talán mondani) és kivetíti a félelmét erre a nénire.

Én pl. gyerekkoromban a szobámban, villanyoltás után a beszűrődő utcai fényekben egy félelmetes boszorkányt véltem látni a falon - és féltem sötétben a szobámban.


Szóval én nem a nénivel foglalkoznék, mert ha ő nem lenne, akkor a kislány találna más tárgyat a félelmének. Hanem a kérdés szerintem ez: miért fél, hogyan lehet ezt feloldani?

2016. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam már a közelébe vinni, de olyan őrjöngés lett belőle, hogy azt mondtam, hogy inkább ne csináljuk. Akkor mégis csak próbáljam?

Szerintetek lehet, hogy tényleg valami mástól fél?

2016. szept. 26. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3,5 éves a fiam. Ilyen nem jutna eszébe szerintem.

Nem lehet, hogy tőled hallotta ezt, h ő egy boszorkány?

Szerintem ők ilyet maguktól még nem mondanak valakire. Max megbámulják, meg elsírják magukat, de nem kiabálják, h boszorkány.

Én megpróbálnám elmagyarázni neki, h ő nem boszorkány, nem kell félni tőle, ő csak egy nagyon öreg néni.

2016. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondj róla mesét. Nem kell nevesíteni a nénit, de mondhatnál mesét egy hozzá hasonló "jó boszorkányról", akitől mindenki félt, mert csúnya volt és mogorva, pedig valójában jó ember és sok jót csinál titokban, amiről senki nem tud. (Lényegtelen, hogy a néni nem jótündérkedik.) Este, amikor nyugodt a kislány, találj ki róla valami kis történetet, feloldással a végén, amiben megnyugodhat.
2016. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!