Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fogjátok egyszerre a...

Hogyan fogjátok egyszerre a biciklit és a gyereket is?

Figyelt kérdés
mindig tudtam ha gyerekem lesz én nem merem majd biciklin vinni mint más átlagemberek,félek hogy elesek vele a forgalomban és magasról esik.én mindenben túl parás vagyok.de főleg a közlekedést nem tudom elképzelni,hogy hogy szállok fel ha már fent ül a gyerek,és hogy veszem ki a gyereket ha biciklit is fogni kell,mert eldől.plusz mire lezárnám a biciklit addig rég elszaladna a kövesútra.most másfél éves.vettünk neki tolókaros triciklit,amit szintugy nem tudok használni,pedig olyan boldog voltam kicsi és praktikus,de nem marad meg benne(babakocsiban sem),anyámat hivtam egyszer telefonon jöjjön értünk,mert szó szerint nem tudtunk hazamenni.kézben kellett vinnem mert össze-vissza szaladgál (ott is kapálozott mert maratt volna még szaladgálni) triciklit nem tudtam ezért hozni.anyának kellett.szóval már csak gyalog megyek vele játszótérig,néha vinnem kell,boltba már régóta nem megyek vele,lehetetlen vásárolnom.más hogy csinálja? :)( várom a beugatók válaszát is és szánom az életüket.) köszönöm
2016. szept. 29. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

esküszöm nem beugatni akarok, de más megneveli a gyerekét.

azért elég túlzás, hogy anyukád kell egy szem gyerek éás egy darab tricikli hazaviteléhez. azért van rajta a szülőkar, mert azt megfogod egy kézzel és tolod magad előtt, irányítani is tudod, másik kezeddel meg meg kéne tudnod fogni a 1,5 évesedet.

boltra is az lenne a megoldás, hogy megtanítanád neki a nem szót. kitartóan, ne add fel, most még könnyű, mielőtt eljön a dackorszak!

2016. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Az én lányom kilenc hónapos és ő is hisztizik, ilyenkor rászólok és abbahagyja. Ennyi... Mi az, hogy elszaladgál mellőled? Lyenkor mit csinálsz vagy mit mondasz neki?
2016. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Egy kézzel a gyereket veszed ki az ülésből, másikkal fogod a bicajt. A felszállás miért probléma? Vegyél előre szerelhető gyerekülést. Vagy vegyél utánfutót.

[link]

2016. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Bocsi, az egy kutyaszállító utánfutó.

Ez a gyerekszállító: [link]

2016. szept. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nagyon egyszeru problemak.

Nem mered biciklin vinni, mert mi van ha elestek: mikor estel el utoljara biciklivel? Mert en kb 6 evesen szerintem. Ha nem jegen mentek, akkor szerintem baromi nehez elesni biciklivel. Ha valami tortenik is, akkor lerakod a labad es kesz, a gyerek nem esik a foldre. A forgalomba, autok koze muszaj bemenni? Nincs bicikliut? Egyebkent en is feltem a gyerekemet, ugyhogy kapott egy szuper sisakot, ami mindig rajta van, ha biciklizunk.

Hogy rakjuk ki be a gyereket: bicikli letamaszt, bele a gyerek, ov becsatol, lab becsatol, sisak fel es nosza. Felszallok en is es elindulunk. Majd megallunk, letamasztom a biciklit, sisak le, gyerek kicsatol es kiveszem. De fel kezzel is siman ki lehet venni egy gyereket.

Nem marad meg sem a babakocsiban sem a tolokaros bicikliben: ez mit jelent? Becsatolod es kicsatolja magat, vagy mi? Gondolom nem. Nalunk ez ugy volt, hogy kb 14 honapos koratol nem igazan szerette a babakocsit. Sokszor probalkoztam azzal, hogy gyalog megyunk valahova, de nem volt hajlando fogni a kezemet. Ha iranyitani akartam valamerre, akkor szimplan elengedte magat, es levetodott a foldre, de a kezet meg ugyebar fogtam es attol feltem, hogy egyszer igy kimegy a valla. Szoval ilyenkor elmagyaraztam neki, hogy oke, akkor babakocsival megyunk, ha nem akarja fogni a kezemet. Nem akart beleulni a babakocsiba, de nem allhatott meg a vilag, boltba, ide ida el kellett menni. Belerakod, becsatolod es kesz. Mentek. Ha sir akkor vigyen egy jatekot, vagy talalj ki valamit, ami eltereli a figyelmet. Az en fiam most 22 honapos, siman lehet vele mar setalni, soha nem akarja kitepni a kezet az enyembol. Megtanulta, muszaj volt neki.

Szerintem nagyon nagyon tul vannak bonyolotva ezek nalatok, valahogy tulgondolod az egeszet. Te iranyitasz, nem o. Ez a lenyeg.

2016. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Most lehet hülyeséget írok és igazából nekem e is tetszik ez a dolog de van ilyen gyerekpóráz vagy mi... Ikres vagy több kisgyerekes anyukákat láttam vele. Akkor megvtudod tartanibde futhat is valamennyirre. Ne kövezzetek meg,de ha nincs más megoldás lehet érdemes lenne kipróbálni.
2016. szept. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsi *nekem sem tetszik* akart lenni ☺
2016. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Biciklin nem szoktam oket vinni,mert nincs ulesunk...de amugy le is irtak elottem,ha attol feltem,hogy elszalad,a labam koze fogtam,vagy "beszoritottam" adott targy(auto,babakocsi) stb es magam koze es nem szaladt el...plusz amibol soha nem engedtem,a kezemet fogni kell,vagy a lábam,es az útra ne szaladunk ki...ha megis nekilodul,egyertelmu,hogy a biciklit dobom es ugrok a gyerek utan,azert van koztunk nemi meretbeli kulonbseg...szoval mig neki 5 lépés,nekm egy..

Babakocsit,triciklit pedig toltam fel kezzel a masikban meg a gyerek,ha minden kotel szakadt..de ilyen azert ritkán volt...mert en is bekotottem,ha be kellett kotni...

Azt sem tehetem meg,hogy nem kotom be gyerekulesben...kell es kész...legy te a főnök...

2016. szept. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fú, hát én neveltem a gyerekeimet, de a fiam bizony hasonlóan viselkedett ennyi idősen. Nem mertem már elmenni vele sehova mert elszaladt, nem fogadott szót, ha megállítottam akkor visított, otthon persze semmi baj nem volt vele. Én sem értettem, hogy ez miért van. Aztán kb 2.5 éves korára nőtte ki.

Kislányom most 2 éves, vele bármikor bárhova el lehetett menni, soha nem akart meglépni mellőlem, mindig hallgatott a szavamra. Szóval én erről a részről megértelek.

Az hogy anyukádat kellett hívni az elég ciki, egy gyerekkel és egy járművel el lehet bírni, de kinek mi...

Nagyon egyszerű, vagy olyan helyekre vidd ahol bírsz vele, vagy ne vidd sehova.

2016. szept. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy elhitetitek velem hogy szar és béna anya vagyok.remélem boldogok vagytok ettől.ha kiabálok csak nevet rajta.valaki nem látott még triciklit,mert a kis ülésről lejön,mire bekötném őt.a bicikli letámasztásához meg ugyis kettő kéz kell,mert a kormány is oldalra döl.ha lerakom a gyereket,egyből szalad.kezemet nem fogja.és igen hazavittem volna egyik kezembe a gyerekem másikba a triciklit 3 utcán keresztül,mindkettő 13 kiló,de mivel kezembe kapálózott sajnálom de egykézzel ugy már nem vagyok szuperhős.köszönöm a válaszokat tisztelt szuperanyukák.
2016. okt. 1. 06:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!