Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tették már ki valakinek a...

Tették már ki valakinek a gyerekét oviból?

Figyelt kérdés
Kisfiam október végén lesz 3,5 éves, volt bölcsis, szeptember elején kezdtük az ovit. Sajnos amióta jár, jellemző, hogy beszalad a kaki a gatyóba, nem hasmenés, hanem egy mogyorónyi, amit szétmaszatol játék közben. Sajnos nem szól, sem előtte, sem utána. Járunk gyermekpszichológushoz, aki azt mondta, hogy egyszerűen ő még nem jár ott az érettségben. A pisiléssel teljesen rendben vagyunk, szól előtt, tudja tartani, állva wc-be intézi, már éjjel is egyre ritkábban csurog be, augusztus óta stabil a nappali szobatisztaság ezen a téren. Viszont az oviból ki akarják tenni, addig amíg nem oldódik meg a helyzet. A pszichológus azt mondta a pisi beálltától kb. fél év, mire a kakilás is beáll. De addig mit csináljak a gyerekkel, hova tegyem? Férjem is, én is, anyukám is dolgozik. Anyósom ugyan nem, de azért napi 8-9 órában heti 5 napot nem tudja ő sem vállalni és én sem akarom, hogy ennyit ott legyen. Mit tegyek? Segítsetek, járt már így valaki? Hogy oldotta meg az elhelyezést? És mikorra oldódott meg a kaki-probléma? Iszonyúan el vagyok keseredve... Gyermekorvos a fizikai problémát kizárta, egyszerűen még nincs megérve rá, de mit csinálja, hogy 3 éves kortól meg kötelező az ovi?
2016. okt. 3. 08:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%
Nem kotelezo. Lehet felmentest kerni.
2016. okt. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Vilcsianyuja ***** válasza:
79%
Emiatt nem teheti ki az oviból. Tudom, hogy visszalépés volna, de lehet, hogy pelenkát, nadrágpelenkát kellene rá adni, amíg nem rendeződik a helyzet.
2016. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de nem szeretnék felmentést kérni, mert amúgy meg szereti az ovit, mondtam, hogy ha ezt így folytatja, akkor nem mehet, hát olyan sírásban tört ki, hogy alig bírtam megvigasztalni. Tudom, hogy ez nem jó, más szülő helyében én sem örülnék neki, hogy ha ilyen gyerek lenne a csoportban, bár állítólag diszkréten kezelik. De nem tudom megoldani, hogy otthon maradjak vele és nem is lenne jó megoldás.
2016. okt. 3. 09:05
 4/29 A kérdező kommentje:
A történethez még annyi hozzátartozik, hogy egyházi oviba jár, nem kevés csoportpénzt, egyházi/alapítványi hozzájárulást is fizetünk. Tudom, ez nem szempont a szobatisztaságban.
2016. okt. 3. 09:12
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit tennek. De szerintem kernek egy kis turelmet az ovi reszerol. Elso voltam.
2016. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én lányom is most kezdte az ovit, nyáron töltötte a 3-at. Pont mire 3 lett, akkor lett szobatiszta a pisilést tekintve, kb. egy hónap alatt, önállóan végzi bilibe vagy szól és megyünk a wc-be. Tudtommal az oviban is, nagyon tetszik neki az ottani pici wc. Azóta nem is volt baleset, éjszaka sem.

A kakát viszont egyszerűen

2016. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Jaj véletlenül elküldtem.

Szóval a kakáról nem szól, belenyomja a bugyiba. Mondjuk nem keni szét meg ilyesmi. Le sem ül addig míg észre nem veszem. Nem tudom mitől lehet. Fűt-fát ígértem már neki. Kitaláltam hogy tündérek laknak a biliben akik örülnének a kakának meg ilyen baromságokat de semmi.

Amikor jöttek az oviból családlátogatni jeleztem ezt, de azt mondták majd megoldódik. Én itthon vagyok a tesójával; ebéd után elhozom, eddig nem kakált be az oviban valahogy beállt hogy délután, estefelé kell neki. Ettől függetlenül szeretném ha megoldódna ez a dolog pár hónapon belül.

Sajnos nem tudok segíteni neked, csak gondoltam írok, nem vagy egyedül. Olvastam én is hogy erre is meg kell érni ugyanúgy mint a pisis szobatisztaságra. Én is nyugodtabbam vinném oviba, ha nem lenne ez, de nem tudok mit tenni. Én még azt se gondoltam hogy a pisilés megoldódik szeptemberre annyira tiltakozott a bili-wc ellen. Minden egyes bekakálás után elmondom, hogy légyszives szólj legközelebb, próbálom elmagyarázni miért nem így kell stb.

Egyébként egyháziba jár az enyém is.

2016. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, a beszoktatás volt az első két hét. A második hét végén hívtak be, hogy kapunk még két hét türelmi időt, ami múlt pénteken járt le.
2016. okt. 3. 09:46
 9/29 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ott a határozat a kezedben, amit kaptál arról, hogy a gyereket felveszik az oviba. Nem rakhatják ki csak úgy. De lehet, hogy az óvónők úgy érzik (most megpróbálok jóindulatot feltételezni), hogy a gyerek nem érzi jól magát az oviban, ezért elsősorban az ő érdeke lenne, hogy kapjon még egy kis haladékot. Nem tudom. Szerintem nem kellene kivenni az oviból, de döntsétek el együtt.
2016. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Kedves 6-7-es válaszoló, nagyon köszönöm, hogy írtál. Fele ennyire nem lennék ideges, ha csak otthon lenne ez a helyzet, azt úgy érzem tudnám kezelni, fene bánná, ha nem kakilna az oviban. :-( Kapom a tippeket jobbról-balról, ki is próbálok mindent, de mindenki azt mondja, hogy ezt csak az idő fogja megoldani. Hja, oké, de ha ez még fél év vagy több, akkor mi lesz?
2016. okt. 3. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!