Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hatással lehet egy...

Milyen hatással lehet egy kisgyermekre nosztalgiázni? Megnézni vele amikor babakorában még fekve játszott, vagy nehezen átfordult?

Figyelt kérdés

eddig egy röpke videot mutattam meg neki a "régiekből"(mert aktuális eseményeket pl gyereknap, néha visszanézünk másnap, v másik héten)és nagy komoly arccal nézte, mondtam, az ott te vagy babakorodban, ilyen kicsi cukorka voltál és lám, most milyen nagy és ügyes lettél. mi zajlik ilyenkor egy gyermekben? lehet nem jó ötlet kisgyermeknek mutatni baba önmagát?esetleg visszavetné önbizalomban, vagy felidéződhetnek benne olyanok, hogy pl jah, nem értem el a körforgót soha..vagy olyasmi, hogy jé, tényleg azok a szép színes lufik, de szerettem.


alapvetően jó, vagy inkább nem tanácsos nosztalgiázni így kiskorában, azaz 2 évesen?


2016. okt. 1. 14:56
 1/4 A kérdező kommentje:
utolsó előtti mondat is kérdés lett volna
2016. okt. 1. 15:02
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyémek mindig nevetnek magukon, vagy annyit mondanak: "jaj, de hülye voltam", vagy "jaj, de cuki voltam". :) (Most 11 és 7 évesek.) 2 évesen még nemigen fogja fel, hogy saját magát látja, neki az ott csak egy idegen baba.
2016. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

a mostani videok szerint, mutogatja a szereplőket, pl amikor mama szerepel, rámutat mamára, ha együtt nézzük, amikor ő van porondon, akkor saját magára mutat, szóval a mostani önmagát felismeri videon.

de ha a babára azt mondom, hogy az te vagy, abban ő nem lenne biztos...?

2016. okt. 1. 15:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell mindenből ilyen pszichés kérdést csinálni. Ha szereti nézni, nézze. Ha meg láthatóan nem érdekli, akkor majd mutatod ha nagyobb lesz. Baja nem lesz tőle most sem. A fiam 2,5 éves és ő kifejezetten kéri, neveti és mutatja hogy ki kicsoda.
2016. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!