Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális? Gyermek és apja...

Ez normális? Gyermek és apja kapcsolat? Plusz még egy. Hiszti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom nagyon röviden.

A gyerek egyszerűen szerintem szerelmes az apjába..


Ha velem van hiszti-hiszti- hiszti.. Ha apjával semmi gond!

Ha én megyek el, vagy csak ki az ajtón semmi, füle botját nem mozdítja. Ha apja megy el akkor uhh megy a bőgés,hiszti,sírás és alig lehet megnyugtatni!

Vele tök jól elvan, velem/nekem csak a hiszti megy!! :(

Amit az apuka csinál az szuper,amit én az uncsi nem jó hiszti!! :( Ez normális??

A párom itthon dolgozik. Nem kell elmennie reggel s nem este jön haza. Tehát azért többet látja a gyerek mint akinek általában ugye a férfinek be kell mennie dolgozni reggel..

Velem van a baj? Unatkozik velem? Un engem?? Ha megyünk anyóshoz a gyerekért akkor kihez fut oda? Persze, hogy apucihoz.. Nem zavar ne értsétek félre!! CSak a miértet nem tudom.. Azt hiszem Nem szeret?? Minden okés ha már nem látja az apját. De ha bejön meglátja kifordul magából.. Ja és nem lehet lassan kézből lerakni!


A másik a hiszti!! Majdhogynem egész nap hiszti van!

Példa: Ha ráadom a szandált az a baj, ha le veszem az a baj (de kéri hogy vegyem le) Ha húslevest akarok adni akkor ő bébiételt kér. Ha megbontom akkor ő a húslevesből kér.

Ha fürdeni viszem nem akar bemenni. Ha beteszem nem akar kijönni..

És amúgyis.. Mindig mindenért. Mosogatni nem tudok, teregetni sem.. Túrja a lábamközé magát és húz el.

Ha babakocsiba rakom nem jó,ha kiveszem kapaszkodik fel. Így cipelhetem a 40fokban a gyereket,tolhatom a kocsit:(


Nem tudom mit csináljak?! SEMMI nem jó amit teszek!!! Mindent megadok neki..

Minden úgy van ahogy szeretné!! Hozzá alkalmazkodok.. Tehetetlenség érzés fogott el!! :( Mit tegyek még??

Egyszerűen belefáradtam!

Mással el van!! Tényleg engem nem szeret?? :(

Köszönöm, hogy "meghallgattatok" ..



2016. jún. 30. 20:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lassan 19 hónapos kislány amúgy.
2016. jún. 30. 20:25
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy sanda gyanúm, hogy pont ez a baj, hogy minden úgy van, ahogy ő akarja, és ki is használja. Ezért megy a hiszti, meg az irányítgatás. Látja, hogy megteheti veled, és bizony meg is teszi. Az apás dologról meg annyi, hogy a lányok általában apásak, sőt, majd jön az is, hogy féltékeny lesz, de ne aggódj, ez teljesen természetes.
2016. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj: "Mindent megadok neki..

Minden úgy van ahogy szeretné!! Hozzá alkalmazkodok.. " A gyereknek határok kellenek, nem az hogy minden úgy legyen ahogy ő akarja. Ezért van a hiszti. Pl. én szigorú vagyok, nálam nem hisztizik. Dédimama minden egyes szavára ugrik, úgy tud olyankor hisztizni, hogy csak na.

Valószínűleg apának több elvárása lehet, nem tudom, hogy inkább hozzá húz, bár még ehhez kicsi, később szokott ez megnyilvánulni, több évesen, ilyenkor ahhoz húznak akik mindent megengednek neki, de nagyobb biztonságban érzi magát egy gyerek határokkal. Nem bántásképp írtam egy szót sem. :)

2016. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Az anyát a világon legjobban szeretik.

A frusztraciokat csak nála merik kiengedni.

Minden vágya az anyának megfelelni de a saját akarata is kialakul ami gyakran nem egyezik anyáéval es ha az anya rosszallását fejezi ki akkor a gyermek magára is haragszik.


Gyermeklélektant olvass es megerted.

Mi felnőttek sem azt szeretjuk igazán akivel nevetünk, hanem azt, aki vállán is kisirhatjuk magunkat.

2016. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

" Nem tudom mit csináljak?! SEMMI nem jó amit teszek!!! Mindent megadok neki..

Minden úgy van ahogy szeretné!! Hozzá alkalmazkodok.. Tehetetlenség érzés fogott el!! :( Mit tegyek még?? "


Pl.befejezhetnéd azt,hogy alárendelődsz a saját gyereked akaratának! Miért félsz tőle?? Ha valamit nem engedsz akkor is hiszti van,ha megengeded,akkor is hiszti van! Következetesség! Nem engedsz és kész! Pont! Lehet hisztizni,te meg tanuld meg leszrni a hisztit!

A szerelmes részre nem tudok mit mondani,majd leszokik róla!

2016. jún. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pont forditva.a gyerek akaratát is figyelembe kéne venni...

Nálunk pl ha nem akarja a cipot mert mast akar akkor a kezebe adok egy autot is azutan vesszuk a cipot.nincs hiszti.meg kell erteni a masikat is.

2016. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom amit előttem. Határokat szabàlyokat vezess be!! Ha húsleves helyett bébiètelt kèr pl: mond neki reggel hogy az lesz az ebéd. Miközben készited is mond hogy csinàljuk a husolevest te is azt fogod ebédelni velünk. Ha kéri a bébikaját és megbontod neki, majd ujra levest kèr ne adj neki. Illetve mikor kéri a bébikajàt mond hogy akkor ez lesz az ebéd ha megbontom nem kapsz levest. Vársz pár percet ha hisztizik és ujra kínálod a bebikaját. Maximum csúsztok egy órát az ebéddel. Legalábbis én így csinálnám. Legyél határozott és következetes, húzz határokat, azabj határt. :)
2016. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ott a baj,hogy az van amit ő akar. Tudod hol csinálna h.lyét belőlem egygyerek. Nem kell a kaja,nem eszik,de nem nyitok vagy főzök három félét. Had hisztizzen,de nem ő a főnök... Apa más,apa nem fegyelmez,apa nem szól,ált ez szokott lenni. Lányom is ha apjától jön haza,olyan hisztiket levág két napig,hogy csak na... De hát nálam semmit nem ér el vele,mert ha hiszti van,már csak azért se. De oviba ha megyünk érte párommal,aki nem is az igazi apja,hozzá szalad,egyszerű az oka,mert ő felveszi,én kevésbé. Ö türelmesebb,és hiányzik az igazi apja,így páromat tekinti annak,míg engem mindig látott.
2016. júl. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
POnt azért hisztizik és azért nem jó neki semmi mert mindent úgy csinálsz ahogy ő akarja. Ez nem jó egy gyereknek. Legyenek határok. Ha egyszer húsleves van, akkor azt egye, és ne válogathasson 3 féléből. Ne úgy ugrálj ahogy ő fütyül mert akkor egy elkényeztetett, hisztis gyereked lesz. Szabj határokat és ragaszkodj hozzájuk!
2016. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is azt sejtem, hogy ez a baj, mindent megadsz neki, kénye kedve szerint ugráltat. 19 hós a lányom (és van egy fiam is aki már több), tehát tudom miről beszélsz. Egy 19 hós gyerek már megérti a NEM kifejezést, megérti ha mondasz neki valamit. Ha húsleves az ebéd, akkor az az ebéd, ha nem tetszik neki, vedd ki az etetőszékből, ha éhes lesz, hidd el vissza fog kéretőzni. Fürdésnél nem kell neki könyörögni, levetkőzteted és lefürdeted, ha ki kell jönni, kiveszed. Te vagy a főnök, a gyerek egyezkedhet de te diktálj.

Természetesen én is tekintettel vagyok a gyerekeimre, ha szeretnének valamit kompromisszumot kötünk. Pl: palacsintát kér, nagyon kéri, megsajnálom, oké, sütök palacsintát ha megetted a levest, és mivel tudja hogy nem hazudok neki így megeszi a levest én meg már sütöm is a palacsintát. Fürdés- szeretne még maradni, oké, 2 perc, megörül, 2 perc után egyezkedik, rendben, legyen még 1 perc de utána kiveszlek, és újra egyezkedne de kiveszem, belenyugszik, hiszen tudja hogy kapott még időt de örökké nem ülhet a kádban. Látod, én vagyok a főnök de kompromisszum képes is vagyok. Na nem azt mondom, hogy az én gyerekeim tökéletesen vannak nevelve, nem vagyok én jobb anya senkinél, de bizony nálunk az van amit én mondok, vagy amit apa mond. Megszokták, mert már az elején sem hagytam magam. Ha hisztizik és nem látom értelmét, ott hagyom. Ha mosogatnom kell, de visít a lábamnál, nehéz, de tűröm, fél perc után abbahagyja és feltalálja magát.

Próbálj te is szigorúbb lenni.

Nálunk is mindkét gyerek nagyon apás, ennyire nem mint nálatok, de sokszor nekem is rosszul esik, hogy csak az apa, csak az apa. Viszont nálunk a férjem reggel elmegy dolgozni, este jön, én már uncsi vagyok itthon. Hidd el, változni fog a helyzet, a fiam csak apás és mamás volt, engem kb utált szerintem. Aztán gellert kapott és anyás lett, csak úgy a semmiből. :)

2016. júl. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!