Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyerekednek van...

3-4 éves gyerekednek van lyukas foga?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Olvastam ezt a régebbi kérdést itt, és megdöbbenve láttam hogy több válaszoló is írta hogy a három éves gyerekének nyolc lyukas foga van. Teljesen ledöbbentem ezen. Egész nap cukrot esznek vagy miért?


2016. szept. 26. 23:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Nagyon sokan még a fogak kibújása után is etetik este a gyereket"


Fiam 2 éves koráig tejitallal-cumisüveggel aludt el.

Most 3,5 éves, már a fogmosás az utolsó elalvás előtt, de csak este mossuk. Tény, hogy nagyon kevés édességet eszik, de hibátlan a fogsora.


Viszont van ovis csoporttársa, akinek az első foga már szuvas. Elég csúnya látvány egy kisgyereknél.

2016. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, én is tudom hogy nagyon sokat számít a genetika hiszen nekem sem valami jók a fogaim, míg anyukámnak élete első tömése ötvenévesen volt.

Viszont tisztán emlékszem arra is hogy általános iskolás voltam, és esténként elsumákoltam a fogmosást, Amit így 25 év elteltével már persze nagyon bánok. Örültem volna ha a szüleim figyelnek erre jobban.


Nekem pici babám van még, csak nagyon megijedtem az erre a kérdésre adott válaszokra amit linkeltem , hogy három négy évesn nyolc szuvas fog ...


Igen, a narancsleves dolgot én is tudom, és a gyerekeknek maximum három fogmosás az ajánlott, de inkább kettő.

Az éjszakai szopizás szerintetek mennyire káros? Mármint a fogak szempontjából.

2016. szept. 27. 08:58
 13/15 Vilcsianyuja ***** válasza:

Tényleg genetika. A 6 éves lányomnak is 3 évesen lyukadt ki az első fogacskája, aztán sorban az összes őrlője. Hiába hordtam fogorvoshoz, a tejfogakat még nem tudják olyan jól tömni, állandóan kipotyogtak, tovább lyukadtak. Az egyik kisőrlője teljesen csonkig rohadt :(

1 éves kora óta esténként mostuk a fogát egyszer, ovis kora óta kétszer, és az oviban is mosogatták ebéd után. Viszont későn kezdtem el neki fluoridos fogkrémet használni, mert sokáig nem tudta kiköpni.

Főleg kiskorában én mindig igyekeztem vízzel itatni, főleg este fogmosás után. Mikor elkezdtek szuvasodni a fogai, még alig evett édességet és ivott cukrosat, ez azért mára változott, rossz irányba.

A 4 maradandó őrlőjén, ami már kibújt, már megcsináltattuk a barázdazárást.

A férjemnek is, nekem is ritka sz...r fogaink vannak. Nekem csak az őrlőimmel van baj, szerintem a lányom is ezt örökölte, mert a metszői és a szemfogai rendben vannak, míg a férjemnek sajnos azok se jók.

Valahol olvastam, hogy igazából a gyerek 3 éves koráig nem is szabadna fogat mosni, mert a fogkrémek tönkreteszik a száj saját flóráját, ami a piciknél még gyakorlatilag öntisztulást biztosítana a fogaknak. Nem tudom, lehet, hogy van benne igazság, de én az ellenkező irányba tolódtam, az ikreimnél már nagyon korán fluoridos fogkrémet kezdtem használni, bízom benne, hogy jobbak lesznek a fogaik, mint a nővérüknek.

Azért a tejről és a tejitalról: én sose adtam a gyerekeimnek ilyet, nem is szeretik a tejet, tejitalokat, de még a kakaót se nagyon. Az is lehet, hogy kevés kalcium jut a szervezetükbe... A fene tudja.

2016. szept. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A fluorid biztos szamit ! Itt ahol elek, mondta a vedono, hogy kizarolag fluoridos fogkremet vegyek, mert meg mindig inkabb nyelje le, mint a fluorid mentes mert az nagyon kell a fejlodo fognak. Ugyhogy ment a kukaba a fluoridmentes. Mert azt vettem eloszor. Igaz meg csak 4 fogu a picim :)
2016. szept. 27. 14:34
 15/15 anonim ***** válasza:
2 4 évesem van, nekik nincs. Én rossz fogakat örököltem.
2016. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!