Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te mennyire vagy tekintettel...

Te mennyire vagy tekintettel (illetve mennyire kell tekintettel lenni) a szomszédokra?

Figyelt kérdés
Mi az amit megengedsz gyerkőcödnek, mi az amit nem (ami másoknak zavaró lehet). Pl. nyáron kertben, mennyire hagyod hangoskodni? Te magad mennyire hangosan neveled őket kint?

2016. jan. 12. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Sem hajnalban, sem déltől kb. 3-ig, sem éjjel nem üvöltöznek, medencéznek, hangoskodnak az udvaron.


Az egyik szomszédban középkorúak, a másikban kisgyerekek vannak.


Az enyémek iskolások.

2016. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk van egy másik kisgyerekes család, egy gyerekmániás öregúr, meg egy fiatal hölgy, aki szinte soha nincs otthon (szerintem két helyen lakik és hétközben munka miatt, hétvégén meg a párja miatt nincs itt nagyon).


Így a kertben nincs különösebb megkötés. A többi lakás van annyira távol, hogy a mi lakásunkból nem hallatszik át semmi. A másik család gyerekeit is halljuk, de engem soha nem zavart.

Az már zavaróbb, hogy az öregúr kéretlenül jön MINDEN EGYES alkalommal, ha kidugjuk az orrunkat. Megy a gyerek után, bejön a mi kertrészünkre, nyomja a dumáját. Alkalomadtán semmi bajom nem lenne, de így tényleg olyan, mint egy idegesítően tapadó kutya.

Főleg olyan szitukban, amikor pl. a kislányt meztelenül medencéztetnénk, ő odajön bámulni. Így adhatunk rá nadrágot. Vagy kérdés nélkül fotózgatja (ez alapból illetlenség). Családilag se tudunk kint lenni, mert jön és mondja, mondja, mondja.

Vagy kérdés nélkül megtörli a gyerek orrát a saját, ezer éve használt ruhazsebkendőjével....ami már így is tépőzáras.

2016. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Magam is utálom az ordibálást, a gyereket is igyekszem normál hangerőn tartani (habár velem is előfordul, hogy hangosabb vagyok a kelleténél, ilenkor igyekszem magam kontrollálni...).

Nappal egy mérsékelt hangoskodás szerintem nyugodtan megengedhető, este vagy korán reggel viszont illik csendesen lenni.

2016. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Panelban igyekeztünk jobban fogni a gyereket, de kínszenvedés volt neki is, nekünk is. (hiperaktív egyébként. :D)

Inkább fizikailag aktív (ugrál, táncol, tornázik), nem pedig kiabál.

Kertesházban ez nem gond, engem nem érdekel, ha ugrókötelezik a szobában, vagy táncol, ki nem hallatszik, tehát nem zavarhatja a szomszédokat.

Az udvaron sem lehet vadállat módon viselkedni, de normál keretek közt azt csinál, amit akar. Főleg akkor van zsinat, ha többen vannak, de én élvezem.

Az egyik oldalon egy néni lakik, jobb szomszédot kívánni se lehet, még soha nem szólt a gyerekekre, sőt ő mondja, hogy gyerekek, hát játszaniuk kell. A másik oldalon egy nagy család lakik (szülők, unokák, nagyszülők, dédi), és ha a férfi családtagok betintáznak, elég ordenáré módon ordítanak, illetve nyáron a szobában szól olyan hangosan a zene, hogy a kert végében hallják, tehát részemről magasról letojom, nekik mi a véleményük a gyerekzsivajról.

2016. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem abszolút nem zavar..Nekem is van egy 2 éves kusfiam.Mondjuk ő nem egy izgága hangoskodó típus.Vidéken lakunk.
2016. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Harmadikon lakunk, így labdázni, vagy bármi más tárggyal hangos zajt csapni a padlón nem hagyom neki.

Amúgy alattunk egy nagyothalló néni lakik aki sokszor még éjfélkor is olyan hangerővel hallgatja a tv-t, hogy szó szerint értem a híreket...ezért futkározni engedem a gyereket. Nagyon energikus, szüksége van sok mozgásra.

Ha az alattunk lakó nem a fent említett hangosan tv-ző néni lenne, hanem pl. dolgozó középkorúak, vagy akárki más normális, akkor futkározni se hagynám ennyit, de így úgy vagyok vele, hogy 3 év alatt amúgy se szólt egyszer sem és lehet nem is hallja, vagy épp részegen alszik, meg amúgy is, ha ő üvöltetheti éjjel a tv-t, akkor a lányom is élvezheti a fogócskázást.

2016. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utálom a kiabálást,és ha úgy megy a házban mint egy elefánt, és dübörög,ez nekem sem esik jól ha a felettem lévő szomszéd csinálja.
2016. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!