Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermek beszédfejlődése,...

Kisgyermek beszédfejlődése, másnál is van így?

Figyelt kérdés

Lányom Decemberben lesz 3 éves. Már beszél, és meglepően jó a szókincse. De azt furcsállom, hogy annak ellenére, hogy jó a szókincse, nagyon nehéz vele párbeszédeket kialakítani. Nem szeret kérdésekre válaszolni. Ha kérdezek valamit, akkor azt mondja, válaszolja, hogy "Nem tudom", elnéz másfelé, vagy hadovál valami butaságot. Nincs aktív párbeszéd egyáltalán. Másnál is van így?

Amúgy sem beszédes, de ha olyan kedve van, akkor összerak gyönyörű 4-5 szavas mondatokat is )Ma pl sétáltunk az utcán, és azt mondta "Nézd csak anya, milyen szép, bozontos kutya", csak furcsa, hogy beszélgetni nem akar. Ha valamit akar, azt elmondja, de csak az én kedvemért, mert beszélgetni szeretnék vele, meg nem szólalna.



#kisgyerek #fejlődés #BESZÉDFEJLŐDÉS #LOGOPÉDIA
2016. okt. 4. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Ez nem beszédfejlődés miatt van. Ez inkàbb hiperaktivitàs,autizmus, koncentràció hiàny.

Megnézetném mindenképpen. Nagyon nem lesz jó ha nem tudnak vele kommunikàlni az oviban. Meg nyilvàn valami probléma is meghúzódhat a hàttérben ha nem hajlandó a pàrbeszédre.

2016. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én is ilyenektől félek. Jár bölcsibe egyébként, és kifejezetten együttműködő gyerek. Ha kérik, hogy vetkőzzön, pakoljon, üljön le, mindent azonnal csinál.

Autizmusra azért nem gyanakszom, mert szereti a szerepjátékokat, pl. homokkal tölt csészét, és kéri hogy igyak belőle, mert ez kakaó.

Szóval nem tudom. Néha nagyo aggódom, máskor meg nyugtatgatom magam.

2016. okt. 4. 21:02
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Egy tünet alapjàn nem lehet ìgy semmit mondani, csak felsoroltam ezt azt ami lehet. De nagyon sokminden szóba jöhet.

Nagy baj szerintem nincs, de mindenképpen elvinném megvizsgàltatni, mert lehet, hogy pofonegyszerű lenne a megoldàs.

2016. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3-as, nem én pontoztalak le. Én különben inkább beszédértési problémára gyanakszom (bár ahhoz meg túl szépen beszél, ha épp kedve tartja), csak gondoltam, hátha van más anyuka is, aki ilyet tapasztalt a gyerekénél, és mi lett a megoldás.
2016. okt. 4. 22:37
 5/15 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg, hogy párbeszédes esti meséket olvasol fel, ahol minden szereplőhöz másféle hangot társítasz. Ártani biztos nem fog, de hátha használ.
2016. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Lehet ,hogy egyszerüen ilyen tipus. Nem kell azonnal betegsèget beszèlni egy gyerekbe.
2016. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

lehet nem jól kérdezel(csak mert nem írtad miket)


ilyenek pl?

melyik felsőt vegyük ma fel,

vagy van kedved ezt azt enni?


ezekre nem válaszol?

2016. okt. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Miért kell egyből autizmusra gondolni? Ha egy gyerek nem felel meg a mai elvárt sablonnak, egyből autistának titulálják, tiszta hülye egy világ!
2016. okt. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Egy audiologiat megerne ..

Lehet tulhallasa van ami zavarja mert nem hallja rendesen a kerdest

Esetleg vidd le a nevelesi tanacsadoba ott felmerik es kiderul minden

2016. okt. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg ő egy ilyen magának való gyerek. Én is ritka beszédes típus vagyok, de ha nincs kedvem, még így felnőttként is simán elengedek kérdéseket a fülem mellett, és nem válaszolok; lehetetlen velem párbeszédet kezdeményezni, ha én nem vagyok vevő rá.
2016. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!