Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon minden kisgyerek ilyen?

Vajon minden kisgyerek ilyen?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem fiáról van szó. Elvált szülők gyereke, 1,5 éves. Bevallom, számomra valami borzasztóan elviselhetetlen, amit a próbálok nem hangoztatni, de látják rajtam a találkozások alkalmával. Lassan nálunk is ideje lenne a gyerekvállalásnak, de látva a rokonságban egy ilyen gyereket, teljesen elment a kedvem az egésztől. Nem akarok ilyen gyereket és vele ilyen életet.

Kezdődött ott, hogy a gyerek kicsi kora óta alig alszik, hiperaktív. Éjjel-nappal pörög, állítólag napközben is alig alszik, este későn (10-11 óra) alszik el, reggel 6-7-kor már kel. Az ételt mind válogatja, szétszórja, majd mindent feleszik a földről, akár a kutyatápot vagy a szemetet is. Egész nap kiabál, nem lehet mellette beszélgetni sem, folyton üvölt és ráncigálja az ember nadrágját vagy lépked az ember lábán. Ha nem tetszik neki valami, harap vagy rúg. Ha fürdetik, üvölt, mint a sakál, ha pelenkázzák, úgyszintén, szinte hozzá sem lehet érni, mert semmit nem visel el (öltöztetést sem). A játékaival nem játszik, semmi más nem érdekli, csak az emberek társasága, a pörgés, a rosszalkodás, de játék vagy mese semmi. Inni mást nem iszik, csak cukros löttyöket, mást nem fogad el. Állítólag már a kocsiban sem ül meg, egy 10 perces utat nem bír végigülni.

A kérdésem az lenne, hogy minden gyerek ilyen? Mert ha igen, ezerszer végiggondolom, hogy így megnehezítsem az életem egy gyerekkel. Pár hetente egyszer vagyok náluk vendégségben, de annyira hisztis és elviselhetetlen a gyerek, hogy 10 perc után falra tudnék mászni tőle. Csak ő lett ennyire elrontva vagy a többi gyerek is ilyen ennyi idősen? Elnézve a rokonságot, nem tudom, hol ebben az öröm, a gyerek anyja néha már agyvérzést készül kapni a saját gyerekétől, főleg mikor negyed órányi könyörgésbe telik bepelenkázni és végig üvölt közben...


2016. okt. 3. 15:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Te ilyen voltál? Nem? akkor máris megvan a kérdésedre a válasz: nem.
2016. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Rosszabb napokon ilyen, de nem ez a jellemző.
2016. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Bocs, de ne ragaszgassuk már rá minden átok rossz kölyökre, hogy hiperaktív!

Kicsit ugrok a témára: az enyém hiperaktív.

De nem ilyen hisztis.


Nyugi, minden gyerek más. És minden életkorban más miatt nehéz és más miatt szerethetőek. Fura módon a sajátot mindenki szereti és az segít elviselni. :)

2016. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
35%

Te nem voltál hisztis kiskorodban kérdező?

Amúgy a gyerekek mások, de persze az sem mars örökké hisztis szerintem. Meg úgy tűnik a szavaiból, mintha azt sugallnad, hogy miért jó ez a szüleinek. Nos, meg kellene érteni, hogy a gyerek nem kisallat, hogy megunjuk 'oszt odaadjuk a szomszednak. Meg amúgy a sajatjaval sokkal turelmesebb az ember.

2016. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

4 és 2 évesek a gyerekeim, van bennünk hiszti, de egyik sem ilyen!

Van földön fetrengés és üvöltés. De kb heti / két heti 1 alkalom!

Egyik sem pörög egész nap. Bár ők sem alszanak, csak oviban és bölcsiben, de akkor is reggel 8 örül kelnek és 8 körül fekszenek. Az ételt egyik sem szórja szét. Nem kiabálnak egész nap stb, na a lényeg, hogy amit írtál, nem csinálják a gyerekeim.


Úh nyugi, nem, nem ilyen minden gyerek. Sőt. Egyik ismerősöm gyereke sem ilyen.

2016. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem bennünk van hiszti, hanem BENNÜK.

5-ös voltam.

2016. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagy tisztában a hiperaktivitás fogalmával. Egy 1,5 éves gyerekre láttatlanban rásütni kicsit durva. Én is ugrom a témára, pedig nekem egyik gyerekem sem az, csak igen aktív, így már többször lehiperaktívozták a nagyobbat. Egy 1,5 éves legtöbbször próbálkozik, a te (szülő) dolga hogy megtanítsa, mit merre és hogyan.
2016. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Minden gyerek más.
2016. okt. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Minden gyerek más, és ez nagyon sokszor a szülőktől is függ.

Nekem is lassan másfél éves a kisfiam, és mi is elváltunk a férjemmel.

Viszont az én gyerekem egyáltalán nem csinálja ezeket amiket írtál ő egy áldott jó gyerek.

2016. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem minden kisgyerek ilyen. Ő pedig nem hiperaktív, hanem elkényeztetett, neveletlen. Tudom, hogy könnyebb kamu betegségeket kitalálni az igazság helyett.
2016. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!