Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezért más is elítélne, "rossz...

Ezért más is elítélne, "rossz anyának" tartanátok?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom. Ugyanolyan, mint amit az apjától vagy tőlem lát, imád divatozni, öltözködni, járkál a cipőimben, ha sminkelek, folyton odajön, kér pirosítót, rúzst, bármit, szóval igazi kiscsaj. Körmös vagyok, szóval azt is látja rajtam folyton, hogy épp ilyen-olyan a körmöm. A múltkor kérte, hogy lakkozzam ki a körmét, nem ferrari pirosra, hanem halvány rózsaszínt kapott, teljesen odavolt.

Pár nappal később lent voltunk a játszin, egy másik kislánnyal játszott, akinek egyszer csak az anyja odaszólt, a semmiből, hogy miért csinálok majmot a gyerekemből, a körömlakk nem 2 éveseknek való. Annyit mondtam, hogy ha boldognak látom, akkor megéri, hogy "majom" legyen, mellesleg szerintem nem ettől lesz az. Erre ilyet szólt, "hát ha majom nem is, de ne csodálkozzak ha ribi lesz, bár az anyjától úgyis ezt látja" Aztán elvitte a gyerekét.

Egyébként nem tűnt sem elmebetegnek, sem egy begyöpösödött ősanyának, én meg azt hittem, ilyen csak a filmekben van, nagyon megdöbbentett...

Tényleg túlzásba estem ezzel, korai még? Akiknek kislányuk van, nektek kért ilyet, hagytátok neki?


2016. szept. 24. 13:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem korai, én biztosan nem lakkoznám neki. De a másik anyuka is érdekes lehet, hogy beszólogat idegeneknek.
2016. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%
Smineklni nahyon nem sminkelek szóval azt nem látjatőlem. De a körmét hébe hóba kifestem neki ha kéri. 3 éves lesz.
2016. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Arra már nem emlékszem, mennyi volt, de oviban már előfordult, hogy kilakkoztam a körmét. Vagy hogy kapott szájfényt ő is.


Nem sokszor, talán évente egyszer-kétszer.


Most 12 éves, és tudom, még korai ítélkezni, de szerintem nem fog elk.urvulni. :) Amíg az osztálytársai egész nyáron pi.csanadrágban jártak semmike toppokban, és kiló smink volt rajtuk, ő csak háborgott, hogy hogy néznek ki, ő szégyellne így utcára menni.

Ettől még nyáron neki is megcsináltam a körmét matricákkal, és van saját szájfénye is. Talán pont azért nem gondolja, hogy ettől több lenne, vagy felnőtt lenne, mert sosem volt tilos.

2016. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Első

Én sem rendszeresen lakkozom, körübelül ez volt a második alkalom.

2016. szept. 24. 13:18
 5/24 anonim ***** válasza:
30%
Koromfestes min. 13 eves korig nevetseges, felesleges. Az, hogy beszoltak, nem hiheto. Tenyleg nem kell divatmajmot csinalni egy gyerekbol.
2016. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%
Ez a te dontesed, ugy teszel ahogy neked tetszik, te es a ferjed nevelitek a gyereket es nem mas! Szerintem elfogadhato ha egy 2-3 evesen mar van egy halvany koromlakk, elvegre nem oviba ment vele vagy templomba vagy valamilyen hivatalosabb helyre ahol nem illendo vagy tiltja a szabalyzat hanem a parkba. Mikor az en lanyom volt ennyi idos siman hagytam hogy kutakodjon a sminkkeszletemben, persze csak amikor engedelyt kapott ra, hagytam hogy osszemaszatolja magat, kifesse a szajat es vaganykodjon otthon hogy milyen szuper csaj. Szerintem normalis, ugyanis tolunk, felnott noktol is ezt latjak, hogy fessuk magunkat, a mi peldankat akarjak kovetni. Ne kovezzuk meg a masikat, ha mi sem vagyunk kulonbbek. Nem is ertem ezert miert lesz ribizli egy kislanybol, ha van rajta egy alig eszreveheto koromlakk, biztos az az anyuka is festi magat, megsem ku.rv@. En erre a beszolasra biztos kiakadtam volna es nem tergetneki az ablakba amit kapott volna tolem. Az en gyermekem, az en szabalyaim, az en nevelesem (s persze apukae)! Velemenyeket elfogadok, de beszolasbol nem kerek. Visszaterve teljesen normalis ha ilyen korban egy pici koromlakkal esetleg atlaltszo szajfennyel, extra halvany pirositoval mennek ki az utcara. Eszreveteleim alapjan, ilyenkor ok is picit magabiztosabbak, valahogy szebbnek erzik magukat, mint ahogy ellestek az anyjuktol. A tobbi maszatolast, sminkelest meg lehet az otthon nyugalmaban.
2016. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%

A gond az, hogy 2.5 éves gyereknek még messze nincs önálló döntései. Minden gyermek lelkesen figyeli, és játszana az anyukája rózsával, vagy pamacsával akkor amikor az anyuka sminkeli magát. Ugyanez a helyzet a körömlakozással is. A gyereknek fogalma sincs mi az, de neki is kell. A fiam 3 évesen ugyanúgy akarta a körömlakot mint a 4 éves nővére, ugyanúgy akart volna sminket mint a nővére. Ezért nem kéne ilyen kicsi korban se smink, se körömlakk. HA így nézzük, akkor igen, divatmajmot csinálsz a lányodból. A gyerekek mindig mindent kérnek amivel a szülők is foglalkoznak.

Óvodában nálunk mindig szólnak ha egy gyerek ki van festve vagy körömlakkja van. Közlik a szülőkkel, hogy másnap ne legyen rajta, mert hazaküldik. Így helyes.. Minden divathóbortnak megvan a maga ideje...

2016. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%

Én azt gondolom, hogy ha ezzel boldoggá tetted a lányodat, senkinek semmi köze hozzá!

A mi jatszónkon is vannak kifestett körmü kislányok, nem is egy, szerintem aranyosak, még ha bizonyos értelemben véve "korai" is. De ha nem tetszene, se lenne pofám egy vadidegent erről kioktatni!

Nekem ugyan fiam van, szintén 2.5 éves, da ha lány lenne és szeretnè, én kifesteném neki...

2016. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha bizonytalannak érzed magad, akkor a gyerek apját kérdezd meg róla mivel neki is van beleszólása. Ugyanis itt mindenki mást mondd, mindenkinek más az értékrendje.
2016. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

szerintem is rendesen lakkozni korai

én is ki szoktam a fiamnak, de a kisujjára kap egy pöttyöt(mert amikor én lakkozok, nagyon szeretne ő is, ugyanúgy, ha takarítok, ő is akar, ha főzök, ő is akar)szóval nem maga a körömfestés neki a lényeg, hanem anyával az élmény.

pl láttam ahogy 4 éves orma kislány rágcsálja, kaparja le a lakkot, amit anyja festett, ahogy a hajukból is kiszedegetik sokszor a csatot, pedig mégis kérik.


de odáig én nem fajulnék, hogy ezért beszóljak valakinek, csak tudván tudom a gyereknek csak addig a pillanatig van rá szüksége, nem pedig napokra színes körömmel élni.

nem ítélek el ezért senkit ,csupán tudom, hogy nem érti a gyerekszükségleteket.

2016. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!