Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek vegyes...

Anyukák, akiknek vegyes korosztályú ovis csoportba jár-járt a gyerekük, megosztanád a tapasztalataidat?

Figyelt kérdés

Elméletileg tudom, vagy majdnem tudom, az előnyeit, hátrányait, engem a tapasztalatok érdekelnének. Gyerkőc szereti/szerette? Akinek 3-4 év körüli a gyereke, az milyen előnyét és milyen hátrányát tapasztalta? Akinek nagyobbacska a gyereke, az mit tapasztalt? Ha újra ovis lenne a gyereke, akkor is vegyes korcsoportba rakná? Gyerek miket mesél, hogy éli meg?

Ezenkívül, érdekelne még, azok tapasztalata is, akiknek a gyereke nagy létszámú, átlag 20 fős csoportba jár.

Kérlek meséljetek, osszátok meg velem a tapasztalataitokat!

Előre is köszönöm mindenkinek.



#óvoda #létszám #vegyes korosztály
2013. febr. 12. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányom majdnem 3,5 éves, vegyes csoportba jár, 25fős a csoport. Semmi gondunk nincs az ovival, se nekem se neki. Sokszor játszik a nagyobbakkal is, sőt 2legjobb barátnője középsős, pedig a lányom csak minis. De nagyon jól elvannak, és sokat tanul is tőlük. Hátrányát én még nem tapasztaltam a vegyes csoportnak. Annyi van itt is, hogy a nagyobbaknak való feladatokat (nem mindet, de ilyen pl a párosítós vagy a nehezebb feladatok) a kicsik ezeket nem csinálják, olyankor ők más feladatot kapnak, pl szineznek, vagy gyurmáznak, vagy kreatívkodnak valamit. Nekünk teljesen bevált a vegyes csoport.
2013. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A lányom vegyes csoportba járt,a fiam most fogja kezdeni ugyanott.Nekünk nincs választási lehetőség,mert egy kis falu ovijáról van szó.Nekem nem volt negatív tapasztalatom erről,csak pozitív.Ugyan nem nagy létszámú az ovi,de másik faluból(ahol van ovi)is szívesen hozzák ide a gyereket.A nagyokat a kicsik segítésére tanítják,öltözésnél pl. ők segítenek cipőt kötni.Ha verset tanultak akkor a kicsiknek,nagyoknak külön verset tanítottak,de mivel sokat hallotta a kicsi is megtanulta sokszor a nagyokét is.Vagy akár a terítésnél,az evésnél,a rajzolásnál,óhatatlan tanulnak a nagyoktól,akik ügyesebbek már.Olvastam arról hogy a nagyok agresszívak a kicsikkel,én ilyet nem tapasztaltam.Ha volt összetűzés a gyerekek között az nem feltétlen nagy-kicsi között volt.
2013. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom gyermekem vegyes csoportba járt, helyesebben a harmadik nemrég kezdte, a többiek már iskolás korúak.


Nekem nem volt rossz tapasztalatom. A gyerekek szerettek járni, most a kisfiam is. Konkrétan 3 nap alatt beszokott az oviba, napi 1 óra szoktatással.


A nagyobbak csak jó hatással voltak rájuk.

2013. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 35 fős vegyes csoportba jár. Vannak minik, kicsik, középsősök, nagyok!


Hátrányát nem láttam, még annak sem, hogy sokan vannak! Az hogy néha úgy jön haza, hogy a legpöszébb gyereknél is pöszébben beszél (pedig amúgy kristály tisztán beszél) az nem vegyes csoportban is előfordul ha van pösze gyerek a csoportban.

A lányom imádja, minden korosztályból van barátja, a legjobb barátai viszont a saját (középsős) korcsoportjából vannak, ő választotta magának a kis barátokat!

Nálunk az óvónők profin megoldják a gyerekekkel való foglalkozást, a nagy létszám és vegyes csoport ellenére az iskolafelkészítés is tökéletesen működik a nagyoknál, sőt az ügyes középsősöket is beveszik olykor.


Szerintem itt minden az óvónőn múlik, az hogy ők hogy tudják kezelni a gyerekeket!

2013. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "megnyugtató" válaszokat. A helyzet az, hogy úgy néz ki ovit kell váltanunk. 3 éves a lányom és ahová most jár 2 korosztályra vannak bontva a gyerekek, a kisebb csoportban a 3-4 évesek, a másikban az 5-nél idősebbek vannak, mindkét csoport kislétszámú. Mivel ugyanezen intézmény bölcsijébe járt, így nem volt nagy váltás, mikor idén januárban átkerült, 1-2 másik társával együtt az oviba. Most viszont nekem van görcsben a gyomrom. Jó lesz neki? Nem fogja megzavarni? Jól fogja magát érezni? A nagyok nem fogják bántani? Egyszóval csak kavarognak bennem az érzések és ha látom, hogy másoknak mennyi pozitív tapasztalata van, akkor talán nekem is könnyebb lesz.

Köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 12. 14:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is vegyes csoportba járt a gyerekem, és szerencsére egy kicsi óvodába (mindössze 2 csoport volt benne), mi nagyon szerettük. 25 fős csoportok voltak.

Szerintem nagyon jó, hogy nem csak egykorúak vannak együtt, a fiam kicsiként pl. a nagyobb lányokkal játszott, sosem érte atrocitás, a nagyobb gyerekek figyeltek a kicsikre, és mikor ő is nagy lett, láttam, milyen kedvesen bánik a kisebbekkel (ez most a suliban is megvan, és egyszerűen nem érti, másoknak miért „buli” bántani egy kisebbet – jó, mondjuk mi mindig hangsúlyt fektettünk arra, hogy fogadjon el másokat olyannak, amilyen).


Én azt láttam, hogy az ovis gyerekeknek elég eltérő a „fejlettségi szintjük”, de egy vegyes csoportban minden korosztály találhat játszópajtit,egy kisebb gyerek pl. ha akar (az iskolaelőkészítő feladatokon kívül) bekapcsolódhat a nagyobbak játékába. Látják, hogy „mi vár rájuk”, ami szintén pozitív, pl. az én gyerekem nagyon várta már, hogy nagycsoportos korú legyen, és ő is teríthessen – és mikor középsőben megengedték már neki, mondván, hogy ügyes, nagyon büszke volt. Ugyanez igaz a külön programokra, a kicsit látták, hogy a nagyobbakat viszik madároviba, és vágytak rá, hogy ők is mehessenek majd. Nagyként pedig arra lehetett büszke, hogy pl. ő kötheti be a kicsik cipőjét, vagy segíthet az óvó néninek a csoport háziállatát takarítani.


Egyetlen hátrányát észleltem a dolognak (bár nem vagyok meggyőződve arról sem teljesen, hogy hátrány :): hogy évvesztesként az utolsó évben minden barátja elment már suliba a gyereknek, illetve baromi kevesen maradtak „nagyok” a csoportjában. De ha másképp nézek erre, azt is mondhatom, hogy milyen jó, mert emiatt már várta az iskolakezdést. :)


Igen, ha megint ovis lenne, megint vegyes csoportba adnám. Egy feltétele van csak annak, hogy jól tudjon működni egy ilyen csoport: hogy az óvónő szeresse a vegyes csoportot. Beszélgettem több óvónővel, van, aki utálja, viszont van, aki nagyon szereti – nos, ha az óvoda vezetése figyelembe veszi az ilyen preferenciákat, és a jó óvónőt a jó helyre rakja, akkor remek dolog ez.


Mondjuk azt is gondolom, hogy egy nagy óvodában nem biztos, hogy ilyen jól működnek a dolgok, ezért én mindenképp ilyen kicsi helyre adnám a gyereket: hiszen ha csak két csoport van, minden gyerek ismeri egymást, és minden óvónő ismer minden gyereket, sőt, a szülők is nagyjából ismerik egymást, szóval szerintem sokkal kezelhetőbb, mint egy 200 fős óvoda.

2013. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezenkívül, érdekelne még, azok tapasztalata is, akiknek a gyereke nagy létszámú, átlag 20 fős csoportba jár.

ez inkább kis létszámúnak számít.



Nekem van vegyes csoportosíts rossz és korcsoportos 20 fős klassz tapasztalatom:)

2013. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak pozitív tapasztalatom van. Fiam szeptemberben kezdte az ovit, akkor lett 3, 2* annyi idős gyerekekkel jár egy csoportba, egyébként huszonvalahányan vannak. Nálunk pont azért ment a beszoktatás könnyen, mert a nagylányok egyből pártfogásukba vették és segítettek neki mindenben. Egyik legjobb barátja most is egy 6 éves lány. Mondták az óvó nénik, ha hiányol a fiam, odamegy a kislány, megvígasztalja, pár percig ölelik egymást. :) Mindezek mellett pár hét után észrevettem, mennyit ügyesedett, okosodott a fiam, evésben, öltözködésben, kézmosásban, játékokban. Mondjuk ő fogékony is rá, nagyon igyekszik az ügyes nagyok után csinálni mindent.
2013. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25 fős vegyes csoportba járt a fiam. Két nehéz dolog volt, az egyik, hogy mikor kiscsoportos volt, akkor az akkori nagycsoportos fiúk elég sokszor terrorizálták, elvették a játékát, ellökték, kizárták a játékból. Ezt nagyon nehezen élte meg, sajnos az óvónéni nem volt a heylzet magaslatán, illetve sok minden elkerülte a figyelmét. 3 kiscsoportos korú fiú volt, és mindhárom kisfiú ugyanazokra a dolgokra panaszkodott. Aztán amikor középsős volt azt viselte nehezen, hogy elballagnak az 1 évvel idősebbek, akik nagycsoportosok és a barátai. Ezt leszámítva számos pozitív tapasztalatom van, ezeket fent már mások is leírták zömében. A kicsi is vegyes csopiba megy, csak az óvónőt fogjuk jobban megválasztani.
2013. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy tűnik többeknek volt jó tapasztalatuk, ami kicsit megnyugtató.

7. válaszoló, mesélnél arról, hogy milyen rossz tapasztalatod volt a vegyes korosztályú csoporttal? Köszönöm előre is.

2013. febr. 13. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!