Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felelőtlen lennék, ha lépcsőhá...

Felelőtlen lennék, ha lépcsőházban elől megyek a babakocsival és utánam jön a 2 éves önállóan? Szomszédprobléma is.

Figyelt kérdés

hosszabb utakra, vagy bevásárlásra még előveszem a kisebb babakocsit.

a lépcsőházban ahogy battyog utánam a kicsi az arra járók mindig neki állnak "bíztatni", hogy, "jaj, leesel" meg hasonlók. szajkózom mint egy papagáj, hogy azt kéne mondani, kapaszkod, figyelj oda, óvatosan, ahogy ezeket a szavakat is használom (3. kezem nincs fogni a kocsit és gyereket egyszerre és azért megyek elől, mert ahhoz meg nehéz a kocsi, hogy totyogjak vele a lépcsőn, fél emeletet gyors leszaladok, bevárom a gyereket, megint fél emelet lefelé, és így megyünk le, kocsit önmagában letenni nem lehet, mert felénk a takarító alól a vödröt is ellopják..)


Mondta azt is, hogy már lassan 1 éve, hogy tud lépcsőzni a gyerek, ne fog leesni, max ha rohanna pl foócska közben .Nos mindennek ellenére leérve, már látom hogy súgnak össze a hátam mögött hárman lesnek egyszerre árgus szemekkel, húzott szájjal.

Minden szomszéd azt lesi hogy mit csinálok rosszul a gyerekkel, ha sír, egyből azt feltételezik, hogy biztos "verem" és néznek rám gyűlöködve..


2016. okt. 3. 12:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

utolso, hogy tudna elkapni?

"Szerintem teljesen jó, hogy mögötted van, mert ha potyog, akkor el tudod kapni."


a gyerek mogotte megy. anyuka elol. max a gyerek fogja fel anyukat, ha elesik, de nem forditva.

nálunk ez ugy van, hogy o megy elol, ha megcsuszik, rosszul lép, akkor én elkapjam, vagy ne csusszon le 10 lépcsofokot, csak kettot pl. a babakocsiig..vagy a lábamig. én gyerekként tobbszor leestem a lépcsorol, mindig a lépcsoforduloig sikerult bukfenceznem. egyszer estem olyan szerencsétlenul, hogy eltort a karom. azota se tudom kinyujtani..ennek már 30 éve.

2016. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

el nem tudom képzelni, így ahogy a válaszok alapján belegondolok, hogyan lehetne elkapni, ha én megyek mögötte a kocsival, ő meg esne előre lefelé

nem mintha fordítva is sok esély lenne, mire letenném a kocsit és felrohannék addigra leérne..amúgy is egy másodperc az ember reakció ideje, az rengeteg.


de ügyesen tud lépcsőzni amúgy.

2016. okt. 3. 13:41
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A beszólogatót megkérdezném, hogy ha ennyire okos, akkor hogy oldaná meg helyettem..
2016. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ha anyuka mindkét keze foglalt, akkor csak a babakocsival és a saját testével-lábaival tudja "felfogni" a gyereket, hogy ne essen lejjebb. Tehát igen, ha felfelé mentek, a gyerek mindig elől legyen, ha pedig lefelé, akkor mögötted. Ha legközelebb látsz egy sugdolózót, nyugodtan szólj oda neki, hogy legyen szíves segíteni. Ha jobb ötlete van a logisztikázásra, akkor ossza meg veled.
2016. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
26%
11es: úgy lehet elkapni, hogy ELŐTTE van és figyeli, miközben haladnak lefelé és ha a kicsi esik, akkor az édesanya akár le tudja hirtelen rakni a babakocsit, hogy szabaddá váljon a keze. Kizárt dolog, hogy végignézi ahogy legurul a gyerek, miközben szorosan fogja a babakocsit. Én is kaptam már így el gyereket, lábbal nagyon jól lehet fékezni például.
2016. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
7%
Komolyan nem bírsz el egy kisebb babakocsit és a gyerek kezét egyszerre?? B..us, 3 gyereknek tudom fogni úgy a kezét, hogy közben teli vagyok cuccal. Sose engedném mögöttem a gyereket!
2016. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi én semmit nem olvastam el, csak a fő kérdést.

Miért nem előtted megy? Szerintem jobb. Lányom is előttem megy, 2 éves, már hónapok óta egyedül lépcsőzik, de nem szeretném szem elől téveszteni.

Múltkor vmi mással foglalkozott és majdnem leesett, jó, h mögötte voltam.

2016. okt. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Azt áruljátok már el nekem, hogy ha hátul jön a gyerek, hogy veszitek észre időben ha esik? Mert mire meghallom a hangot már le is bucskázik mellettem,esélyem se lenne reagálni időben.
2016. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
23%
Az azért elég fura, mikor az anyuka megy mint egy tank, a gyerek meg mögötte fut utána. Én nyugodtabb lennék, ha előttem menne a gyerek, de ha te mész elől, akkor se szólnék be, te gyereked, nem az enyém, te neveled, nem én.
2016. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Gyerek fenn marad a lepcso tetejen, te levied a kocsit és vissza mész érte. Vagy a gyerekkel mész először és a kocsiert mész vissza. Vagy esernyokocsit veszel, amit a vállára tudsz akasztani
2016. okt. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!