Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy kisgyermekre azt...

Ha egy kisgyermekre azt mondják, hogy cuki, aranyos, édes az azt akarja jelenteni, hogy nem szép de nem akarnak megbántani?

Figyelt kérdés
2015. dec. 13. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Miért, ha azt mondják rá, hogy szép, akkor az meg azt jelenti, hogy nem aranyos? Ilyen hülyeséget...
2015. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Csak annyit jelent, hogy cuki, aranyos és édes. Sem többet, sem kevesebbet.
2015. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha azt mondják, hogy cuki, aranyos, édes, akkor pozitívumként fogom fel. Tedd te is ezt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2015. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Sz,hogy kinek mi a szèp elèg szubjektìv,ès az tèny,hogy nem minden baba,gyerek szèp, illetve nem tetszhwt mindenkinek,a cuki,aranyos szerintem egy nagyon jò kifejezès,de ha ezt hasznàljàk nem jelenti azt hogy a gyerek nem szèp de lehet annak èpp nem tetszik ennyi,te se monfod akàrkire hogy helyes vagy szèp,lehet hogy neked az a màsiknak nem ès ő egy màsik tulajdonsàgot emel ki. Szerintem nem zàrja ki egymàst a kettő csupân diplomatikus vàlasz ès âlt minden kisgyerek cuki.
2015. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akárki akármit mond, igain vannak nagyon csúnya babák.

Ha egy ilyenre valamit mondanom kell, nem fogom azt hazudni, hogy szép, na ilyenkor használom a cuki és aranyos szavakat.

De persze egy szép babára is lehet ezt mondani, viszont egy csúnyára sose mondanám, hogy szép.

2015. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is akkor használom ezeket a jelzőket, ha inkább cuki, mint szép. Egy csúnyácska gyerekre nem mondom, hogy szép, hanem azt dícsérem benne, ami pozitív, cuki, édes, micsoda szemek és hasonlókat szoktam mondani. Persze, van, hogy egy szép gyerek cuki is, és az épp feltűnőbb.
2015. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én akkor mondom egy babára, hogy cuki, vagy édes, amikor tényleg azt gondolom. Ha szerintem nem olyan szép a gyerek, akkor keresek rajta valamit, ami aranyos, és azt dícsérem meg (pl. milyen szép a szája), vagy nem mondok semmit.


Szóval Kérdező, ahogy láthatod a hozzászólásokból, bármit jelenthet:)

2015. dec. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én meg pont úgy vagyok vele, hogy eleve nem azt szoktam dicsérni egy babán, hogy szép, ez nálam húszadrangú kérdés. Inkább dicsérem azt, hogy milyen kedves arca van, milyen okos arckifejezése van, mennyire figyel, keresi mások tekintetét, milyen életerős, mozgékony, ilyeneket. Azt, hogy szép, inkább csak akkor mondom így elsőre és kizárólagosan, ha amúgy elég bamba kis feje van. Nem is értem, miért olyan fontos, hogy mások azt emeljék ki a gyereken, hogy szép.
2015. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akár. A barátnőm kimondottan használja az aranyos kifejezést, ha neki nem "szép" a baba. Én például attól függetlenül használom, számomra az aranyos aranyost jelent, és semmi többet. De például nekem mindegy ki mit gondolt, illetve mondott, mert számunkra a legaranyosabb, szebb a világon. :)
2015. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem újszülöttnek a kisebbre annyit mondtak, hogy "de éédes" - nem volt túl szép baba. Most azt mondják mind a kettőre, hogy milyen gyönyörűek. A cuki, édes valahogy elmaradt. De én sem vonnék olyat le abból, amit írsz, hogy nem szép az a gyerek, akire azt mondják, hogy cuki.

Az én 2. fiam kifejezetten előnytelenül nézett ki kb egy hónapos koráig viszont :P Azon csodálkoztam volna, ha azt mondja valaki, milyen szép... Most meg gyönyörű <3

2015. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!