Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha nem akar aludni...

Mit tegyek ha nem akar aludni délután a kétszeralvó gyerekem?

Figyelt kérdés

Délelőtt 2-3 órával a reggeli ébredés után már aludna és alszik is 2 órát, tehát az egész nyilvánvaló hogy azt igényli. Namost miután ilyen keveset van ébren reggel elég lehetetlen vállalkozásnak tűnik kitolni délig, ami 5 óra ébrenlétet jelentene. Kibírja, nemaz, de hulla. És hát ez 2-3 órával több hirtelen mint eddig... majd ugyanúgy hulla fáradt estig nyilván.

Viszont délután nem tudom elaltatni. Pedig látom rajta hogy álmos, és ha nagy nehezen sikerül akkor alszik is 2 órát, tehát ez is azt jelenti hogy igényli nem??

Vagy egyszerűen ha már ilyen nehézkes az altatás hetek óta akkor egyértelműen arról van szó hogy át kell állni az egy alvásra? Nálatok hogy volt? Ennél azért csak többet van ébren délelőtt egy olyan gyerek aki képes egy egész napot egy alvással kihúzni nem?

Napirend van, illetve hát volt egy-két héttel ezelőttig, amikoris elkezdődött ez a szenvedés. Azóta káosz van, dehát nem lehet ez a hibás, mert a problémából adódott és nem fordítva.

Mostanában a délutáni alvás előtt könyvet lapozgatunk, hogy ellazítsam, hátha ez a gond. (Bár eddig semmi ilyesmi nem kellett: betettem és elaludt.) Esetleg másképp kéne lazítgatnom?


Mit csináljak szerintetek?

Mindenki azt mondja hogy álljunk át az egy alvásra de én úgy képzeltem midnig hogy ha átáll az egy alvásra akkor azért jobban fogja bírni az ébrenléteket ennél, hosszabbakat lesz ébren fáradtság nélkül.

Fogzik is, de ha délelőtt simán elalszik akkor délután nem okozhatja ez a gondot, nem?


Na bocs.. ez hosszú lett.


KÖszi


2016. okt. 10. 16:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi idős csemetéd??

2016. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
15 hónapos
2016. okt. 10. 16:41
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha délelőtt nem alszik, akkor délután könnyen elalszik illetve ébredés után estig milyen a kedve?
2016. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen akkor delutan azonnal elalszik es haat a hangulata jo, nem egy nyugos gyerek. De latszik rajta hogy nagyon nagyon faradt. Este ket oraval a lefekves elott ugy nez ki mintha mar ejfel lenne legalabb.
2016. okt. 10. 17:45
 5/17 A kérdező kommentje:

Es ugye akkor meg nem rakhatom le, este hatkor...

Teljesen fogalmam sincs hogy mi van:)

2016. okt. 10. 17:46
 6/17 anonim ***** válasza:
Nàlunk îgy kezdődött az átállás egy alvásra. Eltartott egy hónapig, sokat kínlódtunk. Most úgy van, hogy 11-fél 12kor le kell tennem aludni, alszik 2-2,5 órát, és ennyi.
2016. okt. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam úgy állt át az egyszeri alvásra, hogy reggel korán kelt, aludt 9-től vagy 10-től délig, és a délutáni alvását elhagyta, bírta este 8-9-ig. Esetleg próbáld meg a délelőtti alvását fél-egy órával kijjebb tolni.
2016. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolso: most pontosan hogy neznek ki az alvasok (ejszakai-nappali) es hogy nezett ki elotte?
2016. okt. 10. 19:36
 9/17 A kérdező kommentje:
Es koszi mindenkinek, es akkor ezekszerint ez igy zajlik? Ne fogjam a fogzasra es egyebekre hanem essunk tul az atallason?
2016. okt. 10. 19:40
 10/17 A kérdező kommentje:
Csak ertitek, felek hogy nem atallni keszul, csak valami miatt nem tud elaludni en meg rakenyszeritem a kevesebb alvasra.
2016. okt. 10. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!