Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell elkezdeni a kanállal...

Hogy kell elkezdeni a kanállal/ villával való tanítást? 17 hónapos a fiam szeretném elkezdeni h tanulja.

Figyelt kérdés
2016. okt. 7. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kanalat a kézbe és valami darabosat elé, pl pörkölt tésztával eheti is :)

Figyelj arra dupla adagot készíts elő neki mert fele úgy is mellé megy.

2016. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Először a kezébe adod a kanalat, meregesse vele a levest. Majd ha ez megy, szúrogassa a villával az ételt, először tanulja meg biztosan használni a villát és a kanalat. Ha ezek mennek, műanyag kés, amivel nem okozhat kárt, és puha dolgokat vágjon, onnan pedig ha a technikát elsajátította, onnantól megtanult késsel-villával enni.
2016. okt. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Már régen el kellett volna kezdeni. Először kanállal tanuljon meg, utána jöhet a villa. Tedd elé az ételt, adj a kezébe egy kanalat, amivel próbálkozhat. Közben egy másik kanállal etesd te. Jó, ha a többiek is ott esznek az asztalnál, és látja őket.
2016. okt. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az elottem szolok mar leirtak, amit kell. Meg pluszba en annyit tanacsolnek, hogy esetleg kezdhetnetek joghurttal. Azt a fiam nem sokkal egy eves kora utan mar megette egyedul kanallal. Vagy ha nem szereti a joghurtot, akkor valami surubb, kanalazhato dolgot adj neki, ami "raragad" valamennyire a kanalra es nem folyik/csoppen le egybol.
2016. okt. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nos, sokan azt vallják, hogy előkét rá, újságot alá és hadd szóljon. én úgy voltam vele hogy kivárom amíg érdeklődni kezd a dolog iránt. nem kanállal kezdtünk, hanem villával, először is rászúrogattam dolgokat, ez tetszett neki...előbb tanult meg villával enni...de kanállal jó ideig nem akart. már mindenki csesztetett persze hogy rég egyedül kellene enni, de nalunk nagyon sok a hanyga, korulmenyes mosni az etetoszeket, hát mondom, amíg láthatoan éretlen rá hogy kanállal villával egyen én nem fogom erőltetni. kb 20 hónapos volt mikor kivette a kanalat a kezemből: "te megpróbálod?" kerdezte, ami nala azt kelenti meg szeretné probalni. na akkor engedtem. csodák csodaja kb folt mentesen 2 nap alatt megtanult kanallal enni..
2016. okt. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
hát amugy pont a teszta amit nalunk mai napig kezzel labbal eszik, szerintem ne azkn kiserletezzetek....kockara vagott hus zoldseg, valami olyan ami nem annyira szaftos es konnyen kimoshato...vagy jo ragacsosra fozott rizs, esetleg joghurt muzlivel.
2016. okt. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Az enyém 20 hónapos és még etetem. Így egyszerűbb és gyorsabb. Akik azt mondják, hogy már rég kellett volna, miért is? Mi hátránya lesz tőle, ha nem tanítom? Néhány hónap múlva tanítás nélkül is menni fog, addig minek csináljak magamnak plusz munkát? Ez tényleg érdekel
2016. okt. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsonak valaszolva: pl az en gyerekem 15 honapos de mar honapok ota nagyon szeretne a kezebe venni az iranyitast. Szerintem jot tesz a gyereknek ha onallosodhat, vagy legalabb reszben csak. Nyilvan semmi baj nem lesz ha csak huszonakarhany honaposan adsz a kezebe eloszor kanalat.

En nagyon elvezem hogy a gyerek is elvezi az etkezeseket, egyszerre buli, tanulas es persze taplalkozas. Szeretik a kihivasokat es jo a sikerelmeny ha van.

2016. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja, utolsó vagyok megint: arról nem is beszélve hogy az én gyerekem lehet hogy egy-két hónap múlva már szépen fog tudni enni egyedül, míg te még mindig eteted a tiedet.

Meg azért nem akkora plusz munka... és elég sok dolog csak ilyen "plusz munka" viszont fontos hogy meglegyen.

Marha nehéz sétálni a gyerekkel mert nem jön amerre kéne, de nem tarthatom örökké babakocsiban... pl. és így tovább.

2016. okt. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És az miért baj, hogy etetem, még mindig nem értem? :) van mellette egy 3 hónaposom is, így amikor van időnk asztalnál enni, inkább böngészőt olvasunk vagy rajzolunk közben. Nyilván ha elkérné a kanalat, odaadnám neki, de örülök, hogy nem teszi, így egyszerűbb. Egyébként tud kanállal enni, pedig soha nem tanítottam, egyszer kipróbáltuk. Ha már a kicsi is tud aztalnál ülni, nem fogom már etetni, sztem nem lesz gond az átállás.

Babakocsizunk is, ha már szóba hoztad :) dunaparton szoktam kirakni, hadd sportoljon, ahol nincs autó, kicsit tolom utána.

2016. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!