Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsi gyerekednek veszel...

Kicsi gyerekednek veszel turkálóban ruhát? Hány fokon mosod ki és hogyan fertőtleníted?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 13:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Hát annyira már nem kicsi, újszülöttként mondjuk még nem vettem neki használtat, de totyogó korban már igen. Kétszer kimosom, és ha kell, vasalással fertőtlenítem (hogyha bőrrel érintkező ruháról van szó). Túl nagy hőfokon nem sok mindent lehet mosni, kb csak a 100% pamutot, de azt is rizikós.

Egyébként én úgy gondolom, akár használt, akár új a ruha, a legnagyobb kockázat nem a fertőzés, hanem a vegyszerek, amivel impregnálják a ruhákat, hogy ne költözzenek beléjük mindenféle kártevő rovarok.

2016. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Turkálóba nem járok, de helyi fb csoportban sokszor veszek használt ruhát a fiamnak (3,5 éves).

Simán mosom, és vasalással fertőtlenítem.

2016. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Vettem terhesség alatt főleg, akkor jobban volt időm turizni meg face-s csoportokat bújni. Tettem a mosásba Sanytol baba-ruhafertőtlenítőt is, mindent vasaltam is. Nem hiszek benne, hogy ettől bármi baja lehet egy gyereknek. Mostanában nem naygon veszke hasznéáltan, metr nincs időm sokat keresgélni, és már úgyis tovább használja a ruhákat, és nem is kell olyan sok mint babakorban.
2016. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Nem veszek, mert még normál üzletben is alig találok jót, még ezzel is elmegy az időm, turira nincs kapacitásom.
2016. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Szoktam turiban és bababörzén is. Úgy mosom ki, ahogy a címkén van pl. amit 40fokon szabad, azt 40 fokon mosom Persil sensitive mosószerrel és Lenor öblítővel, majd kivasalom, mert a vasalás fertőtlenít, nem kell annyira túlbonyolítani. Kétszer is kimosni jesszus...
2016. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Igen...anno a lányomnak rengeteget vettem ott, a ruhatára az első 2 évben kb 70%-ban turiból volt (később lényegesen kevesebb, mert nagyobbakra már szerintem kevesebb a szuper állapotú használt cucc). Unokahugomnak szintén onnan volt sok minden. Most az újszülött fiam a 2 lány semleges/fiúsabb cuccait hordja, új ruhát még nem kapott (csak olyat, ami kb. jövő nyáron lesz neki jó - a nagyobb méretekben már túl sok a lányos darab a 2 lányról, kell a fiús cucc).

A használt rucikkal ugyanazt csinálom, mint az újakkal: 40/60 fokon mosom (amelyiken lehet), utána vasalom (ezt csak első mosás után).

2016. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem veszek.
2016. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Aki nem vesz,elárulja hogy miért?
2016. okt. 13. 15:23
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Egy eves kortol siman. Pl.: A Hada is sokszor tele van egyedi cuccokkal. A multkor is olyan pulcsikat talaltam, ami nem hiszem, hogy szembejon velunk.

Kimosom es kesz.

2016. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

Mert nem cseszem el a drága időmet azzal, hogy egy nagy kupac büdös, egy rakásra hordott különböző méretű, fajtájú ruhadarabot válogassak abban a reményben, hogy találok éppen egy olyat, amiért indultam. Számomra ez teljesen ésszerűtlen és reménytelen vállalkozás.

A darabáras pedig nem ritkán drágább, mint az új akciókor.

Az meg nem érdekel, hogy hány ugyanolyan ruhadarab jön velem szembe az utcán. A ruha ruha.

2016. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!