Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy az anyukáko...

Miért van az, hogy az anyukákon ott virít a napszemüveg, de a babán, kisgyereken nem látok napszemcsit? Ti tesztek a babára, kisgyermekre napszemüveget nyáron?

Figyelt kérdés
A legtűzőbb napon is sétáltatják napszemüveg, és sokszor sapka nélkül a kicsit, de érdekes módon az anyukák többsége mégis napsszemüvegben sétálgat, közben meg a kicsinek kisüti a nap a szemét!Tisztelet a kivétel, de 10 esetből 8 nál nincs semmi napvédelem.Akkor ezek szerint lehet, hogy naptej sincs a gyermeken?
2011. máj. 30. 10:33
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
58%

Általában a gyereknapszemüvegek nagyon drágák. Sok gyerek nem is tűri meg magán.

Az enyémeknek van, de sokszor nem tűrik meg magukon.

2011. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
A miénk 2,5 éves, de lehajítja magáról. Nem tűri! Nem tudom, mit csinálnék, ha "rendes" szemüveget kéne ráraknom. Egy évesen próbáltuk először ráadni a napszemüveget, de akkor is ledobta, és azóta is. Megnézi magát benne a tükörben, de már veszi is le. Hát ez van. Tudsz rá valami módszert, hogy rajta maradjon? Mert engem is zavar, hogy nem tudom ráadni.
2011. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:

Talán mert a fiam nem tűri meg magán a szemüveget,és leveszi?

Erre nem gondoltál még?Miért mindig az anyát kell hibáztatni?

2011. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Én tényleg nem kukacoskodásképp kérdezem ezt a kérdést, csak sajnálom a kicsiket, akik hunyorognak miközben nappal szemben tolják őket babakocsiban.Láttam már olyat is, hogy babahordozóban napfénytető nélkül fekve, szemben a nappal feküdt a kicsi(hozzáteszem 12 óra tájékán), és az anyuka meg a nagymama észre sem vette a nagy fagyizásban, hogy a kicsi szemét szétsüti a nap.ilyenkor úgy beszólnék,nekik, hogy hé ember nem látod, hogy szegény kicsit szétsüti a nap!de ha beszólok,akkor csak magamat rosszaltatom.Érdekes módon az én kisfiamra meg mindenki úgy néz mintha valami más bolygóról jött volna mikor ráteszem a bébinapszemüvegét.Nem igaz, hogy az emberek nem ismerik csak felnőtteken a napszemüveget!Egyébként meg a gyerekek szem és bőrvédelme fontosabb mint a felnőtteké, mert vékonyabb a bőrük.A mi gyermekorvosunk azt vallja, hogy még árnyékba is kenjük be a baba bőrét.(mondjuk ezt túlzásnak tartom, de azért védeni csak kell valahogy ebben az erős napsugárzásban nem?
2011. máj. 30. 10:40
 5/46 anonim ***** válasza:
Nekünk is van, de nem tűri meg magán, inkább csak játszana vele, de ahhoz túl drága volt! Azért mindig nálam van az övé is, próbálom is ráadni, nem sok sikerrel!
2011. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
Persze hogy védeni kell a szemüket. Ahogy lehet, és ahogy hagyják. De várom a tippedet, hogy maradjon a gyerek szemén? Ráragasszam?
2011. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Én ráadnám, vettünk méregdrágán igazán jó minőségű gyereknapszemüveget, csak sajnos 3 másodperc a felső határ, ameddig rajta van. Én a nap ellen többféleképp védem a gyerekeket: nem megyünk tűző napra 11 és du. 3 között, a babakocsinak átfordítható a tolókarja, tehát abba az irányba tolom, hogy háttal legyen a napnak, van kupola, napernyő a babakocsihoz, ellenzős sapit hordanak a gyerekek és kenem őket naptejjel.

Ha nem süt be a babakocsiba a nap, akkor leveszem a sapit is róluk, megfőzni nem akarom őket, melegben a legszellősebb, legvékonyabb sapka is kellemetlen, tehát inkább kupola, tolókar átfordítás, vagy ki se megyünk, amíg tűz a nap. Ja és rajtam a napszemüveg inkább divatból van. :-)

2011. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Jó azt még megértem, ha van pár kicsi aki nem akarja felvenni,deazokra gondolok, akik nem is adnak a gyerekre napszemüveget, meg sapkát.Meg akkor a naptejezésről ne is beszéljünk.
2011. máj. 30. 10:42
 9/46 anonim ***** válasza:

A fiaim szeme elég fényérzékeny, de a napszemüveget csak a nagyobbik viseli, a kicsire tegnap is simléderes sapkát adtam, az árnyékolta a kis szemét.

Sapkát adok mindkettőre a napon mert fehér bőrű, szőke hajú fiúk.

Amúgy én például sosem hordok napszemüveget, egyszerűen utálom, lehet a kicsi fiam is ilyen lesz.

Naptej sosincs rajtuk, sem egyéb kencefice, vegyész vagyok, tudom mi van ezekben a krémekben, magamra sem teszek soha.

2011. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Utolsót kérdezném, ha nem kensz a gyermekeidre naptejet, akkor, hogy csinálod, hogy ne égjen le a bőrük?Mert azért napfényre meg szüksége van a bőrnek.Egyébként nem csak a naptejekben vannak káros dolgok, akkor ezzel az erővel szappant, sampont,habfürdőt, testápolót, és más kozmetikai szert sem használhatnánk, mert minden teli van káros anyaggal.Hát mondjuk ezzel az erővel levegőt sem kellene vennünk, mert teli van kipufogógázokkal, és más szennyezőanyagokkal.:(
2011. máj. 30. 10:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!