Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felelőtlen lennék, ha lépcsőhá...

Felelőtlen lennék, ha lépcsőházban elől megyek a babakocsival és utánam jön a 2 éves önállóan? Szomszédprobléma is.

Figyelt kérdés

hosszabb utakra, vagy bevásárlásra még előveszem a kisebb babakocsit.

a lépcsőházban ahogy battyog utánam a kicsi az arra járók mindig neki állnak "bíztatni", hogy, "jaj, leesel" meg hasonlók. szajkózom mint egy papagáj, hogy azt kéne mondani, kapaszkod, figyelj oda, óvatosan, ahogy ezeket a szavakat is használom (3. kezem nincs fogni a kocsit és gyereket egyszerre és azért megyek elől, mert ahhoz meg nehéz a kocsi, hogy totyogjak vele a lépcsőn, fél emeletet gyors leszaladok, bevárom a gyereket, megint fél emelet lefelé, és így megyünk le, kocsit önmagában letenni nem lehet, mert felénk a takarító alól a vödröt is ellopják..)


Mondta azt is, hogy már lassan 1 éve, hogy tud lépcsőzni a gyerek, ne fog leesni, max ha rohanna pl foócska közben .Nos mindennek ellenére leérve, már látom hogy súgnak össze a hátam mögött hárman lesnek egyszerre árgus szemekkel, húzott szájjal.

Minden szomszéd azt lesi hogy mit csinálok rosszul a gyerekkel, ha sír, egyből azt feltételezik, hogy biztos "verem" és néznek rám gyűlöködve..


2016. okt. 3. 12:19
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Szóval a lépcsőházban a lépcsőn megyün úgy, hogy én elől a babakocsival, utánam a gyerek.és mindig beszól valaki.
2016. okt. 3. 12:21
 2/22 A kérdező kommentje:
nincs lift
2016. okt. 3. 12:22
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Vegyél be egy "leszarom tablettát" minden egyes kimozduláskor!

Másnak azért szólnak be, hogy miért fogja a gyereket. Aki bele akar kötni valakibe, annak nem kell okot adni rá.

2016. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem.

Humor: Tanulmányozd La Fontaine A szamár,az ember,meg a fia c.mesét,ami felnőtteknek íródott.

Sajnálom,h nincs a szomszédaidban segítőkészség,de nyelvköszörül€sre való hajlam,annál inkább.

2016. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
6%
Hát én biztosan nem hagynám látótávolságon kívül. Unokaöcsém is pont a héten törte el a lábát ez miatt, pedig ő már 5 éves, ügyesen lépcsőzik, viszont kissé csúszott a lépcső és kiszaladt alóla a lába. Öt lépcsőfokot esett, szegecselni kellett a csontot, pedig ő is ügyesen közlekedett, csak balszerencsés volt. Egy két évessel ez fokozottan fennállhat.
2016. okt. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Elég hülyék a szomszédok. Gondolom, ők is látják, hogy nincs 3-4 kezed. A beszólások helyett, ha tényleg aggódnak, akkor odamehetnének és segíthetnének.

Na de nem segítenek. Szóval ebből is látszik, hogy csak unatkoznak, nincs jobb dolguk. Nem kell velük foglalkozni.

2016. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
7%
En nem szeretem, ha mögöttem van a gyerek. Mindig előttem kell hogy legyen, akkor azonnal tudok ugrani, ha kell.
2016. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

7: De ha mögötted van, akkor rád esik. Ha előtted, akkor nem hiszem, hogy olyan gyors vagy, hogy leteszed, átugrod a babakocsit és még a gyereket is elkapod.


Egyébként így van helyesen, ha felfelé megyünk, akkor elől megy az, akire vigyázni kell, aki eleshet. Ha lefelé megyünk, akkor pedig mögöttünk van.

2016. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jó, hogy mögötted van, mert ha potyog, akkor el tudod kapni. Volt már több két évesem is és egyik sem esett le a lépcsőn, pedig negyediken laktunk lift nélkül.

A szomszédtól pedig, amikor beszól, kérdezd meg kedvesen, hogy ez most azt jelenti, hogy segíteni akar? Majd nyomd a kezébe a babakocsit, te pedig fogd meg a kicsi kezét. :)

2016. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csinálod, gondolom nincs lift és nem jókedvedben lépcsőzteted a babakocsit sem. Aki beszól, az nyugodtan mehetne neked segíteni, ketten hamarabb leviszitek a kocsit, vagy tudja közben fogni a gyerek kezét amíg lépcsőzik. Az meg, hogy elesik valaki a lépcsőn, hát, 28 éves vagyok és nincs egy hete sem, hogy én is lebucskáztam, pedig higgyétek el, elég régóta tudok lépcsőzni és nem fogócskáztam :) van ilyen, megcsúszik az ember, szerencsém volt és nem tört el semmim. De mondom, nem ettől függ, kétévesen is simán le tud menni a lépcsőn, illetve huszonévesen is érheti baleset. Ha előtte mész szorosan, akkor legrosszabb esetben rád esik a gyerek, katona dolog.
2016. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!