Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális az, ha én nem tartok...

Normális az, ha én nem tartok minden gyereket szépnek és nem tudnám más gyerekét szeretni, talán majd a sajátomat sem?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy néha meglátok egy-egy gyereket és elmegy a kedvem tőlük. Néha úgy vagyok, hogy szeretnék, néha meg nem. Folyton azon filózok, ha nekem gyerekem lesz és úgy fog viselkedni, ahogy sok hisztis, nem fogok-e neki ártani. Nekem sajnos nem tanították meg, hogyan kellene egy gyerekkel pontosan bánni. Nem volt a családban gyerek, még soha nem tartottam a 28 év alatt csecsemőt a kezemben. Nem tudom, hogy tudnám-e szeretni és lehet, hogy a nevelési módszeremmel meggyűlöltetem magam.

Egy szóval félek, hogy olyan leszek, mint én egy családtagommal. Éppen csak elviselem a közelségét, huzamosabb ideig már menekülök előle.



2016. okt. 14. 20:32
 1/6 anonim válasza:
27%
szerintem ha lesz saját gyereket,mashogy fogsz hozzá álni ehhez :) mikor az ember megtudja hogy babat var az egesz elete megvaltozik :) probalj olyan dolgokat csinalni amiket meg soha, probalj tobb gyerek tarsasagban lenni vagy ha nem is,de probalj tobbet gondolni ra,vagy :))) hadd a jovodre :)
2016. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Én sem kedvelek minden gyereket, sőőőőt.... leginkább idegesítenek... És nem is tartok minden babát-gyereket szépnek. Türelmetlen vagyok és érdekes természetű, mégis szerettem volna sajátot és lett is 2. Nem mondom, hogy tökéletesen nevelem őket de egy biztos, szeretem őket. Én 24 évesen szültem az elsőt, addig én sem fogtam gyereket a kezemben, nem is volt a családban kisgyerekben. A szüleim példáját vettem át, szigorúan és következetesen nevelni, nem csak a gyereknek élni. Szerintem lesz majd idő amikor vágyni fogsz sajátra és hidd el, őt szeretni fogok.
2016. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Nyugi, senki nem úgy száll ki a családi fészekből, hogy tudja, hogy pontosan hogyan kell bánni a gyerekekkel. Még azok se, akiknél volt gyerek, akár több gyerek a családban. Azok is követnek el hibákat, ők sem tudnak mindent,talán csak 1-2 dologgal többet, mint az olyanok, mint te.

A saját gyereked szeretni fogod (legalább is remélhetőleg). És sokan vannak olyanok is, hogy a saját gyerekét imádja, a többi meg hidegen hagyja.


A hiszti pedig az önkifejezés a gyerek számára, neked kell majd megtanítanod, hogyan kezelje a helyzeteket, de ez sem egyik pillanatról a másikra fog menni neki. Én van, hogy örülök, hogy hisztizik a fiam, mert abból látom, hogy akaratos, kitartó, nem az a berakom a sarokba és ott marad gyerek (most 15 hónapos).

2016. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt gyerek a közelemben úgy nőttem fel. Se testvér, se unokatestvér, se szomszéd kisgyerek. Így alakult. Azóta van 2 sajátom, imádom őket! Viszont világ életemben utáltam más gyerekek közelében lenni, nem tudom mit kezdjek a máséval, egyszerűen irritálnak. Kamaszként a barátnőmhöz se jártam át, mert volt egy kistesója. De a saját, az más, persze van aki sajátra se vágyik, akkor hagyni kell a dolgot.
2016. okt. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szeretem a gyerekeket. A családban lévő gyerekekért se vagyok úgy oda, de a sajátomat imádom.
2016. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
huh, köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam. :) ezek szerint másokat is tudnak irritálni az idegen gyerekek.
2016. okt. 15. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!