Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tették már ki valakinek a...

Tették már ki valakinek a gyerekét oviból?

Figyelt kérdés
Kisfiam október végén lesz 3,5 éves, volt bölcsis, szeptember elején kezdtük az ovit. Sajnos amióta jár, jellemző, hogy beszalad a kaki a gatyóba, nem hasmenés, hanem egy mogyorónyi, amit szétmaszatol játék közben. Sajnos nem szól, sem előtte, sem utána. Járunk gyermekpszichológushoz, aki azt mondta, hogy egyszerűen ő még nem jár ott az érettségben. A pisiléssel teljesen rendben vagyunk, szól előtt, tudja tartani, állva wc-be intézi, már éjjel is egyre ritkábban csurog be, augusztus óta stabil a nappali szobatisztaság ezen a téren. Viszont az oviból ki akarják tenni, addig amíg nem oldódik meg a helyzet. A pszichológus azt mondta a pisi beálltától kb. fél év, mire a kakilás is beáll. De addig mit csináljak a gyerekkel, hova tegyem? Férjem is, én is, anyukám is dolgozik. Anyósom ugyan nem, de azért napi 8-9 órában heti 5 napot nem tudja ő sem vállalni és én sem akarom, hogy ennyit ott legyen. Mit tegyek? Segítsetek, járt már így valaki? Hogy oldotta meg az elhelyezést? És mikorra oldódott meg a kaki-probléma? Iszonyúan el vagyok keseredve... Gyermekorvos a fizikai problémát kizárta, egyszerűen még nincs megérve rá, de mit csinálja, hogy 3 éves kortól meg kötelező az ovi?
2016. okt. 3. 08:55
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ja, és semmi problémám nincs a körzetes ovival, csak, ahova most jár egyrészt tetszett a nevelési programjuk, nem bánom, ha kap egy kis hitéletre nevelést a gyerkőc, hogy szép, új óvoda, nincs lelakva, és nagyon közel van a munkahelyemhez, reggel pont útba esik.
2016. okt. 3. 10:49
 22/29 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Ha ilyen probléma van, nem az lenne normális, hogy eleve óránként kiviszik a wc-re? Azt hittem, ez alapból megvan...

Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor hipp-hopp rendeződik majd a helyzet, de az óvodai dolgozók részéről ez lenne a minimum.

Nem tudom, érdemes-e púposkodni, ha ennyire nem közreműködőek az oviban. Ha ki is hajtod az igazadat, nem fognak szeretni, nehogy aztán a gyereken csapódjon le. Lehet, hogy meg kérne próbálni átvetetni a körzetibe. Egyházi ovi ide vagy oda, de ez a legkevésbé keresztényi hozzáállás...

2016. okt. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Hat en meg lehet keresnek masik ovit a hozzaallas miatt...a gyerekem korzetes oviba jar,egy fillert nem fizetünk,de ovoneni es dadus is siman cserel bugyit/pelust a gyereken..pedig a kiscsoportosok kozul sok meg nem is 3 éves,igy nem ovikotelesek...nálunk teljesen megertoek ilyen téren,pedig vegyes csoport van...en se adok mar pelust a gyerkocre,de a szobatisztasagtol messze van még,mert esze agaban sincs szolni,bár tartja míg bírja...dadus nénik viszont viszik pisilni 1-1,5 óránként...nekem kicsit felháboríto(vagy inkabb elszomorito),hogy mashol ezek nem alap dolgok..
2016. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk hasonló eset volt.


Kislányom 3 év 2 hónaposan kezdte az ovit úgy, hogy napközbenre szoba-és ágytiszta volt. 1 hónapig nem volt semmi gond, utána beteg lett és sűrűn bepisilt, de csak alvás időben. Az óvodavezető közölte, hogy mivel átvágtam, és a gyerek nem is szobatiszta, napjában többször bepisil, kitenné, de megszokta az ovit, szereti, stb. Ezen enyhén bepipultam, mert köszönő viszonyba nem volt, amit elmondott azzal, ami a válóság volt. Reggel 7-re vittem, 1/2 5 körül hoztuk el, soha nem volt gond, csak alvás időben. Valószínű valamit félreérthetett, és félt szólni. Ez kb. másfél hónapig tartott, és szerencsére megszűnt.


Az nem teljesen tiszta, hogy a bugyiba maszatolja szét? Azért az oké, hogy beszalad, de az furcsa, hogy nem is zavrja a kisfiadat, hogy szétkenődik a popsiján? Nem tudom, hogy kitehetik-e. Próbálj meg még egyszer beszélni az óvónővel, mert az oké, hogy kéne tudniuk kezelni, de a szobatisztaság mint feltétel, a kakira is vonatkozik. Próbálj meg időt nyerni, hogy nem tudod megoldani a gyerek elhelyezését. De ha meg tudod oldani, hogy pár hónapig otthon maradsz, attól gyanítom a helye megmarad a kisfiadnak, csak nem viszed. És azért ha azt a részt nézed, ha valahogy nem csak nadrágon belül kenődik szét, akkor az elég fertőzésveszélyes.

2016. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igen, pontosan értem, amit írsz. Én sem örülnék neki, ha bárki veszélyeztetné a gyerekem. De mivel mennyiségileg kis adag, soha nem jön ki a bugyiból, még a nadrágja sem lesz olyan. Ez persze nem mentség nyilván. Hát nem tudom mi lesz, otthon maradni sajnos esélytelen, az egyik nagyváros polgármesterének vagyok az asszisztense, ami sokszor még 8 órába sem fér bele.
2016. okt. 3. 11:47
 26/29 A kérdező kommentje:
És igen, sajnos nem szól, sem előtte, sem utána. Zavarni akkor zavarja, mikor meglátja a bugyiban a kakit, hogy jajj, kaki, cseréljük ki a gatyót. Akkor néha eléggé kétségbe tud esni szegénykém. A státusza megmaradna, szóval visszavihetem, nem vesznek fel helyette mást. Állítólag volt tavaly is egy ilyen esetük, ott egy vagy másfél hónapot nem volt a gyerek, annyi idő alatt megoldódott és mehetett vissza. De nálunk erre mi a garancia?
2016. okt. 3. 11:51
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló, de mégis kissé más helyzetben vagyunk mi is.

3 éves a kisfiam, most történik az óvodai beszoktatása. Pisilés rendben, de nagydolgát kizárólag pelenkába hajlandó végezni. 1-2 hónappal ezelőtt emiatt elég ideges voltam, kérdeztem anyukámat, szerinte mit tegyünk. Röviden annyit mondott: SEMMIT! Szinte biztos, hogy az óvodában sosem nem fog bekakilni.

Hát nem is, mert itthon is inkább székrekedéses típus volt, meg igényli ilyenkor a nyugalmat, csendes elvonulást - és persze a pelenkát.

Szóval elvileg nálunk ez nem probléma, de gyakorlatilag nem hajlandó még kipróbálni sem a WC-t nagydologra.


Olvastam Vekerdytől, hogy ilyen esetben a gyerek tkp. szobatiszta, hiszen tudja kontrollálni a székletürítést, és szól, ha szüksége van a pelenkára. Kérdeztem a feleségemet, hogyha lenne ott bent pelenka és a fiunk jelezné az óvónőknek, akkor ráadnák? Mondta, hogy szerinte biztos nem. OK, mondom, csak akkor magyarázza el Vekerdy nekik is, hogy a gyerekünk elvileg szobatiszta. :DDD


Szóval mondom, nálunk csupán azért nem probléma a probléma, mert a gyerek inkább székrekedéses, és egyébként sincs meg neki ott az a nyugodt közeg, amiben nagydolgát hajlandó lenne elvégezni. De ehelyett meg nálunk napi kérdés, hogy mikor volt utoljára széklete és mit csináljunk, hogy megint legyen.


Tudom, ez kicsit más probléma, csak példaként írtam, hogy ilyen is van.

2016. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

sajnálattal hallom, úgy látszik az egyházi oviban nem tanultak semmit a kisgyermeknevelésről :(

Amit te tehetsz, az az, hogy békén hagyod a kakikérdést nála, sőt, ha ő magára veszi ha észreveszi a kakit a bugyiban (ahogy írtad, így értettem) akkor a lehető legproblémamentesebben kezelni.

Ha ennyire gázak, akkor én elvinném a körzetesbe. Az enyém is oda jár, és nem problémáztak azon, ha valamelyik gyerek még pelusos. Persze hogy nem szeretik, mert nyűg van vele, de ilyenkor egyébként a gyerkőc a többiek példáján tanul és sokkal gyorsabban szobatiszta lesz, mintha ezzel szekálják folyton.

2016. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat, véleményeket, mentek a zöld kezek.

Meglátjuk mire jutok a vezetővel.

2016. okt. 3. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!