Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szét tudja ezt személyekre...

Szét tudja ezt személyekre választani, vagy rossz úton járunk?

Figyelt kérdés

Szokták mondani, hogy a kisgyerekek pontosan tudják, hogy amit lehet otthon, azt nem lehet a nagyszülőknél/bölcsődében/óvodában/vendégségben.


A férjem rengeteget birkózik a 2,5 éves lányunkkal, ahol a kislány elég sokszor "bántalmazza". Üti, megharapja (ami vicces neki, mert az apja vicces hangot ad ki), megrúgja, közben önfeledten kacag - de az apja is röhög.


Egyszer szóltak a bölcsődében, hogy megharapott egy másik gyereket. Itthon elbeszélgettünk vele, hogy a bölcsődében nem szabad harapni, csúnya dolog. Többet nem fordult elő.


Az apjával szemlátomást mindketten élvezik ezt a bunyózást. Természetesen az apja nem okoz neki fájdalmat, ha őt bántja, akkor csikizéssel vagy távolabb tolással állítja le.

Nem tudom, hogy ezt az egészet tiltsuk le, pedig nagyon élvezik, vagy elég, ha tudatosítjuk, hogy máshol, mással nem szabad ilyet. Se engem, se a nagyszüleit nem "bántja", csak az apja a boxzsák.


2016. okt. 17. 10:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen a férjem testi épségéért nem aggódom, ezt nem része a kérdésnek, hiszen ő az erősebb.


Nálam egyetlen "bántalmazás" van: állandóan fésülni akar. Ami oké lenne, de göndör hajam van, így elakad a fésű és tépi a hajamat. De ezt nem is sorolnám ide, mert jó eséllyel még nem fogja fel, hogy egyenes hajat lehet fésülni, göndör hajnál meg fájdalmat okoz vele. Eltűröm, fogösszeszorítva.

2016. okt. 17. 10:53
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell eltűrni semmit, ami neked vagy neki fájdalmas, csak azért, mert gyerek és kicsi.

Lehet játszani, birkózni játékból, de az kicsit sem fájhat, elvégre nem az a cél. Azt sem hagynám, hogy az apját harapja vagy ütögesse.

Nálunk birkózásnál a csikizés az egyetlen megengedett, azt sem a végtelenségig, meg ugye az ágyon hempergés, karolgatás, "szkanderezés", hogy ki az erősebb.


Tanulja csak meg, hogy van, ami fáj.

Pl. a fiam állt neki megfésülni a kislány haját, és neki is el kellett magyarázni, nem azért sír, mert kényes, hanem mert húzza a haját. Azóta nem fésülgeti, mert tudja, hogy ezt anya is csak óvatosan tudja úgy csinálni, hogy ne fájjon.


Legközelebb az oviból majd jön az üzenet, hogy a Mancikának a haját tépte a kefével?

2016. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Leszoktatnám róla. Szerintem nem normális játék a harapás, ütés, rúgás, akkor sem, ha ez az apának nem fáj.

Birkózni lehet ezek nélkül is.

2016. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És miért kell fogat összeszorítva tűrni, hogy fésül??????

Nem lenne egyszerűbb elmondani, hogy a te hajadat nem egyszerű fésülni, ezért inkább ne tegye??

Manapság már tényleg az a divat, hogy semmiért se szabad szólni a gyereknek?? Ezt tanítják valahol????????

2016. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mar kerdeztel hasonlot.


Szokjatok le a birkozasrol. Hulye szokas.

2016. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az apjával se kéne úgy játszania. Nálunk is megy a birkózás,de harapni,ütni,rúgni is tilos. És a hajamat se fésülheti csak ha én kifésültem már,mert bár nem göndör,de nem élvezem ha kitépi. Övét is nehéz fésülni,sajnos visit is,de levágni nem engedi. Szóval tűri.

Az oviban is van harapós fiú,ez új ovi,második nap megharapta őt a gyerek. Mondtam legközelebb mondja meg neki,hogy szájkosarat ad rá,ha kutyának érzi magát a fiú.

2016. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az ő haja is göndör, ezért személyes tapasztalatból szárazon nem fésülöm.
2016. okt. 17. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!