Mit mondjon a fiam?

Figyelt kérdés
Ha iskolatarsai kicsufoljak, azzal az indokkal hogy kover. Ok, van rajta egy pici, de szerintem nem kover, nekem pont jo. O a legjobb matekos az osztalyban, illetve ma nyert meg egy uszobajnoksagot. Persze ez is egy ujabb indok, hogy irigykedjenek a tobbiek. Most ujabban azzal jott a fiam, hogy csak egy kenyeret csomagoljak neki, mert kover es kicsufoljak. S gondolom beszoltak neki mikor beleharapott a masodik kenyerebe. Pedig eddig mindig kettot evett. Vajon mi a jo taktika, mit erdemes mondani a tobbieknek, hogy leszalljanak rola?

#kicsufoljak
2016. okt. 8. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Nehéz ügy. Engem alsóban találtak meg és szivattak középsuliban, de még így sem tudom, hogy mi a jó "gyógyszer" rá, hiszen ahány helyzet és ember, annyi megoldás.

De ami biztos, tök mindegy, hogy hány kenyeret eszik, csesztetni fogják. Sőt, ha lefogy 10 kilót, akkor is csesztetni fogják, csak másért. Ez a tipikus van rajta sapka vagy nincs esete.


Egy biztos. Erősítsd meg az önbizalmát, hogy tudjon szóban is visszavágni, és ha tettlegességig fajulna a dolog, akkor megvédeni magát.

1. Járjon el valami küzdő sportra, lehetőleg egy héten 3x. Kevesebbszer nincs értelme. Ott másokkal is ismerkedik, kicsit kinyílik neki a világ.

2. A beszédben a reakciókészség fejlesztése.


Természetesen nem a verekedés a megoldás, de ha megvédi magát és látják rajta, hogy van önbizalma, leszállnak róla. Az én fiam 15 hónapos most, de nem fogom neki azt mondani, hogy ha bekóstolják majd, beszélje meg velük, meg ne vegyen tudomást róluk meg ilyen hülyeségek. Az csak olaj a tűzre.

2016. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Jubilee ***** válasza:
97%
A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, nem gondolom, hogy leszállnak a fiadról csak azért, mert valamit visszaszól. Ha a kisfiadat zavarja az a pici túlsúly, akkor segíts neki abban, hogy egészségesen meg tudjon tőle szabadulni. Készíts neki egészséges ételekből reggelit, tízórait, figyeljetek jobban oda az étkezésére! Esetleg keressetek az úszás mellett olyan testmozgást, amelyben örömét leli! Sok sikert!
2016. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazabol karatezik uszik es teniszezik is. De mint szulo, en nem fogom sosem azt mondani neki, hogy "Kover vagy kisfiam! dietazzal! Tehat akkor bele kell verni hogy o igy jo ahogy van, illetve nem adok neki vacsorara tul sokat.
2016. okt. 8. 22:03
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Elég nehéz érdemben válaszolni a kérdésedre,mert látszik,hogy nagyon elfogult vagy vele szemben.Persze,ez egészséges mértékig normális is.Azért nem ártana ha leírnád mennyi idős,hány centi és hány kiló.
2016. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
9 eves, 141 cm, holnap lemerem a sulyat.
2016. okt. 8. 22:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
itt igazából nem a súllyal van a baj szerintem, hanem a gyerek személyiségével. Aki nem tudja megvédeni magát, azt mindig bántani fogják, ha nem kövér, akkor azért mert kockás a kabátja vagy barna a szeme... amelyik megtudja védeni magát, azt meg akkor sem piszkálják, ha akkora a füle, mint dumbónak. Meg kell tanítani, hogy megvédje magát. Bár nem tudom, szerintem 9 évesen már mindegy, ha nem olyan a személyisége.
2016. okt. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem mondhatod neki, hogy kövér és diétázzon? Nyilván nem ezekkel a szavakkal de igen is jelezned kell neki. Csinálj egészséges kaját, egyetek Ti is azt. Neki sem jó egészségileg, hogy túlsúlyos. Perze cikizni figják akkor is ha nem az, majd mással de azt nem tudod kikerülni ha ilyen a gyerek személyisége.
2016. okt. 9. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Ha tényleg ennyit sportol, meg úszóbajnokságot nyer, nem hiszem, hogy annyira duci lenne. Lehet tényleg erősebb testalkatú, próbáld növelni az önbizalmát. Súlykold belé, hogy ő így jó, ne foglalkozzon a piszkálódókkal. Próbáljon valahogy barátokat szerezni, vagy legalább egyet, már az is feldobná sztem.
2016. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
141 cm, 41 kg, 9 eves
2016. okt. 9. 21:08
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a hozzaszolasat, mindenkiet lajkoltam (velemenyetol fuggetlenul, ha mar rank pazarolta az idejet, sztem a minimum).
2016. okt. 9. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!